Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tüdőrák kockázata?

Tüdőrák kockázata?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok olyan 3-3,5 éve aktívan dohányzom, napi 12-18 szálat szívok kb. aszthmás voltam kiskoromban hála istennek ez már nem jön elő, most picit csúnyán köhögök, kicsit beparáztam, de mennyi az esélye ennyi idő alatt a tüdőrákhoz pl? jó tudom ezt igy nem lehet kiszámolni de mégis, a családomban nem volt rákos megbetegedés a felmenőimre gondolok, volt akik cigiztek azoknak se, picit félek gondolkozok hogy le kellene tenni de végülis más miatt is ki alakulhat ha úgy vesszük. légyszi segitsetek
2013. dec. 2. 00:55
 1/8 automatakoktel ***** válasza:
Szerény véleményem szerint elég kevés az esély rá.
2013. dec. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van kockázata

Ha tíz-húsz-(harminc) éveket bagózol

2013. dec. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább szokj le róla még most

(akkor nem kell félned)

2013. dec. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj el tüdőröntgenre

Ott ki tudják az ilyesmit mutatni

2013. dec. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
2013. dec. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos van, menjél el melkasröngenre.
2013. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A röntgen nem biztos hogy kimutatja.

2 közeli ismerősömről derült ki fél éven belül, hogy tüdőrákosak.

Mindkettő évente jár tüdőszűrésre, mégsem mutatta ki a röntgen egyiküknél sem.

Sajnos egyikük sem gyógyítható, max. 1 évet jósoltak az orvosok sugárkezelés és kemo mellett (áttétes lett)

Mindketten cigiznek kb 17-18 éves koruktól, egyikük 46, másikuk 52 éves. (egyikük sem szívott napi 1 doboz fölött)

Egyikük családjában sem volt tüdőrák ezelőtt.

Mellesleg nem a tüdőrák az egyetlen amitől tartanod kell.

2013. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem a tüdőráktól félnék, hanem attól, hogyha így folytatom, asztmás hajlammal 30 éves koromra a budira sem bírok kimászni anélkül, hogy ne fulladnám lilára a fejem a COPD betegség miatt. Attól, hogy kiskorodban asztmás voltál, még most is az vagy, csak lappang. Ha jól rábagózol, borítékolhatod a sorsodat. Nem tüdőrákban fogsz kimúlni, de hogy COPD-ban igen, az biztos. És az asztmád erre még külön rátesz! (ezért is köhögsz "picit" csúnyán.)
2013. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!