Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért jó a kokain? Barátom,...

Miért jó a kokain? Barátom, drogozik, és tehetetlennek érzem magam. Aki tud, írjon le nekem mindent, minden kokainnak kapcsolatos tudnivalót.

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem tudom, miért jó a kokain, mert még sosem próbáltam. Azt viszont igen, hogy a barátod beteg, és orvosi beavatkozásra szorul. Nem tudom, milyen gyakran használja a szert, és milyen régen, ha évek óta, akkor esélyes, hogy "kattogott", vágyott már a szer után nagyon durván. Ilyenkor jellemzők az érzelmi kitörések, a düh, harag érzése, váltakozó érzelmek (5 perc ordibálás, 5 perc csend, 5 perc normális viselkedés, 5 perc sírás - és kezdődik előlről), rövid távú emlékezet-kiesés. Ha viszont nemrég kezdte, akkor az orvosnak is nehéz lesz tudatosítani benne, hogy beteg, és helytelen úton jár. Sürgősen vidd pszichológushoz szerintem, és ő majd tájékoztat!
2013. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 cli_hlt ***** válasza:
86%

Infó az erowid-ról ( [link]


Cocaine is a naturally derived CNS (central nervous system) stimulant extracted and refined from the Coca plant grown primarily in the Andean region of South America. Cocaine is typically a white-ish powder with a bitter, numbing taste. It is most often insufflated (snorted), though it can also be injected and used orally.


A kokain egy természetes eredetű stimuláns, amit a kokacserje leveléből vonnak ki és finomítanak. A kokain megjelenésre fehéres színű por, aminek kesernyés íze van, és jellegzetes módon elzsibbasztja a nyelvet. Ugyanúgy, mint a lidoKAIN, marKAIN, novoKAIN, a koKAIN is kálcium-csatorna blokkoló, így az idegműködést akadályozza, e miatt érzéstelenítő, izombénító hatású. Régebben alkalmazták helyi érzéstelenítésre fogászati beavatkozásknál, illetve üdítőitalokba keverték, amelyek közül a Coca Cola a leghíresebb.


A kokain egy stimuláns, a legális élvezeti szerek közül a kávé hatóanyagához, a koffeinhez a leghasonlóbb (hatásmechanizmusa azonban más). Freebase, vagy "crack" formában, elpárologtatva, majd inhalálva való fogyasztás esetében az intenzív hatás 3-5 percig tart, só alakban, por formában orrba szívva a hatás enyhébb, és a legintenzívebb rész 15-30 percig tart.


Pozitív hatásai: elégedettség érzés, csökkent étvágy, feldobottság, szexuális vágy növekedése, megnövekedett koncentrációs képesség.


A negatív oldalon megemlítendő: megnövekedett testhőmérséklet és pulzus, izgatottság, paranoia, szédülés, hányinger/hányás, erőszakos magatartás, veseelégtelenség, görcsroham, stroke, szívroham. (Ezek főleg túl nagy dózis esetén jelentkeznek)


A már említett "crack" formát elszívják (melegítik és belélegzik a gőzét), a só formáját orrba szippantják, ritkábban intravénás injekció formájában adják be.


A kokain nem okoz olyan komoly testi elvonási tüneteket, mint az alkohol, vagy egyes ópiátok (például a heroin), viszont a fogyasztási mód/célzat/környezet hármas miatt a pszichológiai függőség kialakulásának valószínűsége igen magas.


Ez alatt azt értem, hogy a kokaint manapság tömény formában fogyasztják, ami intenzív érzést okoz, aminek gyorsan vége. A kokacserje levelét hagyományosan rágcsálással fogyasztották, aminek a hatása sokkal inkább hasonló a kávéhoz, vagy a teához, mint valami veszélyes kábítószerhez. Játszunk csak el a gondolattal, hogy mi lenne, ha az emberek a koffeint fehér por alakban szippantgatnák, vagy injektálnák. Nem tűnik jó ötletnek ugye? (És nagyon nem az. Meglepően sokan halnak meg így is koffeintúladagolásban. Csak néhány példa: [link]


A célzat többnyire az egész éjszakán át tartó partizás, amire a rövid, intenzív hatást kiváltó kokaint folyamatosan újra kell adagolni. Maga a partikörnyezet sem éppen mértékletességet sugalló.


A kokain jó volt arra, amire az emberek eredetileg használták (kb. kávé helyett, munkához, rágcsálva), ám a kapzsiság és a nyomában kialakuló tilalom és drogháború teljesen lerombolta ennek a szernek a kultúráját.


Több infó a már említett erowid-on, vagy itt: [link] esetleg a daath.hu "pszichostimuláns" topikjában.

2013. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen sok mindent írtatok.
2013. szept. 10. 01:34
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
egyszerûen jó... olyan mintha fáradhatatlan lennél, pörögsz, minden buli... és a szex.... nem is tudja mi az az élvezet, aki még nem próbálta colával... sokkal tovább lehet bírni(órákkal) és sokkal intenzívebb élmény... amúgy az igazi kokain aranyárban van, uh nem tudom sajnálni azt a magyart akinek tellik rá, hogy rászokjon...
2013. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
"Jézus dicsőséges de a cocaine a király!"
2015. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!