Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg egész hátralévő...

Tényleg egész hátralévő életemben hiányozni fog a cigi? Megéri egyáltalán így leszokni? Régen leszokott, valódi (ex) függők válasza érdekel.

Figyelt kérdés
17 napja nem gyújtottam rá. Az első 10 nap embertelen volt. Olvastam a Carr-féle könyvet, hasznos dolgokat ír, de én még nem érzem, hogy hú de boldog vagyok cigi nélkül. Vannak üresjárataim, amikor elfog valamiféle mélabú. Tudom, hogy a cigi utálatos dolog, büdös voltam tőle, éreztem már a káros egészségügyi hatásait is, megértettem, hogy semmi értelme, mert az élet nem ettől lesz szép. Most elkeseredtem, mert olvastam netes fórumokban, ahol arról írtak, hogy még 10 év leszokás után is a bagóról ábrándoztak, meg hogy rájuk tört ugyanúgy a sóvárgás, hogy mindjárt megőrülnek egy slukkért. Nagyon félek, hogy én is így élem le az életemet, hogy örökké ott lesz a hátsó gondolataimban az a rohadt cigi :( Elegem van a cigiből, soha többet nem akarok dohányozni, nem véletlenül döntöttem így, de mégis hiányzik. Tényleg soha többé nem lehet lejönni róla, ezzel együtt kell élni?
2013. nov. 1. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Fel a fejjel, ne aggódj, nemfog hiányozni, idővel jobb lesz.
2013. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet, apukám évtizedek után tette le. Még egy hónapja sem raktad le, ne legyél türelmetlen magaddal :)
2013. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez baromság.

Anyum és apum is dohányzott fiatalkorában, aztán gyerekvállalás előtt mindketten leszoktak.

Azt mondják, egyáltalán nem hiányzik a cigi.

2013. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nem lesz rágyújthatnékod mindig,egy pár hónapig talán és utána semmi probléma.nálam úgy volt,hogy 1-2 hónapig hiányzott a kávé vagy sör mellé,de arra gondoltam,hogy előtte is megittam nélküle és érdekes módon utána nem kellett hozzá.bár 1-2 hülye szokásom megmaradt,pl elmegyek a dohányzóba beszélgetni,vagy kiülök a cigizők közé meg ilyenek,de egyáltalán nincs hiányérzetem miatta.
2013. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ok, köszi :) Én is nagyon remélem, hogy jó lesz... mondjuk a 4.napomon elmentem bulizni és cigi nélkül boroztam, de őszintén szólva szörnyű volt... mostanában nem is erőltetem inkább. A kávé nekem megy cigi nélkül is, mert gyerekkorom óta könnyű tejeskávéval indítom a napot, tehát az már az előtt megvolt, mielőtt dohányos lettem volna. Csak azért 13 évet nem könnyű elfelejteni. A cigihez kötődik nagyon sok emlékem, végigbagóztam a gimnáziumot, aztán az egyetemet is. A sok régi barát, bulik, vizsgák utáni nagy bagózások... furcsa :(

de akkor ezek az emberek miért mondják, hogy 4-5-10 év múlva is megvesznek egy-egy slukkért vagy szálért? Ez mitől van náluk?

2013. nov. 1. 19:01
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Én 4 éve nem gyújtottam rá, már nem hiányzik. Az első 2 hét nekem jó volt, nagy volt az elhatározás, aztán jöttek ilyen sóvárgásos időszakok. A csak 1 szálat és nem többet gondolatok, csak most és nem többet. Jó kis játszmái ezek az embernek saját magával. 3 hónap múlva hetente 1-2x jelentkezett már csak, aztán még ritkábban. Talán 3-4 hete gondoltam igaz, hogy milyen jó lenne rágyújtani, de ahogy jött úgy rögtön ment is ez a gondolat.

Ez év január 13-án elszívtam egy fél szálat / fogadásból tettem le és ekkor ünnepeltük meg/. Teljesen azt gondoltam, hogy majd milyen keserű lesz, meg még lehet hogy köhögök is tőle. Szóval vártam és rákészültem, hogy rossz lesz. Hát mit ne mondjak, tök olyan volt mintha tegnap szívtam volna el előtte az utolsót. Nem örültem ennek az érzésnek, mivel igazolta, hogy én is simán dohányos maradtam, akinek jól esik a cigi. De azóta sem gyújtottam rá és nem is tervezem, bár lehet hogy jövő év januárjában a barátommal ismét megfelezünk egyet.

2013. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert van egy eltitkolt egészséges oldala :) de tényleg. és a szervezetük emiatt kívánja. egy orosz dokumentum film szerint 170 (vagy 470 nem emlékszem) kémiai anyagot adnak hozzá a cigihez, na ezzel van a baj, nem a dohánnyal, azt az indiaiak megfázás kezeléséra alkalmazták (gondolom most is). és napi 1-2 szál domingo NATURAL-t szívok. (azt írja 100% natúr dohány)
2013. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

" Once a smoker, always a smoker. " - " Aki egyszer dohányos volt, az mindig dohányos marad. "


Ez is csak egy általánosítás, mint az összes többi.


Igen, vannak nyilván olyanok, akik ennek az állításnak eleget tesznek: ők azok az örökké leszokóban levő dohányosok, akik nem tudják véghezvinni a leszokást, de mindig újra próbálkoznak, illetve azok az ex-dohányosok, akik már évek óta nikotinmentesek, de mindig rávehetőek lesznek, hogy ismét rágyújtsanak.


Ennek van egy logikus magyarázata: a leszokás tulajdonképpen egy változási folyamat. Ennek a folyamatnak van egy gyakorlati része és van egy mentális része.

Azok, akiknek sikerül letenniük a cigarettát, de fejben még ottmarad a dohányzási kényszerük, azoknak a mentális részt nem sikerült véghezvinniük, a gyakorlatit azonban megcsinálták. Sokan vannak így és az ilyen személyek tulajdonképpen soha nem értik meg, hogy attól, mert a látszati részét sikerül megoldani adott problémának, attól még a probléma gyökere nem szűnik meg, ezért bármikor felütheti a fejét ismét.

2013. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Neked is köszi kedves utolsó, én is ilyesmire gondoltam, amit te írsz: a probléma gyökere az, hogy lélekben nem engedték el a cigit, tehát eleve nem azért szoktak le, mert elegük lett belőle, hanem mert pl külső kényszer hatására történt (rájuk "parancsolt" a doki, vagy a család zsarolta őket érzelmileg). Amúgy meg igazából semmi negatív élményük nem volt cigivel kapcsolatban, tehát nem is volt belső motivációjuk lerakni? Erre gondoltál te is?
2013. nov. 1. 20:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan erre.


Sokan ha egy fokkal értelmesebben fognák fel a problémáikat, akkor jelentősen egyszerűbbé válna a megoldás is számukra.

2013. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!