Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit gondoltok (tapasztaltok),...

Mit gondoltok (tapasztaltok), mennyire tartjak be a Nemzeti Dohanyboltban dolgozok a 18-as korhatart?

Figyelt kérdés

Szerintetek gyakran kiadjak a dohanyarut 18 alattinak,vagy felnek a buntetestol,es inkabb betartjak?

Tapasztaltatok/lattatok mar olyat,hogy 18 alattinak kiadtak?


18 alattiak! Nektek gyakran kiadjak? Mondjuk 10-bol hanyszor?


(Egyebkent ez a kerdes azert ihletett meg,mert ma lattam 2 fiatal lanykat,akiknek kiadtak a cigit)


Cigi ellenesek valaszat nem varom,es a szokasos "Szokj le" dumara se vagyok kivancsi.


Koszonom a valaszokat!



2014. máj. 16. 19:51
 1/7 anonim válasza:
100%

Én már lassan 1 éve dolgozom eladóként a dohányboltban a családommal együtt, de nem merjük megkockáztatni, hogy akárcsak egy hétre vagy egész hónapra bezárják a boltunkat azért az 1-2-3 ezerért (maximum 1-2-3 doboz cigi vásárlásával szoktak próbálkozni).


Hiszen ha véletlenül kifogunk egy ellenőrt, akkor az alatt az 1 hetes/hónapos bezárás alatt nemcsak hogy kiesik 1 egész hetes vagy hónapos bevételünk, hanem a vevők is elszoknak tőlünk. Ráadásul ezzel vmelyik közeli konkurenciánk bevételét gyarapítaná.


Az elvesztett vevőket pedig nagyon nehéz visszaszerezni. (Csak gondoljatok bele, ha szükségetek van vmilyen innivalóra/cigire, ti hova mennétek ezek közül:

a) oda, ahol mindig, megbízhatóan nyitva vannak?

vagy

b) oda, ahol vagy nyitva vannak, vagy nem?)


Úgyhogy könnyen lehet, hogy büntetés esetén csomagolhatnánk is azon nyomban...


Persze előfordulhatnak, akik nem így gondolkodnak, de a mi esetünkben a válaszom egyértelműen IGEN, betartjuk.

2014. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek teljes mértékben igaza van. Sok helyen kamera is van bent, ha visszanézik, azon is kiszúrható, aki gyanúsan fiatal. Egyszer mentem iskolatáskával suliba (egyetem), egyből elkérték :D
2014. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rájönnek, hogy nem vagy 18, akkor szinte biztos, hogy nem adják ki. Ahogy az első válaszoló leírta, nagyon nem éri meg nekik. De azért kisebb forgalmú helyeken elég gyakran hajlamosak az eladók elsiklani bizonyos dolgok felett, ha kinézel 17-18nak, akkor már kiszolgálnak és nem kérdezik, hány éves vagy. Csak ki kell tapasztalni, hogy hol kérik el a személyit és hol nem. Aztán pár alkalom után már emlékeznek rád és ki fogják adni. Nekem általában kiadják, pedig 16 vagyok. Bementem párszor az egyik barátnőm nővérének a személyiével, elhitték, hogy elmúltam 18 (szerintem nem is nagyon érdekelte őket, hogy az én személyim-e egyáltalán). De azóta ismernek és mindig kiadják.
2014. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éves vagyok, és nagyjából 10 ből 8 szor kiadják. a lényeg h ne a benzinkút mellett, vagy valami forgalmas helyen vegyem, mert ott nem. de egy kisebb, egyszerűbb helyen általában kiadják. Mondjuk szerencsém van mert már most 188 centi magas vagyok, 82 kiló, és valamennyi szakáll/borosta/bajusz nő az arcomon, ami elég ahoz h kinézzek idősebbnek mint amennyi vagyok
2014. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Én már elmúltam 18, de szinte mindig elkérik a személyimet.
2014. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
20 éves vagyok, csak ott nem kérik el ahova napi szinten járok.
2014. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor az egyik haverom (16) ment be és kiadták neki, személyit sem kértek, annyi volt csak h volt egy kis szakálla és picit idősebbnek nézett ki. A másik srác aki vele ment az ugyanannyi idős mint ő, de rajta látszott h nincs 18, neki mondta is a csaj h nem adja oda, de személyit még tőle sem kért.


És lehet valami abban hogy kevésbé forgalmas helyen kell bemenni és megvenni, mert ott konkrétan senki nem volt a környéken. De ha mondjuk vmi főút mellett akarsz bemenni a trafikba akkor lehet elkérnék.


Amúgy ha már kicsit idősebbnek nézel ki, akkor általában kiszolgálnak, még boltokban is ha alkoholt veszel. Én 17 vagyok, 3 hónap múlva leszek 18, az egyik barátom meg 16, de ő magas, van kis szakállkája, aztán múltkor együtt mentünk be a Coopba és vettünk egy nagy üveg vodkát... Még csak nem is gondolkozott az eladó, beütötte, kérte a pénzt és kész. Határozottnak kell lenni és akkor nyert ügyed van.


Persze tisztában vagyok vele, hogy ez szemétség, csalás, de igazából az ő hibája ha nem kéri el a személyit. A 18 év alattiak mindig és próbálkoztak és fognak is, erről nem lehet lenevelni őket.

2014. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!