Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A füves cigi tényleg nem...

A füves cigi tényleg nem károsítja az agysejteket és még jó hatása is van? (serkenti az agyat stb? )

Figyelt kérdés
Tesóm (egyetemet elvégezte és füvezett már) múltkor mesélt nekem a füves cigiről, hogy valami THC van benne és nem pusztítja az agysejteket, serkenti az agyat és jó hatása is van .. és hogy csak azért tiltották be mert költséges volt a cigipapír gyártása vagy mi... szóval ez igaz? eddig nem akartam kipróbálni mert azthittem pusztítja az agysejtjeim ... de mostmár rá vagyok kattanva nagyon kipróbálnám
2013. júl. 20. 21:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
:DD sajnos tompít.. aki füvezik, az feledékeny lesz, és sajnos butább :( nem azt mondom, hogy ellene vagyok, de ezt felejtsd el, hogy jót tesz az agynak!láthatsz vígjátékokban is tipikus füves arcokat, na olyan leszel tőle, bambán meredsz, és azt mondod hö, tekerjük be :DD a fűnek amúgy attól függ a hatása, honnan és milyen minőségüt szerzel, ami itt magyarországon nemcsak nehéz, hanem eléggé illegális is..Ha álmodozol, akkor a füvezést képzeld el, hogy nem jössz ki az álmodozásodból..egy füves általában ha jó cuccot szív, mintha aludna az agya.. képzelődik, de semmi több..vannak művészlelkek, akiket ez inspirál, és sok jó gondolatot ébreszt, de van aki szétparázza az agyát, és soha többet nem akar majd szívni!Aztán ez a fű egy olyan cucc, hogyha lekattansz róla, (elmúlik a hatás) van, hogy egy hétig szomorú és depis az ember.. aztán tudjad, hogy fizikai függőséget nem okoz, csak pszichikait, ami azért durván nyomot hagy benned lelkileg :( ha egy mód van rá, én nem ajánlom, kipróbálhatod, de se nem nyersz, és ha szerencséd van nem vesztessz vele...mert azt is mondják, és tényleg igaz is néhány esetben, hogy a könnyű drogok a kemény drog kiskapuja, szóval aki sokat füvezik, és esetleg több kábulatot akar már, akkor először a hasis (a fűnek egy töményebb változata amit a növény magjából sajtolnak ki) aztán a kokó, heroin, stb.. nem játék, az életed rámehet, ha gyenge vagy!Hát ennyi.. Amúgy én is füveztem, azért merek beszélni róla, és hát elég volt belőle..Inkább maradnék észnél, mert a mai világban szükség van rá.. amikor füveztem sokszor meg is loptak, mert könnyű préda voltam.. úgy küldték utánam hollandiából a személyimet, amit megtalált valaki!!! :D
2013. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pusztítja-e az agysejteket, de nagyjából igaz, amit az előző írt. Én nem füveztem még soha, de elég sok ismerősöm van, aki rendszeresen használja.


Függők lettek, le sem tagadhatják, amikor tudnak rágyújtanak. Sőt, egyikük naponta egy-két alkalommal elszív egyet és látszik rajta. Nagyon. Teljesen be van lassulva, megszűnt minden félelemérzete. Igaz nem idegeskedik, de akkor is nehéz lett a felfogása. Az ő elmondása alapján pedig azt is tudom, hogy igen, okoz függőséget. Olyan szintű lehet, mint a nikotin függőség.


Lehet hogy pszichikai, de akkor is benne van a pakliban. Nehéz róla leállni, de ahhoz gondolom sokat kell elszívni. Egyszer ki lehet próbálni... sőt akár többször is. Csak nem szabad túlzásba vinni.


Az pedig, hogy miért illegális? Jó kérdés, nem tudom. Talán lehet hogy olyan érdekeltségek vannak jelen a piacon, akiknek érdekük. Nem vagyok kendermagos hülyegyerek, de úgy, ahogy a cigaretta és az alkohol legális, a könnyű drogok is lehetnének azok.

2013. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát a magyar fű nem tudom milyen, mert erdélyi vagyok :D

Amúgy meg tudnám állni szerintem, cigit is még most 10. elején próbáltam és nem mondom, hogy nem kívánom de nem szoktam ha nincs nem szívok általában csöüvelek pár slukkot haveroktól oszt kész :d nem hiszem hogy annyira ráfüggnék, hogy nagy drogos legyek aztán

2013. júl. 20. 22:20
 4/21 A kérdező kommentje:

második:

hát még valahol talán az oldalon olvastam, hogy a nikotinnál is gyengébb, a sima cigire jobban rá lehet szokni .. meg úgytudom nem lehet rászokni .

2013. júl. 20. 22:22
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Csernus Doki mondtad hogy személyiségtorzulást okoz a fű is mint a többi tudatmódosító szer egy műanyagpoharat tépett szét videóban hogy így fordít ki magadból hosszútávon
2013. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Köze nincs a nikotinhoz, kb annyira nehéz megállni, hogy ne tépj mintha csoki vagy más édesség lenne.
2013. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Most nem érdekelnek a médiából sugárzott szarok.. tapasztalatokat vagy normális alátámasztott érveléseket várok.

utolsó: akkor gondolom nem lehet rászokni, nem vagyok csokifüggő ^^

köszönöm a válaszokat még jöhetnek

2013. júl. 20. 23:08
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 4x próbáltam, soha nem volt semmi bajom tőle, sosem szívtam túl sokat, csak amennyit jónak éreztem... És hogy elbutítja az embert? Hát nem tudom... Osztálytársam pl. majd nem minden nap füvezik, és osztályelső lett, sőt az egész suliban az egyik legjobb átlaga lett.


Én mikor először próbáltam, annyi volt az egész, hogy el voltam lazulva, röhögtem, és kb. ennyi. Szóval ha egyszer - kétszer kipróbálod, semmi bajod nem lesz...

2013. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan ember függő is, de a nikotint vagy a kokaint, sőt a legtöbb más szert meg sem közelíti a függőség kialakítása terén, szóval kb. elöbb szoksz rá a piálgatásra. Huzamosabb, gyakori fogyasztás után sem nehéz abba hagyni. Persze ez lehet ember függő is, de ha például iszol kávézol cigizel és mellette még tépsz is, ez lesz az első amiről le fogsz szokni. Bár károsságát tekintve a kávé és a fű az aminek van jó tulajdonsága is. Rendőrökkel meg vigyázni. Ha tovább szeretnél olvasgatni a témában ajánlom a : [link] A fórumban is elég sok mindent olvashatsz, a legtöbb információ hiteles.
2013. júl. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért azt nem mondanám, hogy serkenti az agyat. Fizikailag - a tudósok szerint - semleges hatással van az agyra, tehát nem piszkál bele a működésébe. Ennek ellenére megfigyelhető a marihuánafogyasztók körében, hogy a rövidtávú memóriájuk romlik, a hosszútávú viszont javul. Egyszerű példával élve, ha a suliban, dolgozatra már 3 nappal előtte megtanulod az anyagot, jól fogod tudni, viszont az a képességed, hogy a szünetben átnézd, és tudjad, megszűnik. Ez persze csak hosszútávú, több évnyi intenzív használat után mutatkozik meg.

Egyébként az amerikai tudósok nemrég kezdtek bele a hatásainak kutatásába. Az bebizonyosodni látszik, hogy a rákos sejteket öli. Egy amerikai tudós így fogalmaz: "Ha 10 rákbeteget khemoterápíával kezelünk, 7 meghal. Ha 10 rákbeteget marihuánával kezelünk, 7 felgyógyul." Továbbá remek fájdalomcsillapító, izomlazító, stresszoldó, altató és étvágygerjesztő. Az "egészségesség" nagyban függ a fogyasztás módjától, a joint-nak a füstjét szívod be, ami semmiképp sem egészséges. Vaporizerből viszont, ami csak annyira hevíti fel, hogy a jótékony anyagok elpárologjanak belőle, a károsak meg nem (nincs égés, nincs füst), akár még egészséges is lehet a fogyasztása. Meg is lehet enni.

Ezzel szemben vannak azért káros hatásai is: aki hajlamos mentális betegségekre (depresszió, skizofrénia), annál elősegítheti ezek kialakulását. Sok füves tompa, lusta lesz tőle, elhanyagolja magát és barátait. A magnéziumot is elég erőteljesen elszívja a szervezetből, így kialakulhatnak izomgörcsök, izomrángások.


Remélem, kielégítő választ kaptál. :)

2013. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!