Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak a büdös cigiszag...

Mit csináljak a büdös cigiszag ellen?

Figyelt kérdés

Apám anyám bátyám dohányzik és a legnagyobb baj hogy télen nyáron bent a lakásba, ezáltal nekem is büdös cigiszagom van meg a szobámnak is.. A kimosott ruhák ahogy ki vannak teregetve teljesen átveszik a cigifüstöt és ha tiszta is büdös. Elmegyek valahova rögtön megkérdezik hogy dohányzok e.. Nem tudtok valami jó praktikát ami elveszi a ruháról meg a szobámból a cigifüstszagot? Illatosítók meg deo ilyenek nem jók csak büdösebb van tőle :( ja meg nem bírom kizavarni őket cigizni mert az istenért nem mennek ki..

17/L


2013. jún. 6. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Költözz el, ha ennyire nem érdekled őket. Kimenni az erkélyre vagy valami igazán nem olyan nagy meló, főleg ha zavarja a családtagod.
2013. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
teljes mértékben lesz@rják hogy engem épp mi zavar egyébként a füst nem zavar ha mellettem cigiznek csak hogy teljesen átjár engem is és mások megszólnak tanárok háziorvos ilyenek azt hiszik cigizek
2013. jún. 6. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak anyám meg a nővérem cigizik. A bátyám már leszokott apám meg sosem dohányzott. Én is csak egy ideig dohányoztam 16 éves koromban de úgy ahogy volt le is tettem már 4 éve. Nálunk én egyszer kivertem a hisztit hogy zavar, apámat nem zavarta felőle még körbe is állhatták őt, de legalább kiállt mellettem. Akkor mondtuk nekik hogy ha nem akarnak kimenni akkor a konyhába cigizzenek mert ott van egy szellőző és ott hamarabb kimegy a füst, vagy akkor cigizzenek egy olyan szobában ahol nem sűrűn járok.

Azóta nincs gond, a nappali meg az én szobám körül nem dohányoznak. De volt egyszer amikor az én szobámban gyújtott rá a nővérem akkor csak kinyitottam az ablakot és ki is ment a füst. Kicsit kiszellőztettem és már nyoma sem volt a cigiszagnak. Meg lehet a 99Ft-os boltokban is kapni ilyen cigi szag elnyomó sprét amit ilyen légfrissítő automatákba szoktak tenni az is jó erre. Meg a családom legalább jó időben kimegy az erkélyre vagy olyan helyre megy ahol nyitott ablak mellett cigiznek, és az legalább nem zavar.

2013. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Megbarnult a tapéta, meg lehetett fulladni a füsttől, futás közben sípolt a tüdőm a passzív hatásoktól. Már nem lehetett tenni, elköltöztem...
2013. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 poiu ***** válasza:
100%
A szag talán kicsit elfedhető, teljesen nem, de a nagyobb baj, hogy a tüdőd teljesen elfedhető - másodlagos dohányzással. Az előbbi válaszolóknak igazuk van, fenyegesd meg őket, hogy koliba mész, ha nem korlátozzák a cigit a konyhára.
2013. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A dohányfüst komoly dolog, nincs igazán ellenszer ellene, tehát mindenkép magát a dohányfüstöt kell megszüntetni, nincs ,,ellenanyag'' ellene.


Ha van olyan tanár, háziorvos, rokon, akivel előre egy kicsit le tudod egyeztetni a dolgokat, akkor kérd meg, hogy figyelmeztesse a szüleidet. Ha félsz, hogy a szüleid emiatt haragudnának Rád, akkor próbáld meg úgy előre megbeszélni a tanárral/háziorvossal/rokonnal, hogy úgy szóljon a szüleidnek, mintha nem Te kérted volna meg erre, hanem ő magától tenné.


Ha már tanár is szólt hogy érzi Rajtad, akkor neki mondd el így ahogy itt leírtad hogy mi is a helyzet, jó esetben hajlandó lesz segíteni Neked, tudna fogja úgy intézni, hogy a szüleid ne gyanakodjanak Rád.


A dohányzás így, hogy ott vagy órák hosszat és füstben kell élned az életed egy részét, ez így bizony bántalmazás, vagy legalábbis komoly veszélyeztetés. legvégső esetben a családsegítőnek vagy a gyámhatóságnak kéne szólni, de ha van rokon vagy tanár vagy egyéb ismerős, aki segít Neked(háziorvos), akkor először indíthatsz így is, hátha elég lesz az is hogy egy rokon vagy tanár vagy háziorvos figyelmeztetésére hajlandóak változtatni a szüleid. Hátha bejön ez a finomabb módszer elsőre.


Ha meg tényleg nem törődnek vele ezután sem, akkor ott már a gyámhatóságnak kéne lépnie, mert ez gyerek környezetében rendszeresen dohányozni bizony bántalmazás.

2013. jún. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül olyan felnőttet találnod, akivel meg tudod beszélni, hogy komolyan figyelmeztesse a szüleidet, de úgy mintha nem Te szóltál volna neki (mivel a ruhádon is érződik a cigiszag mindennap ezt nem lesz nehéz).


Ha meg SENKI NEM SEGÍT, akkor családsegítő, ha meg az sem, akkor gyámhatóság. -- nem kell félni, nem tesznek semmit Veled akaratod ellenére, nem visznek el (17 évesen döntő szavad van, semmi félnivalód nincs a gyámhivataltól). Büntetni sem fognak (főleg elsőre nem), csak elbeszélgetnek majd a szüleiddel. A bántalmazás törvénytelen ,ez pedig így ahogy leírtad, az, mindenkép segítséged kell kapnod.


Remélem azért lesz felnőtt rokon vagy tanár, aki segít Neked, és akkor gyorsabban is célt érsz.

2013. jún. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Saját szobád van? Miért nem zárod be az ajtaját? A ruháid meg moshatod te is magadnak, teregesd ki a szobádban, vagy ha más mosta, akkor válogasd ki a sajátod és magadnál teregess ki. Ha saját szobád van, akkor azt meg tudod tartani többnyire füstmentesen szerintem.
2013. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!