Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigizek! És nagyon sürgösen...

Cigizek! És nagyon sürgösen le kell rola szoknom mert itthol megtudták. De egyszerüen annyira függö lettem hogy nem megy a leszokás könnyen! Elkezdek leszokni De mindig vissza esek! . Mit tegyek hogy letudjak szokni?

Figyelt kérdés
....
2012. dec. 23. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért akarsz leszokni, mert itthon megtudták, akkor nem fog menni.

Benned, saját magadban kell tudatosítani, hogy nem gyújtasz rá többet. Ehhez pedig akaraterő kell.

Nehogy azt hidd, hogy csak úgy beszélek, én 30 év dohányzás után tettem le a cigarettát. Mégpedig úgy, hogy egy reggel arra gondoltam, hogy nem gyújtok rá. Én is megszoktam, hogy felkelés után azonnal a cigi után nyúlok. Ez a reggel más volt. Ugyanúgy mentem dolgozni, de mivel buszvárás közben az ember elszív néhány cigarettát, hogy ezt kikerüljem, kerékpárral mentem dolgozni. Ezután rászoktam arra, hogy kerékpárral közlekedjek.

Olyan helyen dolgoztam, ahol a munkatársaim körülöttem dohányoztak. Akkor még az irodában lehetett dohányozni.

Egy idő után, kb. 2 hét telt el, úgy éreztem, hogy most azonnal rá kell gyújtanom, mert nem bírom ki, hogy ne gyújtsak rá.

Ekkor elővettem a cigarettát a zsebemből /leszokási idő alatt mindig volt a zsebemben cigaretta és öngyújtó, az a tudat erőt adott nekem, hogy ha akarnék, bármikor rágyújthatok/ nézegettem és arra gondoltam, hogy ha most én rágyújtok, az eddigi erőfeszítéseim mind kárba vesznek.

Ezért visszatettem a cigarettát a zsebembe, és többet soha nem kívántam meg a cigarettát. Egy hónap után mertem kijelenteni, hogy leszoktam a cigiről. A cigi és az öngyújtó kikerült a zsebemből, egy hónap után kezdtem érezni olyan ízeket, amiket eddig nem éreztem. Szaglásom kitisztult, megszűntek a felkelés utáni köhögések, könnyebben lélegeztem, a lépcsőjárás könnyebb lett.

Tehát az én tanácsom az, hogy tudatosítsd magadban, hogy le akarsz szokni, de nem azért, mert mások tiltják, hanem azért, mert te akarod.

Ha ezt így elvégezted magadban, a többi már gyerekjáték lesz.

Sok szerencsét hozzá!

2012. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a haszon infót!...sikerült leszoknom!! jeah :DD
2013. márc. 12. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Jupé!!! Örülök neki!

Én írtam neked, és nagyon örülök, hogy hasznos volt!


Gratulálok!

2013. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!