Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan aki épp leszokó...

Van itt olyan aki épp leszokó félbe van?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A Mikulás hozott e-cigit. Nekem nagyon bejött. Egészségesebb, nincs nikotinéhség, és egyre kevesebb kell. Anyagilag is megéri, napi 160 Ft. Kb. egy doboz. Persze nem mindegy milyen. Ha érdekel, elküldöm az oldal linkjét.
2013. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én (y)
2013. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is. :)
2013. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én pont most. (is:))

Már egy éve is megpróbáltam, csak úgy lerakni, nem jött össze. Próbáltam elektromos cigivel, nem lett jobb egyáltalán. Ma voltam biorezonanciás kezelésen. A kezelés után 30 perccel már (illetve közben is, de közvetlen utána nem) bennem volt hogy rágyújtanék. Elszívtam volna egyet, de olyan hányingerem lett 2 slukk után hogy eldobtam. Azóta ez ma párszor megismétlődött, hányingerem van tőle folyamatosan de kicsit (jóval kevésbé mint segítség nélkül) kívánom

2013. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Csak úgy lehet hogy azonnal abba kell hagynod, ha csökkenteni akarod az adagod annál rosszabb nincs mert akkor várod hogy mikor gyújthatsz rá. Én 15 éve ,előtt abba hagytam, előtte napi 2-3 dobozt elszívtam. úgy lehet csak, azonnal letenni, és akárhogy kinlódsz ne gyújts rá, idővel könnyebb lesz.
2013. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Igaz, nem olyan rég vagyok leszokó félben, de ugyanazt tudom javasolni, mint reskojozsef. Tényleg csak úgy tud valaki leszokni, ha egyből lerakja.
2013. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miről?
2013. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Dzsambi válasza:
Miről kell leszoknod?Én pont most szokom le a cipő rágásról!!!!!VVVVAAAAAÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!
2013. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A leszokásban talán nem is a cigi letétele az, ami igazán nehéz.

Az ember, ha elég motivált és kitartó, ellenáll a kísértésnek. Képes hideg vizet önt saját lelkesedésére, amikor bemagyarázná magának, h miért is lenne jó "most az egyszer még rágyújtani", mert megelégedéssel tölti el a siker és az önuralom erejének érzékelése.

A nehéz része az ügynek sztem az, amikor eltelik egy hosszabb idő, pár hónap cigi nélkül, a delikvens stabilnak érzi magát és megenged magának egy szálat arra gondolva, h abból még nem lehet baj - aztán visszaszokik, mert egyre gyakrabban fogja azt mondani, h egy szálból nem lehet baj (és az emberek rendszerint ugye egyszerre csak egy szál cigit szívnak). Sok ismerősömnek ezért nem sikerül leszoknia a cigiről.

És olyat is nem egyszer hallottam már több évtizede tisztáktól, h a sóvárgás, ha enyhül is, megmarad. Van, aki letagadja ezt - miután évekkel a leszokás után megtörtént vele, h elszívott pár slukkot...

Szóval az, amit én nagy buktatónak találok a leszokásban az a visszaszokás.

Egy olyan stratégia kidolgozását javaslom, ami tartós és ösztönös elutasító magatartást alakít ki.

2013. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ginseng Titusz ***** válasza:
Én százhatvanötször szoktam le a harminchárom év alatt, amíg szívtam. Már tudom, hogy a kulcsszó az :örökre! Ha valaki hisz benne, meglátja majd, hogy a dohányzásról való leszokás a legegyszerűbb. Ez az egyetlen szenvedély,aminek nincsenek elvonási tünetei.Már a második napon isteni lesz a közérzeted, és csak a beidegződést kell elfelejteni. Az is megy majd!
2013. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!