Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kb.1 hónap elektromos cigarett...

Kb.1 hónap elektromos cigarettázás okozhat valami egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés

3 éve dohányzom, és eldöntöttem, le fogok szokni. Találtam itthon még pár szálat, és mikor nagyon hiányzik, akkor bele-bele szívok úgy, hogy nem gyujtom meg, és megszűnik az inger. Most tartok azt hiszem, a negyedik napon. Az előbb leírt tapasztalatok miatt úgy döntöttem, veszek nikotinmentes elektromos cigit. Most valamiféle megnyugtatást várok, hogy ez a még nem bevizsgált dolog azért valamennyivel egészségesebb a rendes ciginél, vagy legalább egy szinten van. :D Nem átszokni akarok, hanem leszokást segítő eszközként használni.

Minden véleményre/tapasztalatra kíváncsi vagyok!


2013. nov. 10. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Baromság. A cigizés szertartásától is meg kell szabadulnod, ha le akarsz szokni. Ezt pedig úgy lehet, hogy eldobod az utolsó csikket és nem keresel helyette imitáló cselekvéseket, mert így soha nem kopik ki az agyadból a cselekvés sor. A cigizés egy tanult (kognitív) viselkedési forma, mélyen bevésődik. Ha e-cigivel meg egyéb hülyeségekkel akarod magad "leszoktatni", soha nem fogod tudni elengedni. Nem fogsz ugyan rágyújtani, de örökre kattogni fogsz egy szálért néha. Én úgy szoktam le, hogy utoljára elszívtam egy "lezáró" cigit és többet nem gyújtottam rá. Egy ideig nikotinpótló rágót rágtam, hogy a fizikai elvonási tüneteket csökkentsem, mert tudtam, hogy a lelki része lesz a rosszabb. Az e-cigi meg hasonló pótlékok nélkül is nagyon sokáig tart, magadnak nehezíted meg vele az amúgy sem könnyű helyzetedet.
2013. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tomi90 ***** válasza:
A cigi égésével 4000 káros anyag keletkezik, amiből 30 bizonyítottan rákkeltő. Ezzel szemben az e-cigiben 4 anyag van: propilén-glikol, növényi glicerin, aroma, nikotin (opcionális, de ha 0-ásat veszel, akkor nem ér semmit, mert hiányozni fog a nikotin). Ezek egyike sem rákkeltő, nem okoz érszűkületet, sem más betegséget. Az élvezet megmarad az e-cigivel a káros anyagok és büdös szag nélkül. Jóval olcsóbb is... Pont ezért megy a propaganda, hogy milyen egészségtelen és veszélyes, mert nincs rajta akkora bevétel. Érdekes, olyan országokban, ahol annyiba kerül, mint a hagyományos cigi, semmi bajuk sincs vele :D
2013. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!