Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 17 éves vagyok és még sose...

17 éves vagyok és még sose cigiztem, ezért nem tudom hogy kell letüdőzni. Ki szeretném próbálni a cigit, de azt hallottam, hogy szájrákot kaphatok, ha nem tüdőzöm le. (?! )

Figyelt kérdés
Ha egy szál cigit elszívok és nem tüdőzöm le abból ugye még nem lehet szájrákot kapni?
2013. máj. 12. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Milyen lehet az az oktatási rendszer, ahol a 17 évesek ilyen ostobaságot kérdeznek?
2013. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Normális választ szeretnék, nem cikizést. :)
2013. máj. 12. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha letüdőzöd, ha nem: mindkét esetben ugyanakkora mind az ajakrák mind a szájüregi rák kockázata.
2013. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Aki nem tüdőzi le, annál nagyobb valószínűséggel alakul ki szájrák és gégerák (pl. ezért gyakoribb a szivarosok körében)

Aki letüdőzi, azoknál a légcső és tüdőrák kockázata a nagyobb. Ha valaki rendszeresen 'lenyeli' a füstöt, az nyelőcsőrákot kaphat.


Persze ettől függetlenül kaphat akármilyen másikat, vagy kutya baja sem lesz, vagy rákos lehet úgy, hogy nem gyújtott rá.

Ez nem úgy megy, hogy aki dohányzik, az rákos lesz, aki nem, az nem.

És nem is úgy, hogy aki genetikailag hajlamos rá, az rákos lesz, és aki nem, az nem.

Viszont ha valaki mondjuk hajlamos rá, és gyakran rágyújt, akkor sokkal nagyobb valószínűséggel betegszik meg, mint az, aki nem hajlamos és nem gyújt rá, vagy mint azok, aki hajlamosak és nem gyújtanak rá.

Igen, mindenkinek ismert olyat, aki sosem gyújtott rá és megbetegedett, és olyat is aki állandóan füstöl és semmi baja.

Sok múlik a táplálkozáson, a sugárzáson, a légszennyezésen, a genetikán, sporton is.


DE! Az úgy nem igaz, hogy a dohányzás rákot okoz, mert ez a mondat azt jelenti, hogy ez egy olyan dolog, ami biztosan megtörténik minden dohányossal.


A dohányzás növeli a szívbetegségek, agyvérzés, tüdőrák stb. kockázatát, de ehhez nem egy, kettő, vagy 18 szál kell, hanem sokkal több. Viszont akár 2-3 szál után is felléphetnek nikotinelvonási tünetek, és ott van a lehetőség egy gyenge függőségre, ami később majd erősödhet, vagy az illető megáll ott.

De ha elkezd dohányozni, csak alkalmanként, majd egyre gyakrabban, akkor növekedni fog az elszívott cigaretták száma, és el lehet jutni a napi 3 dobozig is. Na az már tényleg rizikós, nem csak a rák, hanem a gyakori influenza, erős köhögés, rossz keringés stb miatt.


Szóval az úgy nem igaz, hogy ha elszívsz mondjuk egy dobozzal akkor biztosan rákos leszel, hanem függővé válhatsz és onnan már nagyobb eséllyel pályázol akármilyen rákra.


Nem mondom azt, hogy ne dohányozz, de azt se hogy igen. Ha akarod, szívd el, a te életed, de ha jól esik, ne áltasd magad azzal, hogy ezentúl csak hetente egyet, csak naponta egyet, mert akkor rendszer lesz belőle, és egyenes út a függőséghez.

Ha pedig rossz, akkor ne próbálkozz addig, amikor már jó.


Szégyenlem leírni, de csak azért, hogy tudd, hogy ki írta a fenti dolgokat:

17/L (8 év után leszokóban lévő dohányos)

2013. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én már csak azt tudom megmondani hogy kell letüdőzni:D Szívás után az orrodon vagy a szádon veszel rá levegőt.
2013. máj. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. válasz WIN :))
2013. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azt mondom neked, hogy soha semmiképp ne próbáld ki! A töri tanárom is abba halt meg.
2013. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

ahhoz hogy ne tudj leszokni a cigiről nagyon gyenge akaratodnak kell lenni....

egy szál cigi meg nem okoz rákot még ha a fordítva is szívod el, vagy megeszed....


17/F

2013. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valaki ne tudjon leszokni nem az kell, hogy gyenge akarata legyen, hanem, hogy ne legyen konkrét elhatározás. Ha nincs erős elhatározás, akkor tökmindegy, hogy milyen az akarata. Én eldöntöttem, hogy nem dohányzom és nem dohányzom. 10 évig dohányoztam.Most alkalmi 1-2 havonta. Ez nem sok. Néha megkívánom, de sokszor zavar a füst, ha mások dohányoznak.


A kérdésre válaszolva: ha egy szál cigit elszívsz, nem valószínű, hogy beteg leszel tőle. Letüdőzöd, akkor a tüdődet károsítja (valamennyire mindenképpen károsít), ha nem akkor a szádat, nyelőcsövet. Azért viszont ne kezdj dohányozni, mert a környezeted cigizik. Mert akkor nem magad miatt akarod csinálni, hanem azért, hogy ne közösítsenek ki.

2013. dec. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!