Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg a nem dohányosok...

Tényleg a nem dohányosok védelmében szabályozta meg a dohányzást az Unió?

Figyelt kérdés

A buszmegállóban bemondták, hogy ha a buszmegállóban rajtakapnak valakit, hogy dohányzik, akkor "egészség károsításért" büntetés jár.


Mondjuk városokban, főleg Budapesten magas a légszennyezettség, szmog (nem a dohányzástól). Autók kipufogófüstje, gyárkémények. Hogy csak a szmogokat kibocsájtó dolgokat említsem, az egészségkárosító tartósítószerek mellett.


Mivel az EU hozta be a törvényt, ez kiterjed minden államra. Köztük Japánra is, ahol nem hiszem, hogy a dohányzás lenne a legnagyobb probléma, a szinte már halálos és szmogtól ködben úszó városban.


Tehát nekem gyanús az, hogy az Unió a nem dohányosok védelmében hozta meg a törvényt vagy szabályozást.



2014. ápr. 12. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

1. Az EU törvényei az EU tagállamaira vontakoznak, Japán pedig egyáltalán nem az.


2. Attól, hogy a levegö nem tiszta, még nem jogos még jobban szennyezni. Vagy mit szólnál, ha valaki - arra hivatkozva, hogy az élemiszerekben sok szennyezödés van - egyszerüen beleköpne a tányérodba, mert már úgysem volt tiszta az étel...


3. A nem-dohányosok nagy része kimondottan örül annak, hogy nem kell állandóan a dohányfüstöt szívnia mindenhol.

2014. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Olvasgass kicsit, hogy a halálozások hány %-a hozható összefüggésbe közvetlenül vagy közvetve a dohányzással. És ezekből a halálozásokból hány % "köszönhető" a passzív dohányzásnak. És akkor majd megérted a dohányzás elleni intézkedéseket.
2014. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Alig 3 éve jelentette be a média, hogy az E412 tartósítószer (guargumi), ami a joghurtokban, tejberizshez hasonló ételhez (boltban kapható) is megtalálható a rákkeltő anyag. És még a mai napig is az élelmiszerek dobozán a boltokban fel van tüntetve az E412.


Valamint romlott húsokat is árulnak, amiket átcímkéztek, vérrel át injekcióztak és újrafagyasztottak.

2014. ápr. 12. 19:46
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hogy kinek az ötlete volt és nem is érdekel. Annyit tudok mondani hogy én nem dohányzom és mióta nem fújják a képembe a füstöt mindenhol az ég világon akkor döbbentem rá mennyire is zavart amikor belesétáltam egy bagózó emberke "aurájába".
2014. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon örülök neki, hogy legalább a megállókban nem fújják a képembe azt az undorító füstöt!!
2014. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És ha lehetne dohányozni, akkor nem zavarna a joghurt és a hús? :S
2014. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló egy embergyűlülő. Nem tudja a másikat elfogadni, Akkor a szellemi fogyatékosokat hogyan tudja?
2014. ápr. 12. 19:52
 8/14 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az Unió ugrasztotta az embereket egymás ellen. Sántít a dolog, nem az egészségre megy a játék. 100 százalék.
2014. ápr. 12. 19:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Főleg azért. Mert ha valaki dohányos, úgysem fogja abbahagyni a törvény miatt, max máshová megy bagózni. Aki meg ki a karja próbálni, úgyis ki fogja, és ha tetszik neke, úgyis rá fog szokni.
2014. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Alig 3 éve jelentette be a média, hogy az E412 tartósítószer (guargumi), ami a joghurtokban, tejberizshez hasonló ételhez (boltban kapható) is megtalálható a rákkeltő anyag. És még a mai napig is az élelmiszerek dobozán a boltokban fel van tüntetve az E412."


- Egy cég guargumi készítményéről derült ki, hogy dioxinnal szennyezett, és nem a guargumi önmagába veszélyes. Kicsist tájékozódj jobban.


Egyébként nem Te írtad, hogy úgyis szennyezett a levegő, szóval felesleges bármilyen egészséget védő szabályozás?

2014. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!