Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cohiba vagy Montecristo...

Cohiba vagy Montecristo szivart szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyikre sincs pénzem, marad a P20.
2014. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most itt az a helyzet,hogy ha ritkán szívsz el egyet(mint én) ,adsz a minőségre.Ki gyártja a P20-at??Legalább kubai?
2014. jún. 22. 06:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Sátoraljaújhelyen gyártják, ez is megteszi az 50000 Ft-os szivarok helyett.
2014. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:D
2014. jún. 22. 17:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Dehát ennyi erővel szívhatnátok Bartos Extrát is!:D
2014. jún. 23. 11:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Aranyos a törekvésed a minőségre, és alapvetően támogatom is, de még sokat kell tanulnod a szivarokról. Példának okáért azt, hogy a "kubai" csak töredékrészét képezi az igazán minőségi szivaroknak. Egy hondurasi, dominikai vagy mexikói szivar (hogy csak párat említsek) pontosan megüti azt a szintet, mint a kubai szivarok jó része.


Hogy ne legyek paraszt és a kérdésre válaszoljak: a kettő közül nekem Cohiba, de egyrészt pénzem nincs rá gyakran, másrészt nincs humidorom, így száraz szivarokat fogyasztok gyakrabban (pl. Wörmann - Dominican Corona, próbáld ki, ha teheted). Harmadrészt pedig személy szerint nem kívánok túl gyakran ilyen minőségű szivarokat fogyasztani, van, amit tényleg érdemes különleges alkalmakra tartogatni.


De ez mind csak az én véleményem, nem szentírás. ;)

2014. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam King Edward szivart.Állítólag gyárilag van előállítva.Miközben szívtam,játszódott a képzeletemben a gyári gépek mozgása...Ennyit ezekről


Ja,a Cohibának van Dominikai változata is,de az gondolom fényévekkel lennebb van a kubainál...Próbáltál már Behike szivarokat??

2014. jún. 23. 21:06
 8/14 anonim ***** válasza:

A King Edwardot és a Cohibát ne említsük egy lapon. Habár a maga nemében egy King Edward is élvezhető, szigorúan csak a maga nemében.


A Cohiba Behike természetesen egy minőségi kubai szivar, nem olyan régóta létezik. A különlegességét az adja, hogy sok más kubai szivarral ellentétben ezt eleve öreg dohánnyal töltik meg, ami olyan ízeket is kihoz belőle, amik más szivarokból csak hosszas tárolás következtében jönnének elő.


A dominikai Cohiba pedig egyáltalán nem gyenge minőségű - valamennyire talán mondhatjuk, hogy elmarad a kubaitól, bár határozottan nem fényévekkel. Kezdők, de sokszor még haladó szivarosok sem veszik észre a különbséget.


De minek is beszélek, beszéljen helyettem Herr Jürgen:


[link]


Nem az én blogom, de innen nagyon sok érdekes tanulságot lehet levonni, ha valakit tényleg érdekel a szivarok világa.

2014. jún. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szender Kriszrián,te vagy az?

Egyébként kösz az infókat

2014. jún. 24. 05:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok, és igazán nincs mit!


Én sem mondanám, hogy profi szivaros vagyok, inkább csak sokat tájékozódom. Esetleg pár év múlva már talán haladónak mondhatom magamat... :)

2014. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!