Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szülők! A gyerekeiteknek hány...

Szülők! A gyerekeiteknek hány éves kortól engeditek/engednétek meg, hogy dohányozzon?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk úgy, sehány?
2009. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy gondolom,hogy ha elmondtam a káros hatásait,kellően megértette,akkor az ő döntése,hogy belekezd-e,vagy nem.Én pénzt nem adnék rá,a lakásban nem dohányozhatna,de nem venném le a fejét kb 15 éves korától.
2009. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
91%
igazából mind1 ,hogy megengedik e a szülők vagy sem mert SAJNOS szinte minden 2.-ik helyen tudnak venni .. bár vannak olyan szülők akik engedik sőt ők is veszik a gyerekeiknek (akit én ismerek az 15 éves ,de már nem most kezdte)
2009. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
84%
Hát mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb...
2009. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az ilyenekre mindig az volt a válasz, hogy "ha nagykorú leszel, a saját pénzedből azt csinálsz, amit akarsz". Az más kérdés, hogy soha nem éreztem vágyat a cigi kipróbálására.

Ha lenne gyerekem, míg fejlődésben van, addig nem engedném. 18-as karikára szavazok.

2009. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

én 16 évesen gyújtottam rá először, és elmondtam anyámnak h kipróbáltam. de csak kipróbáltam akkor nem dohányoztam. majd 17 éves koromban bulikban elkezdtem dohányozni, aztis elmondtam anyámnak. persze nem örült, és amikor pénzt kértem vmire akkor mindig húzta a száját h biztos cigire kell. volt saját zsebpénzem, de nemmindig volt elég. 19 éves korom környékén rászoktam a cigire, azt nemmondtam el anyámnak, de vhogy feltűnt neki, észrevette, mert az erkélyen dohányoztam titokban, de párszor lebuktam. persze h nemörült neki, és egyezséget kötöttünk, h akkor itthon nem dohányzom, csakha kint vagyok, vagy elvagyok menve vhova. mivel már 19 voltam, nemnagyon próbálkozott meg a tiltással, csak elmondta h nagyon sajnálja h rászoktam, meg káros, meg stbstbstb. de apámis és anyámis dohányzik, így annyira nagy letarhiába nem zuhantak.

deha 16 évesen közlöm h én rászoktam, akkor biztos h nem csak ennyi lettvolna az egész.

ébn úgyvagyok vele h 18-19 éves koráig nagyon remélem h én gyermeket nemlesz dohányos, ha igen akkor tiltani fogom neki. ha betöltötte a 18-at és időnként dolgozgat akkor a saját pénzét költse cigire, de én nemfogom agyonpénzelni h abból cigit vegyen.

2009. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
15
2009. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
14
2009. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Tökmindegy hány éves! Ha dohányozni akar akkor hiába tiltom el tőle.Nem fogja abba hagyni.Továbbá is dohányozni fog csak titokban.
2009. dec. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem már 16 éves koromtól megengedték (ők is dohányoztak) mert mindig tiltakoztam, hogy velük menjek hosszabb időre valahova, meg nem szerettem otthon lenni, stb.nyilván azért mert hajtott a nikotinvágy, és mellettük nem lehetett cigizni. erre anyám egyik este mikor valami ürüggyel el akartam menni valahova, azt mondta, hogy menj ki a teraszra és gyújts rá. nemakarta, hogy az legyen az akadálya annak, hogy együtt legyünk, hogy én dohányzom. akkori fejjemmel ezt nagyon okos döntésnek tartottam anyám részéről. ma, 24 évesen már bánom, hogy megengedte. biztos nem cigiznék ilyen sokat, ha otthon nem dohányozhatnék, és titkolóznom kéne. szóval nehéz kérdés.mert tényleg gáz, ha egy tinédzser azért távolodik el a szüleitől, mert dohányzik, ugyanakkor annyival is kevesebbet szív, ha otthon nem dohányozhat. nincs jó válasz.
2010. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!