Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mesélnétek milyen volt régen...

Mesélnétek milyen volt régen mikor még az étterembe/kocsmába/vonaton is lehetett cigizni? Tényleg olyan rossz, vagy eltúlozzák?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom 30 éve cigizik, mikor kérdeztem erről azt mondta, hülyeség! Ő mindenhol cigizett, kocsmában, vonaton, étteremben, senki nem pampogott, hogy "tüdőrákos lesz a gyerekem ba...g! Nyomd el te kis ... passzív dohányzás, ugyan már! Nem féltették magukat ennyire mint ma!"


Tudtok mesélni hogy milyen volt az élet akkoriban? Mert sok ember azt mesélte nekem, hogy az étterembe hiába nem dohányszó rész volt szállt oda a füst, mikor az 5 tagú család mind rágyújott az ebéd után...


Tényleg ma van eltúlozva, vagy régen iis sokak orrát zavarta a cigiző környezete?



2014. júl. 6. 14:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem volt kellemes, de most megszoktuk :D szellőzés mindenhol volt, így nem egy füstfelhőben üldögéltünk, viszont cigiszagú volt mindenem úgy, hogy én nem dohányzok.
2014. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
44%

Vonaton, éttermekben volt nem dohányzó rész. A kórházakban is volt olyan hely, ahol lehetett dohányozni. A munkahelyeken viszont bárki bárhol dohányozhatott. Egy-egy értekezlet végén vágni lehetett a füstöt. Orrhon is mindenki a lakásban dohányzott.

Csak ma csinálnak belőle ilyen hisztériát.

Volt akit zavart, volt akit nem.

2014. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%
El van túlozva szerintem is, bár 1-2 helyen reálisnak tartom, hogy kitiltották. Mindig dohányzó kocsiban utaztunk vonaton, mert a szüleim cigiztek, ott tényleg erős volt a szaga és sokszor vágni lehetett a füstöt, azt mindig is nagyon utáltam. Abban egyetértek, hogy menjen ki teraszra dohányozni aki étterembe megy, ennek nem az a helye, bár kocsmákban meg nevetségesnek tartom.
2014. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
35%

Túl van ez lihegve nagyon.Én nem vagyok egy túlkoros(30)de én még emlékszem mikor a discoban lehetett cigizni és az mekkora jó volt.A kocsma akkor volt jó kocsma ha állt bent a cigifüst.Vonaton ha kihajoltál az ablakon jó volt a füstöt nézni ahogy száll el...és sorolhatnám.

Szerintem sokkal jobb lenne ha olyanok lennének a szórakozóhelyek ahol a tulaj dönti el,hogy dohányos vagy nem dohányos legyen.Magyarul ha a dohányos be akar ülni a füstbe mert nem zavarja megtehesse,aki meg nem dohányos menjen olyan helyre ahol tiltva van.

Én mióta betiltották a cigizést a szórakozóhelyeken nem voltam jóformán sehol.Inkább itthon elvagyunk,átjönnek a barátok.Nem mindenki cigizik közülük sem egyébként,és van 2 olyan ember aki másfél éve szokott le róla.


Na magyarul nem helyeslem ezt a rendszert kifejezetten.Eddig is megtudtak lenni a dohányosok és nem dohányosok egymás mellett,ma pedig csak azoknak van szórakozóhely akik nem szívják.Ez olyan szintű már,mint a faji megkülönböztetés.Ki vagyunk rekesztve teljesen,aki szívja az jó ember nem lehet.

2014. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Én gyűlöltem. Elmész pl egy étterembe, hogy jól érezd megad és nem tudod normálisan megenni az ebédedet, mert valaki az orrod alá füstöl. Nekem szabályosan hányingerem van és fuldoklom a füsttől. Nem vagyok egészségmániás amúgy, szimplán utálom a füstöt. Vegyen már annyi fáradtságot, hogy menjen ki az ajtó elé és ott szívja el, aztán jöjjön vissza, ne kelljen már nekem is szívni.

Anyukám pedig asztmás, ha mellette füstölnek, pár perc után kezd befulladni és sípolva venni a levegőt.

Régen is zavart sokakat, csak nem mertek beszólni, mert más volt a közvélemény.

2014. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Hiába volt sok helyen külön nem dohányzó rész, a füst általában átment oda is. Sőt, volt, ahol át kellett menni a dohányzó részen ahhoz,hogy eljuss a nem dohányzóba. És már annyi idő alatt bevette az ember ruhája és haja a szagot.

A legtöbb kocsmában vágni lehetett a füstöt. Előfordult olyan, hogy azért fordultam ki valahonnan, mert egyszerűen már könnyezett a szemem a füsttől.

Ha elmentem buliba, állandóan arra kellett figyelnem, hogy nehogy vki nekem lóbálja az égő cigijét, mert rendszeres volt, hogy az emberek a meggyújtott bagóval a kezükben táncoltak. Mikor hazamentem, hiába fürödtem le, a levetett ruháimtól következő napra bűzlött az egész lakás, arról nem is beszélve, hogy a hajamból is ömlött a füstszag.


Sokkal jobb így, hogy nem lehet mindenhol dohányozni.

2014. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Dohanyzom.

Hat a kocsmakban vagni lehetett a fustot. Mondjuk senkit nem zavart.

AZ nem volt kellemes mikor a teli villamosra valaki cigivel felszallt es nem erdekelte kinek a ruhajat egeti ki. Sok csik az utcan nem volt latvanyos, de fusthoz, mocsokhoz hozza voltak szokva az emberek. A doki is a rendelobe egy cigivel fogadott a kezeben. Sot meg enek tanarom is nyilvanosan cigizett az iskolaba. Szerintem a budapesti fust karosabb mint a dohany fust. Azok nyavalyognak legjobban a fustre, stb. akik feladtak mar a cigit. Csak emlekeztetni kell oket, hogy hova bujtak meg 2 eve is.

2014. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

6. vagyok. Nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy a dohányzás amellett, hogy az adott személyre baromi káros, a környezetre is az. Oké, hogy valaki szeretne füstölni, és ezzel rombolni az egészségét, engem nem érdekel, csak engem ne károsítson vele. Nem utálom én a dohányosokat, a barátaim között is vannak, de nekem ne kelljen már szenvednem az ő szenvedélyük miatt.


Arra meg, hogy legyenek nem dohányzó meg dohányzó helyek:

Aha. És akkor ha van egy társaság, akkor szakadjon ketté, nem? Az egyik fele menjen ide, a másik oda. Sok értelme van, mondhatom.

Nem sokkal egyszerűbb, hogy a dohányzó arra az 5 percre kimegy és elszívja a bagóját? De.


Egyébként nekem az összes bazi nagy bagós ismerősöm is egyetért a mostani rendszerrel. Mert bizony ők is örülnek neki, hogy egy-egy buli után nem hányják el magukat a saját szaguktól.

2014. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%

Az a véleményem ami a hatodiknak.

Negyedik: Sajnos voltak olyanok akik másokra nemvoltak tekintettel...

2014. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
28%

8-aska

Az én baráti társaságom akkor egy külön állat faj mert inkább nem megyünk sehova mert mindenki úgy gondolja ez kirekesztés.

Meg lehet nézni a kocsmákat mi lett belőlük.Tengnek lengnek de meg nem lehet élni belőlük már.Sokkal többen vannak akik úgy gondolják inkább nem mennek be egy olyan helyre ahol nem lehet cigizni,mert ha megindul ki akkor mi van???Már megint mész?Tiszta bűz vagy?Káros az egészségedre,hányok a szagától.....na tudod mit az ilyen emberek véleményére nem vagyok kíváncsi.Szarok én a te egészségedre mert valójában te is szarsz az enyémre.És ez így is van jól.Lehet megváltoztattad a véleményemet.Jobb ez így igen.Csak mivel ti NEM dohányosok vagytok kevesebben így az akinek kocsmája meg szórakozó helye van nem sokáig fog megélni,és mondjuk 20-30 évi munkájának int búcsút mert te fene egészségesen élsz.

Lehet előbb leszel te tüdőrákos mint aki elszív napi szinten egy doboz cigit.Nem lenne egyedi eset úgy gondolom.

2014. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!