Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez miért van? Szerintetek?

Ez miért van? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve dohányzok, és 2 hónapja már egyedül is. Naponta max. 2-3 szálat szívok, és eddig semmi negatívumot sem észleltem, a cigi szagon kívül, természetesen.

Eddig mindenféle Pallmall-t, Marlborot, és GoldenGate-et próbáltam. Kb. 1 hete vettem egy doboz Szofit. Az első cigi nem volt annyira gázos, csak az átlagosnál jobban kaparta a torkom. A második szálnál már fájt a tüdőm, nehezebben kaptam levegőt, és még órákon át köhögtem, a torkom köszörültem. Többet nem is szívtam abból a sz@rból, inkább elajándékoztam. 3-4 napja újra hosszú szálú arany Marlboro-t szívok, és nincs tüdőfájdalom, köhögés, stb.

Miért van ez? Hogy lehet, hogy simán elszívok naponta 3-4 hosszú szálú Marlborot, míg a Szofiból elég 2 rövid/nap, és kész vagyok?



Nem kérek "Ne dohányozz!", vagy "Ne szívj Szofit!" féle válaszokat. Tisztában vagyok a dohányzás következményeivel, és magától értetődő, hogy többet nem nyúlok Szofihoz.


2013. júl. 19. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ritkán dohányzom, de szívtam már sokfélét.

Nekem a narancs Pall Mall kaparta a torkomat, de nagyon. 2-en szívtunk el egy szálat, mert olyan rossz volt.

A szofi szerintem jóféle.

A Marlboro Gold Touchtól meg szinte rosszul lettem, nem tudom miért. Érdekes.

2013. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szofiból milyet szívtál?

amúgy valószínűleg erősebb a szofi mint az arany marbi..

2013. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kék Szofi volt. Nem hiszem hogy az erősséghez köze van, hisz' a piros Marlboro-t is bírom, pedig az biztosan erősebb. Sőt! A Camel is csak a torkomat kaparta, de azt brutálisan, a tüdőmmel nem voltak utána problémák.
2013. júl. 19. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha kaparja a torkod minek dohányzol?

Jobban járnál, ha most hagynád abba amég nem vagy rászokva.

Majd később meglátod milyen jó lett volna abbahagyni.

Üdv.: Egy leszokóban lévő.

2013. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező? Megkérdezhetem mi okból gyújtol rá egyedül?
2013. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4

Csak a Camel, és az első 4-5 szál cigi kaparta a torkom, azóta csak a Szofival voltak gondok.

Tudom, hogy a saját határaimat feszegetem, de ha eddig képes voltam heteket kibírni dohányzás nélkül, ezután is képes leszek rá, nem érzem magam akaratgyengének, hiszem (remélem) képes leszek legyűrni az addikciót. A tervem az, hogy leteszem pár hétre/hónapra, ahogy észreveszem magamon a függőség jeleit.

De köszönöm válaszod, és hogy megpróbálsz "jó útra" téríteni! Sok sikert és erőt a leszokáshoz!


#5

19 éves vagyok. Egyre sűrűbben fogadtam el cigarettát a barátaimtól, és már nem akartam pofátlan lenni, így megvettem az első doboz cigimet. Időközben rájöttem, hogy rengeteg olyan pillanat van, amikor hangulatos, megnyugtató, vagy egyszerűen jó érzés rágyújtani.

Ezeket a pillanatokat nem keresem, egyszerűen vannak, én pedig ha olyan kedvem van, kihasználom őket. Ezek "ott vannak" társaság nélkül is. Ezért gyújtok rá egyedül is.

2013. júl. 20. 21:53
 7/7 anonim válasza:
Fogalmam sincs, miért lehet ez. Nekem is volt ilyen. A dohányzásra pedig én is pont úgy szoktam rá, mint te. Én 2 éve cigizek, de még mindig megvan ez az "erősebbel semmi gond, a gyengébbtől meg elhányom magam, vagy szétmarja a tüdőm."
2013. júl. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!