Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az olcsóbb fajta cigaratta...

Az olcsóbb fajta cigaratta többert árt, mint a minőségi márkák?

Figyelt kérdés
A kortársaimnál olcsóbb fajtát szívok, ők nem köhögnek én gyakran. 20/F

2013. jan. 17. 15:19
 1/5 Nagy Emike válasza:
Szia. Én is olcsó cigit szívok és hál istennek ritkán köhögök. Szerintem inkább a köhögés attól lehet hogy régóta szívod. Én pl 350 FT-os cigit szívok.
2013. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

350?mit szivsz szivarkat?akkor ne csodalkozz hogy kohogsz..-.-

amugy nem feltetlenul mert pl a marlboro egy rakas szar d óe majdnem olyan draga mint a dunhill..es nem a mennyiseg hanem a minoseg szamit.szivj el 1 doboz dunhillt vagy par szal golden gatet.maris latni fogod a kulonbseget

2013. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha hihetünk a dohánygyáraknak akkor minden egyes dohány márka más és más folyamaton megy keresztül az ültetéstől a kész termékig. Itt gondolok a napsütéses óráktól, az öntözésen és a válogatáson át, a tisztítás és vegykezeléseken keresztül a töltő folyamatig. Az hogy mi mennyibe kerül nem feltétlen tükrözi a minőséget, de az is biztos hogy a magasabb áruak között több a magasabb minőségű termék. Én a leszokásom előtt áttértem a sodrásra és ott igencsak észrevettem hogy ha mondjuk REDBULL, vagy DRUM dohányt vettem akkor abból például kevesebbet szívtam mint mint a gyengébbik pl szofi dohányból, vagy dobozos cigiből. Míg dobozból 1-1,5dob/nap fogyott addig a minőségi dohányból 60as/6mm cigit tekerve 10-max15 szálat szívtam/nap.

Ráadásul valami új "szabványnak" megfelelően a dobozos cigik nagy részét úgy csinálják hogy ha nem szívod aludjon el. mivel a gyári cigiknél nem sodrásról beszélünk hanem töltésről ezért ezt csak "vegyi" úton lehet elérni (azaz elősegíteni). Pl.: asszem a multi elalszik, de a piros viceroy nem.... Szerintem ha jót akarsz akkor csavard a cigit, sokkal fílingesebb, sokkal jobb minőségű dohányok vannak és nem utolsó sorban még ha a drágább dohányokat veszed még akkor is olcsóbb.

2013. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem, sőtt mikor 10 éve dohányoztam már mikor megjelent ez a marlboro flavor note, egyszer kipróbáltam, éreztem az ízén, hogy van benne valami plussz, és hát tetszett is, áttértem arra a cigire, mivel sofi árától már nincs vészesen messze a marbi... de 2-3 hét után azt vettem észre, hogy még sosem kívántam ennyire a cigit a napi 1 dobozról felmentem napi 3ra... szerintem a plusz íz ami benne van az valami plusz függőséget okozó anyag, mert többektől hallottam már ugyanezt a sztorit... minden esetre már 3 hónapja nem szívok semmit...
2013. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

igazából elsősorban arra kellene gondolni, hogy a szervezeted nem bírja a cigarettát, és nem annak árával és minőségével van a probléma...

lehetséges, hogy a szervezeted így jelezne, hogy állj le...

én keveset szívok, egy doboz cigi sokszor kitart két hétig is. ha azt észlelem, hogy köhögök, vagy "nehéznek érzem a tődőm", akkor egy darabig egyáltalán nem gyújtok rá, és aztán jobb lesz...

tudom ajánlani :)

de az lenne a legjobb, ha elmennél orvoshoz, nehogy baj legyen:)

2013. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!