Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 18 ev felettiek! Ha odamenne...

18 ev felettiek! Ha odamenne hozzatok egy latszolagosan 18 ev alatti fiu/lany, hogy vegyetek neki cigit, akkor hogyan reagaltok?

Figyelt kérdés
Elkulditek,vagy vesztek neki? Miert?

2014. ápr. 7. 14:27
 1/8 x) ***** válasza:
100%

Megveszem neki. Nem értek egyet ezzel a rendszerrel, egyáltalán nem arra találták ki, hogy visszaszorítsák a dohányzást a fiatalkorúak körében (mert egy időben nagy divat volt ezt mondogatni). Csak pénzszerzésre lett kitalálva.

Plusz ha én nem veszem meg neki, akkor majd megveszi más. Rengeteg 18 év alattit ismerek aki már a trafikrendszer előtt is cigizett, egyiktől sem hallottam még, hogy ő leszokott, mert nem tud szerezni. A boltok nagy részében amúgy is kiadják nekik, ha kinéznek olyan 17nek.

Emellett szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy szívja-e vagy sem. Egy 15-16 éves ember szerintem már tisztában van annyira a tettei következményeivel, hogy el tudja dönteni az ilyesmit.

2014. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első már mindent elmondott, én is megszoktam venni nekik.
2014. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kerlek a korotokat es a nemeteket irjatok oda:)

Teljesen egyetertek veletek

Johetnek meg valaszok:)

2014. ápr. 7. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Emlékszem 14-15 évesen sosem adták ki sehol (ugye még a trafikos baromság előtt), és mindig a Tesco dohányboltja előtt álltam, és 20 30 közötti embereket kerestem, mert hátha ők együtt tudnak velem érezni :) Sokszor elküldtek, meg nem is mertem mindig odamenni, volt hogy 30-40 percig ott álltam. Aztán meg már mindenhol kiadták, és 18 éves születésnapom után kb. 2 hónappal vezették be trafikokat, szóval jól jártam.


Együtt érzek velük, tudom hülyén hangzik, de én is átéltem, nem egyszerű idegenekhez odamenni ezzel. Különben is egy 15/16 éves ember már el tudja dönteni, hogy akar e dohányozni, vagy nem.

18/F

2014. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megvenném neki, ha szépen kér, nem pedig bunkó paraszt módon. 20/f
2014. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha látszik rajta, hogy csak 12-13 éves akkor nem hiszem, hogy visszamennék. Max ha akkor szólít meg mielőtt belépek a boltba.


Kértek már meg ilyen 16 év körüli srácok, megvettem nekik.


Hejj mikor a kis boltban még kaja utalványra is kiadták a sört meg a cigit :D 490ft volt a kék Viceroy.

2014. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Ha ilyen kis nyomorék 12 éves, akkor nem, mert akit utálok ahhoz nem vagyok kedves.

Amúgy megveszem, mert átérzem a helyzetüket. 1 hónapja vagyok 18.

2014. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Veszek neki.

Hogy miért? Mert mindenképpen szerezne, inkább én vegyek, minthogy valaki elvegye a pénzt rá, és elszaladjon vele. Meg én is voltam 17 éves. :D

Nyilván evidens, hogy 12-3 éves gyerekeknek nem vásárolnék cigarettát, mert nem értek egyet azzal, hogy dohányozzanak. Én 14-5 évesen szoktam rá, és irtó nehéz volt leszokni.

2014. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!