Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Üdv mindenkinek, Kizárólag a...

Mikó Balázs kérdése:

Üdv mindenkinek, Kizárólag a nikotin milyen káros hatással van a szervezetre? (Nem a cigarettában levő kátrány, szénmonoxid, stb. ) Mert átálltam a nikotinos e-cigarettára amivel csak nikotint viszek be a szervezetembe.

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Az e-cigarettának a nikotintartalma "0" ( nulla ) Semilyen káros hatása nincs. Mármint a nikotinszagú e-ciginek. Mellesleg egyetlen valódi cigibe lévő nikotinmennyiséggel 3 emberrel lehetne végezni, ha az közvetlenül jutna a véráramba.
2013. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A nikotin mentes patron csak Magyarországon nem forgalmazható. Én neten rendeltem nikotinosat teljesen megvagyok elégedve vele. Csak, hogy így kizártam a cigarettában levő rákkeltő anyagokat. Ez által csak nikotin jut be a szervezetembe. A kérdés még mindig az, hogy csakis kizárólag a nikotin milyen káros hatással van a szervezetre. (Nem Viszekbe többet mint a cigivel se kevesebbet.)
2013. júl. 10. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:

A szervezetben aktiválja a nikotinos acetil-kolin receptorral rendelkező sejteket, így a felszabaduló adrenalin pedig növeli a pulzusszámot, a vérnyomást és a vér glükóz szintjét, illetve szapora légzést okoz.

A nikotinnak egyértelműen farmakológiai hatása van, és élettani funkciót módosít.

Élettani szempontból elsősorban a vegetatív idegrendszerre gyakorolt hatása jelentős, először serkenti, majd bénítja a szimpatikus idegrendszert.

2013. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő választ.

A felét nem értettem, de kiinduló pontnak tökéletes.:)

2013. júl. 10. 22:54
 5/10 anonim válasza:

Nemrég olvastam erről és azt írták hogy az E-cigis patronok tartalma nem tisztázott teljesen és olyan adalékok is vannak benne amik akár többszörösen károsabb is lehet a szervezetre mint a hagyományos cigaretta. Még túl fiatal cipőben jár ez az e-cigis dolog.

Amúgy meg tökmindegy az egész,mert nagyon káros mindkettő a szervezetre és súlyos károkat okoz a tüdőben,vérkeringésben és egyúttal a szívben,illetve a bőrt is öregíti sajna.

Mindezek ellenére én is dohányzom sajnos!

2013. júl. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez mind lehet igaz. De hál' istennek ennek az e-cigarettának a jóvoltából már kezdek kilábalni a függőségemből. Véleményem szerint, mit laikus nem lehet károsabb a cigarettától.
2013. júl. 11. 03:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokkal kevésbé káros, mert a nikotinon kívül csak ártalmatlan dolgok (növényi glicerin és propilénglikol) vannak benne. A nikotinnak érösszehúzó hatása, van, növeli a vérnyomást, de nyugtatólag hat, épp ugyanúgy, mint az analóg ciginek. A függőséget nem szünteti meg, de nem ártasz a környezetednek (!) és magadnak sem feltétlenül. Állítólag a nikotintól - mint gyógyszeralapanyagtól - remélik az Alzheimer kór elleni gyógyszer előállítását is. Aki ellenzik, tiltják, erkölcsi alap nélkül teszik, mert ebben az esetben nincs környezeti ártalom (passzív dohányzás). Szard le őket, én is azt teszem. :-)
2013. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nikotin érösszehúzó hatású (hőkamerás felvételen látszik, hogyan hűlik a kéz, láb, arc hőmérséklete dohányzás alatt)

A szív persze a szűkebb keresztmetszeten több munkával, és magasabb vérnyomást árán préseli át a vért a szervezetbe.

A rendszeresen felpumpált vérnyomástól belül fiatalabb korban sérülnek meg az erek, mint ilyesmi nélkül, és elindul az érelmeszesedés. (infarktus, stroke, érszűkület a hosszú távú hatása, az egyén genetikájától függően)

Ilyen alapon csökken idővel (korábban mint nikotin nélkül) a férfiak potenciája is a nikotontól, hisz ott a jó működéshez éppen tartós értágulat szükséges.

Hogy jó hírem is legyen: maga a nikotin nem okoz rákot.

2013. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Nikotin egyike a legerősebb mérgeknek, csaknem olyan gyorsan hat, mint a kéksav és 5 mg. belőle egy középnagyságu kutyát 3 perc alatt megölni képes.


Read more: [link]

2013. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Óriási tévedés, hogy az elektromos cigivel, csak nikotint viszel be a szervezetedbe.


Hivatalosan és kétségtelenül bizonyítást nyert több alapos, orosi tanulmány alapján, hogy az e cigi gőz telve van a cigifüstben is megtalálható káros melléktermékekkel, mivel a liquid folyadék szerkezete sajnos csúnyán átalakul a melegítéskor.


Egyy módja van az egészséges, melléktermékek nélküli nikotinbevitelnek és ez a növény, azaz dohánypárologtatás.


Sok féle analóg készüléket kínálnak hozzá, amik magasan vernek bármilyen e-cigit teljesítményben és megbízhatóságban is.

2019. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!