Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz, hogy a nikotinról...

Igaz, hogy a nikotinról nehezebb leszokni, mint a heroinról? Miért?

Figyelt kérdés

Egyszer majdnem 1 évig nem dohányoztam. Az első napokban ugyan szenvedtem a hiányától, de nem mondanám, hogy elviselhetetlen módon. Viszont olvastam már leszokott heronista blogját, amiben a droghasználó kibírhatatlannak találta az elvonási tüneteket...


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. nov. 21. 13:06
 1/9 Tomi90 ***** válasza:
1 év az semmi, nem voltál még nagyon rászokva. Én 6,5 éve cigizek annyiszor próbáltam már leszokni, de egy hétnél többet még nem bírtam ki. Én azt hallottam, hogy nem nehezebb leszokni, hanem közel azonos a kettőről való leszokás nehézsége. Összehasonlítási alapom persze nincs, de azt tudom, hogy a nikotin hiánynál rosszabbat még nem éreztem.
2013. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A nikotinhiányom pár nap alatt túl lehet lenni. A pszichikai függésre mondják, hogy erősebb mint a heroinnál, mert itt egy folyamatosan ismétlődő, szertartásos magatartásról van szó, sokkal erősebb a tárgyhoz való kötődés mint a heroin esetében. A dohányosok szeretik a rágyújtás rituáléját is, magát a tevékenységet, mutass heroinost, aki élvezi, amint előveheti a tűt, elszoríthatja a vénáját és belőheti az anyagot. Ott nincs szertartáshoz való kötődés.
2013. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek a választ.


#2 - én is erre gondoltam, de sehol sem írták egyértelműen, hogy erről lenne szó.

2013. nov. 21. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sem olvastam ezt sehol, csak szerintem ez sejthető.
2013. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
azért cigiről többen leszoktak, mint a herkáról... agymosó média rulez
2013. nov. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan nehéz mindkettő függőség, csak más. A fizikai elvonási tünetek ugyanúgy 2 hétig tartanak, csak a herkánál rosszabbak: kifejezetten kórházi kezelést, detoxikálást igényel. Szerintem a ciginél is indokolt lenne, csal a társadalom a cigizést még mindig nem betegségként kezeli mint a hard drog-függőséget, hanem pusztán egy bunkó szokásként. De a pszichikai tünetek teljességgel ugyanazok lejövetelkor, csak mások, erre mondják, hogy nem lehet különbséget tenni. A cigiről azért jönnek le többen, mert szociológiai szempontból kevésbé jelent problémát mint a hard drog-függőség: a cigis el tudja látni a munkáját, nem épülnek le a szociális kapcsolatai, nem torzítja a személyiséget, nem befolyásolja az ítélőképességet, nem jelent bűnözési faktort. A heroinfüggőnek pedig komoly terhet jelent a társadalomra és az egyén jólétére nézve: ezért létezik szervezett leszoktatás, rehab számukra. A cigis magára van hagyva kvázi a problémájával. Nos, kb. ez az oka.
2013. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*csak
2013. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerek leszokott heroin függőt, én pedig a cigiről szoktam le.


A heroinos ismerősömtől hallottak alapján közel sem azonos a kettő. A heroin a leg durvább fizikai/pszichikai függőség okozza minden drog közül. Segítség nélkül leszokni gyakorlatilag lehetetlen. Ő is segítséggel tette le, de hetekig olyan elvonási tünetei voltak, hogy szinte elképzelhetetlen. Úgy szenvedett, hogy kaparta a falat.. (láttam) Ez volt 5 éve.. Nemrég azt mondta, ő jelenleg is heroinfüggő csak az elvonókúra miatt már ellen tud állni neki, de még így 5 év után is kívánja.


Én 3 és fél évig dohányoztam (napi 1 doboz, valamikor több is), majd a barátnőm miatt letettem. 1-2 hétig tényleg nem volt könnyű, de egyáltalán nem volt elviselhetetlen.. (Kicsit meghíztam a cigi letétele után) A nikotin függőség max. 2 hét alatt elmúlik, a cigifüggőknek inkább maga a cigi hiányzik, ahogy az egyik előttem szóló is írta, maga a 'szertartás'. Nekem is inkább az hiányzott, 3,5 évig szinte minden reggel úgy keltem, hogy kávé/cigi, ez hiányzott inkább, és nem a nikotin..:)


Szerintem a kettőt össze sem lehet hasonlítani.. Aki dohányzik és "nem tud" leszokni az gyenge.. A heroin letétele pedig mérföldekkel nehezebb!

2014. aug. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért szoknak le többen a cigiről mint a herkáról, mert a heroint sokkal kevesebben használják.
2014. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!