Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek jó ötlet volt a...

Szerintetek jó ötlet volt a dohánybolt? És a sok tilalom? Ki kell alakítani egyfajta dohányzási kultúrát.

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miféle dohányzási kultúrát? Szerintem amugy felesleges volt... vagyis számomra mindegy hogy most a boltba veszem meg vagy a dohányboltba... Ezzel is csak jól jártak valakik. Engem nem zavar hogy lettek de nem is örvendek, így is megveszem meg amúgy is.
2013. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt a kulturát,hogy nem vehet cigit kiskorú, meg nem lehet dohányozni uton-utfélen.
2013. dec. 23. 12:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez nem kultúra... Én szabaddá tenném hogy akárki vásárolhassa akár 18 év alatt is. Így is hozzá lehet jutni akárhogy... A tiltás pl az az 1 ami jó ötlet , hogy például nem lehet akárhol dohányozni.
2013. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Én nemtudom, de itt a faluba van 2 dohánybolt, van két rétege a vásárlóknak, vannak a kocsmatöltelékek akik viszik a fecskét meg a szofi szivarkát, és vannak a 'hülyegyerekek' (16-17) évesek akik meg a kék multit meg az arany marlborot, ugyanúgy kiadják, szóval szerintem ez egy nagy baromság volt, az volt a lényege, hogy páran szakítsanak le az egészből pár milkát...
2013. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az jó hogy gyerekeknek nem adnak, meg az is hogy ha bemész egy sörre egy presszóba, nem leszel füstszagú öt perc után.
2013. dec. 23. 17:12
 6/16 anonim ***** válasza:

Az nem dohányzási kultúra, hogy üldözik a dohányosokat. Aki így gondolkozik, az a brémet szívja, ne friss levegőt.


Amíg van pénz, és van cigi, addig a fiataloknak kifogják adni. Jöhet akármilyen tiltás, akkor is megszerzik. Ha a közelükben nincs dohánybolt, keresnek egy ukrán-cigist, és megveszik ott, olcsóbban.


Ez a másik dolog. A dohányboltok óta szárnyal a cigaretta csempészet. Valamelyik Fideszes bácsi úgy sejtem jó kapcsolatot ápol az ukránokkal.



Egy kérdés: Szerinted hol legyen megengedett a dohányzás? Remélem tudod, hogy még a kocsmákban se lehet rágyújtani...

2013. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Aki cigizik és nem akar leszokni, lehet az 10 éves is, az cigizni is fog. ennyi.
2013. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam, én örülök hogy két percre beugrok a kocsmába egy sörre, és nem leszek órákra cigiszagú. Kint a teraszon lehet cigizni. Ez dohányzási kultúra.
2013. dec. 23. 17:29
 9/16 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék egy statisztikára a dohányzó kocsmába járokról. Mint mondtam az nem dohányzási kultúra, hogy legjobb esetben is 6-7en fagyoskodjanak a kocsma előtt, mert bent 2 ember nem akar cigi szagú lenni.

A többség szív (vagy nem szív :) ) néhány kivétel miatt.


Szerintem annak aki kocsmába jár, ne az legyen a legnagyobb baja, hogy cigiszagú lesz.

2013. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ugye az ittas ember gyújtott egymás után, ha kellett, ha nem. Most kénytelen visszábbvenni, ezzel kevesebbet szív.
2013. dec. 23. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!