Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez igaz lehet, hogy aki nem...

Ez igaz lehet, hogy aki nem dohányzik, de olyan társaságban van akik igen akkor őt jobban szennyezi a dohány?

Figyelt kérdés
A suliban a haverjaim minden szünetben elmennek dohányozni, én is ott vagyok mellettük beszélgetünk stb...szerintük nekem károsabb ha nem cigizek, mert a cigi fustjét úgy szívom be,hogy az nem megy át azon a szűrőn hanem rögtön a tüdőmbe megy...Tehát szerintük károsabb nekem(aki nem cigizik) ott lenni közöttük mikor ők cigiznek.Szerintetek ez igaz?
2013. dec. 2. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolkozzatok már néha! :D Ha rágyújtanál és körülötted dohányoznak, akkor is beszívod az ő füstjüket! Ez nem jutott eszetekbe?? :)))
2013. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
ez így hülyeség, a passxív dohányzás károsabb, hiszen a szûrõ nélkül sokkal több mérget lélegzel be... a buta dohányos barátaid csak azt felejtik ki a képletbõl, hogy õk is passzív dohányoznak, amikor éppen nem slukkolnak, tehát rájuk mindenkép több füst jut...
2013. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a passzív dohányzás! És ahogy írták ez nem csak téged, de őket is érinti, mivel ők is szívják egymás kifújt füstjét.

Szóval nem jó, nem egészséges se nekik, se neked.

2013. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Zárt térre igaz hogy jobban árt mert a más által kifújt füstben szénmonoxid is van.
2013. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szénmonoxid a legkevesebb abbó

l a legalább 250 toxikus anyagból ami van abban a füstben, ahhoz meg hogy belélegezd nem kell zárt térben lenned...

2013. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
szerintem nagyon hülye vagy te is meg a haverjaid. nem fejlődött ki az agyatok még. lehet nem is fog soha.
2013. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
A passzív dohányzást a zárt térben terjengő cigifüst nem dohányos általi beszívására értjük. Tehát ha szabad téren a haverjaid bagóznak körülötted, az nem passzív dohányzás, hacsak nem tartod direkt a füstbe a fejed.
2013. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es.

Csak TE érted arra. Nem követelmény, hogy zárt térben történjen.

Nyílt levegőn is ugyanúgy passzív dohányzás.


Sőt, létezik "3rd hand" dohányzás is, amikor nem a dohányos füstje szennyez, hanem a nikotinnal és egyéb méreggel átitatott bőre, ruházata.

Csak az erkélyen dohányzó szülők gyermekeinél vizsgálták, hogy ez a fajta szennyezés is szignifikánsan megnöveli a gyermek asztmára való hajlamosságát.


Na mit szólsz?

2013. dec. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*

"Csak az erkélyen dohányzó szülők" - mármint nem csak az erkélyen dohányzó szülők gyermekeit vizsgálták, hanem olyan gyermekek szüleit, akik csak az erkélyen dohányoztak, a gyerek mellett közvetlenül nem.

2013. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
7-es vagyok, semmit sem szólok, kösz a kioktatást, marha intelligens megnyilvánulás volt. Gyerekkoromban minden rokon dohányzott, vágni lehetett a füstöt nagyanyáméknál is, ahol a nyarakat töltöttem. Egészséges fiatal felnőtt vagyok, nem dohányzóként. Túl van pörgetve ez az egész antidohány cirkusz, azok vergődnek ezen annyit, akiknek nincs életük. Az úgynevezett harmadlagos dohányzáson jót röhögtem. Na léptem.
2013. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!