Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem tesszük legálissá a...

Kinga1995 kérdése:

Miért nem tesszük legálissá a drogot?!

Figyelt kérdés

Amikor mondom, h a cigi ha olyan veszélyes lenne, mint mondják, akkor illegális lenne, akkor az okostojások mindig közlik, h azért legális, mert az államnak jó üzlet.

Akk két kérdés!

1.) Ha az államnak olyan jó üzlet, akk miért sír mindenki, hogy milyen sok pénzbe kerül kikezelni a tüdőrákosokat?

2.) Miért nem legalizálják a heroint, a kokaint, meg az LSD-t? Tennének rá tízezer forint adót, a drogos úgyis megveszi. Ezerszer jobb üzlet lenne, mint napi egy doboz Marbi vagy DUnhill



2013. ápr. 15. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mert a dohányzás nem teszi munkaképtelen, életképtelen drogossá az embert. a dohányos jó üzlet, csomót adóznak, és sokkal nagyobb az esély hogy beledöglenek még nyugdíj előtt, tök jó üzlet, nem?:)

amit meg először írtál, az hülyeség. szerinted attól függ, hogy mit tiltanak be, hogy mennyire veszélyes? Akkor szigorítanák a gyógyszerfogyasztást, betiltanák az alkoholt, és kiűznék a bankokat, mert tény, hogy azok is ugyanúgy családokat tesznek tönkre, csak nagy bennük az üzlet.

2013. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

és még néhány gondolat ; a drogozás nagyon sokszor jár együtt a bűnözéssel. egy drogos általában nem képes munkahelyen teljesíteni, kirúgják, elfogy a pénze, de nem tudja abbahagyni, és hát valahogy ugye pénzt kell szerezni..


másrészt, nem sír mindenki hogy sokba kerül "kikezelni a tüdőrákosokat", amelyik hamar belehal az még mindig plusz, azzal van nagyobb baj, ha évekig kezelni kell, és még úgy sem hagyja abba a cigit.

2013. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Azért, mert pl. a marijuana kivonata gyógyítja a rákot, és ez nem kedvez a gyóygszermaffiának.
2013. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Még csak az kéne!Nem elég a sok részeg disznó, még drogosokba is botoljon az ember úton-útfélen?!
2013. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zabmester ***** válasza:
100%

Van abban valami ráció, amit mondasz, viszont van különbség kábítószer és kábítószer között. A heroin pl. meglehetősen addiktív, azzal nem lehet azt megcsinálni, mint mondjuk az alkohollal, hogy csak hétvégén, buliban fogyasztom. Nagyon könnyen rá lehet szokni, és onnantól kezdve az KELL, és nem csak egy tartozéka a bulinak. Aki pedig heroint fogyaszt, az valóban nem tud dolgozni, ellenben a dohányos emberrel, aki a cigitől függetlenül képes végezni a munkáját, meg minden mást.

A marihuána egy más kérdés, már csak azért is, mert az addikciós potenciálja (ez a szám jelzi, hogy bizonyos szerek mennyire tudnak függőséget kiváltani) jóval alacsonyabb, mint mondjuk a nikotiné, tehát ott beszélhetünk szociális fogyasztókról, akik csak társaságban fogyasztanak, vagy csak hétvégén, vagy akármi, tehát nem elengedhetetlen része a mindennapjaiknak. Gondolom éppen ezért vannak olyan országok, ahol legális. Viszont Magyarországon nincs ennek megfelelő kultúrája, társadalmilag nem elfogadott. És mindenhol az számít "normálisnak", amit a társadalom többsége annak tart. A füvezést a többség nem tartja annak, ezért (jelenleg) nem számít elfogadható viselkedésnek. Lehet, hogy mondjuk 100 év múlva már épp olyan elfogadott lesz elszívni egy spanglit, mint meginni pár sört hétvégén a haverokkal, de most nem ez van.

2013. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként ez a kérdés arra megy ki, hogy a 17éves buta liba bebizonyítsa magának, hogy a cigi nem káros, és hogy nyugodt lelkiismerettel tudjon cigizni. Nem kell hadakoznod, tudom, hogy igazam van, én is voltam dohányos 17 éves, és én is el akartam hinni, az ilyen hülyeségeket, mint hogy "ha olyan veszélyes lenne, akkor illegális lenne". aztán egy idő múlva vagy megjön az ember esze, vagy nem, de bele fog törődni, amikor érzi magán a káros hatásokat.
2013. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert évente meghal 30-40.000 ember a cigizés miatt, kb. ugyanannyi az alkohol miatt, haljon meg még több ember a drogok miatt fiatalon... Majd 60 évesen, ha már fulladozni fog 45 év cigizés után majd észreveszed magad. Hülye liberális p*csa...
2013. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ne kezdd már 65 százalékos! Te jófej vagy, téged bírtalak, mindig poénosan fogalmaztad meg a dolgokat, még ha nem is értettem veled egyet, sose bántottál. Most mér vok liba? Mert cigizek? Attól még nem is ismersz..xD


Az utolsó srác más, az egy beképzelt f*sz, libának, p*csának, r*bancnak meg hasonló kedves dolgoknak hív, kommentekben, priviben, plusz anyumra olyan dolgokat mondott, amiért magassarkúba rúgnám tökön! :-@@@

Am meg mér vok libeláris? Szarok az egész politikára, híradót se nézek, nem is olvasok újságot, össz annyit tudok, hogy Orbán Viktor az elnök. Azt se tudom kik azok a libelárisok xD

2013. ápr. 15. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:

A drog (főleg amiket leírtál, heroin, kokain, lsd) teljesen munkaképtelenné teszik az embert. Ha legalizálnák akkor valószínűleg többen rászoknának. Ezek az emberek már elég fiatalon munkaképtelenné vállnak és gyakran bűnözésbe keverednek.

Amúgy meg ne légy naív. A világ vezető politikusainak nagy pénze van a drogban. Mit gondolsz miért nem szabad a kertben mákot termeszteni, és miért növekedett drasztikusan az afgán herointermelés mióta az amerikai csapatok megszállták az országot.

2013. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, a liba szó nem bántás volt, aki fiatal és lány, és nem értek egyet vele, az liba. :D de ez az én "butaságom", nem utálom a dohányosokat.

A liberális viszont nem egy pártot jelöl, bár itt nem arra ment ki a kérdés, hogy legálisan akarsz drogozni, úgyhogy szerintem sem volt jogos a liberális szó használata, ha jól értettem, téged nem az bánt, hogy nem szabad drogozni, hanem hogy a dohányzókat hagyják békén.

2013. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!