Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szellemi hatása melyiknek...

Szellemi hatása melyiknek rosszabb: fű vagy dohány?

Figyelt kérdés

Legyenek szivesek, kerüljék a kérdést azok akik azzal jönnek hogy a fű nem drog mert ezt csak a szellemileg prolik mondják, és azok is akik azt mondják hogy a dohányzás halált okoz.

Engem tökre nem érdekel melyiktől halsz meg hamarabb vagy melyik okoz előbb rákot, az emberi személyiségre gyakorolt hatása.

Jöhetnek saját tapasztalatok, és nem csak arra vagyok kiváncsi hogy az illető milyen volt amikor leszokott hanem arra is hogy hogy változott a személyisége miközben elkezdte és miután letette.


2013. márc. 26. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A dohányzás szar,de de személyiségbeli,mentális változást nem okoz.
2013. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tehát olyan választ vársz, hogy a dohány valójában sokkal rosszabb hatással van a szellemi aktivitásra, mint a fű?


rendben


a dohány valójában sokkal rosszabb hatással van a szellemi aktivitásra, mint a fű!

2013. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ja, nem, félreolvastam, most ez fail :D bocsánat, elrontottam :D


szellemi hatása a fűnek van igazából, a dohányzás csak ilyen önbizalom-beli kérdés, hogy van aki attól érzi magát szabadnak, én meg mondjuk pont azóta vagyok sokkal nyitottabb, bátrabb, magabiztosabb, amióta leszoktam. a fű komolyabb mentális változást okozhat. terelhet negatív, vagy pozitív irányba is, de azért nincs értelme összehasonlítani a kettőt, mivel a dohány nem erre való

2013. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A dohányzásnak fizikális következményei lehetnek, ilyenek például a felléphető keringési problémák, amelyek miatt egyszerűen magyarázva nem jut már annyi vér/ elegendő vér az agyhoz.

Ez nyilván befolyásolja a szellemi teljesítményt, bár ez ha fellép, akkor általában hosszútávon lép csak fel, az elején meg sokaknál épp agyserkentő hatást vált ki, tehát az egész nézőpont kérdése.


Következésképpen a dohányzásnak szellemi téren lehetnek pozitív és negatív következményei egyaránt, viszont nem egy meghatározó tényező a személyiségváltozást illetően.

A személyiségváltozásban egyéb tényezők játszanak jelentős szerepet.


A fűvel az van, hogy erősen ütköznek a vélemények, főképp a legalizálása miatt, ugyanis amíg van miért veszekedni, addig a többség veszekedni fog.


A dohányzás miatt ugyan vannak mozgalmak, de az igazi csaták a füvezés terén vannak, ott ugyanis van miről tárgyalni, mert míg a dohányzás legális és viszonylag elfogadott, addig a fű hivatalosan is " drog ", ez a minősítés pedig sok önjelölt tudóst szül, akik magabiztosan állítják, hogy a füvezés a szellem csődje és a füvesekből előbb-utóbb magatehetetlen táposok válnak. Ehhez még hozzátársul az is, hogy állítólag tudományosan bizonyították azt, hogy a marijuánának leépítő hatása van az agyra, a mai társadalomnak pedig a hivatalos tényállások sokat számítanak.

Válassz 1 akármilyen tényt és érd el azt, hogy hivatalosan bebizonyítottnak nyilvánítsák és a fél világ hinni fog neked.

Ez van jelenleg a füvezéssel is: az egyik parton a megkérdőjelezhetetlen tudomány hívei, a másik parton pedig a fogyasztók, akik szerint a marijuana mindössze egy lazító eszköz, amelyet ha okosan használnak, akkor nem okoz problémákat.


Mi volna a konkluzió mindent összevetve ? Az én nézőpontomból az, hogy amíg létezik csak 2 ember a Földön, addig létezni fog 2 különböző vélemény is. Hiszen amit adott személy a szellemi egyensúly megzavarásának érzékel, azt egy másik személy érzékelhet úgy, mint egy új tudatállapotot.


A tudományról meg annyit, hogy ma betudják bizonyítani azt, hogy X dolog káros és halált okoz, holnapután meg valaki más majd megcáfolhatja ezt egy újabb bizonyítékkal, ezután még jöhet egy következő valaki is, aki megcáfolja azt, amit a második már megcáfolt.

A tudománnyal nincs semmi gond, kivéve azt, hogy túl magabiztosan állít bármit és mindent.

2013. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Cigi:


A ciginek főleg fizikai hatásai vanna sárga fog sárga ujjperc kátrányos tüdő,torok stb.Ez fizikális egészségetet károsítja.


Fű:


Na ez már sokkal bonyolultabb.Elképesztően sok féle van belőle ezért nehéz általánosat mondani róla.Ha mértéket tartva füvezel tehát kb 2 havonta eltolsz egyet az számos kutatás alapján még egészséges is hiszen a fű számos betegségre jó és tudományosan bizonyítva van hogy rák ellen is nagyon hatásos.


Viszont rontja a rövid vagy a hosszútávú memóriád nem tudom melyik.


Illetve ha gyakran tolod akkor van az a full betépett állapot lelassulsz nem tudsz semmit stb.



Lényegében fú szellemileg károsabb de csak akkor ha orrba szájba tolod.Ha tudsz mérséket tartani ezerte jobb mint a cigi csak az emberek állszentek és nem tudják hogy cigi alkohol ugyanúgy drog és több embert is öl sőt önmagába fűbe még senki nem halt bele.


Csak szarna ilyen baszott társadalomban élünk ahol könnyű átbaszni a köznépet !

2013. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt elkezdenénk vitatkozni,a dohány,és a kávé is drog!Csak ezek legális drogok,nem ugy mint a pl a fű.
2013. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
# 6 - Pont ezt hangsúlyoztam én is. A füvet azért könnyebb támadni, mert illegális, míg a kávé és cigaretta elfogadottabb, mivel legális.
2013. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A rövidtávu memoriát rontja,de csak addig amig a hatása alatt vagy,utána visszáll minden a normális kerékvágásba.Ez asszem az alkoholról is elmondható.
2013. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Kb. 5 éve dohányzom (gimi 10. óta körülbelül). Ez soha, semennyire sem befolyásolta a teljesítőképességemet szellemi téren. Gimnáziumban kiemelkedő tanuló voltam végig, a cigi előtt és után is. Kreatív voltam, magabiztos magammal kapcsolatban, a környezetem (barátok, ismerősök, osztálytársak) is intelligensnek tartottak.

Felvettek egyetemre, elkerültem egy albérletbe. Volt egy srác, aki szokott szívni néha, na így kerültem kapcsolatba a fűvel (korábban is próbáltam egyszer, évekkel ezelőtt, de olyan rossz emlék volt, hogy nem szívtam utána).

Szóval, a sráccal szívtunk havi pár alkalommal, és nagyon bejött. Főleg, hogy imádok zenét hallgatni és filmeket nézni, ezek fűvel tízszer, százszor jobbak.

Körülbelül fél éven belül totál rákattantam. Szereztem kontaktot, elkezdtem magamnak venni a pakkokat, először egy pakk (kb 0,7-0,8 gramm) még elég volt 1-2 hétig, mára ez egy cigi.

És most jön a lényeg. Én leszarom, hogy ezért hányan fognak lepontozni, vagy hogy ki mit gondol a fűről, szerintem életem legnagyobb hibája volt, hogy elkezdtem szívni.

Egyszerűen elbutultam. Egyre nehezebben raktam össze az összetett mondatokat, egyre kevésbé foglalkoztam az egyetemi tanulmányaimmal, lusta lettem (egyre kevesebb órára jártam be, amíg volt füvem, addig az ágyban döglöttem és sorozatokat néztem meg kajáltam).

Sok kapcsolatomat elhanyagoltam, egyre rosszabb volt olyan emberek közé menni, akik normálisak. Éreztem, ahogy szellemileg lehagynak engem, vagyis ahogyan lemaradok tőlük.

1 év masszív szívás után nem tudtam elvégezni a félévemet, a legjobb barátommal a fű miatt megszakadt a kapcsolatom, láthatóan nehezebben fogom fel a dolgokat, szellemileg rengeteget visszaestem.

Volt, hogy hétfőn volt egy hétre 12 ezer forintom, amiből már hétfő reggel vettem füvet 10 ezerért (5 pakk), egy csomag dohányt (800 Ft), és 1000 forintom volt enni, meg minden másra, 1 hétig...

Teszem hozzá, hogy Isten tudja, mikor élveztem utoljára úgy igazán a füvet. Hamar hozzá lehet szokni, a toleranciaszint kitolódik, és az igazi "high" érzést már nem lehet megkapni.


Egy ideje leálltam, de k*rvanehéz visszatalálni a régi életemhez. Menni fog, csak nagyon nagy akaraterő kell.


Szóval, ha engem kérdezel, össze sem lehet hasonlítani a füvet és a dohányzást. A fűtől szellemileg totál kikészültem 1-2 év alatt, és úgy gondolom, hogy egy nagyon aljas drog, amire csúnyán rá lehet kattanni.


Viszont azzal nem értek egyet, hogy kapudrog lenne: eszembe sem jutott egyszer sem, hogy bármilyen keményebb drogot, vagy bármilyen más drogok kipróbáljak, és szerencsére egy ismerősöm sem állt rá másra.

2013. márc. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Leghamarabb a hülyeségtől lehet meghalni!
2013. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!