Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás abbahagyása után...

Dohányzás abbahagyása után mennyi idő múlva lesz újra "használható" a hangom?

Figyelt kérdés

Régebben tanultam énekelni, de amikor rászoktam a cigire, egy idő után már nem tudtam tisztán énekelni. Akkor még fiatalabb voltam és inkább az éneklést hagytam abba. (Már megbántam.)

Lehetséges, hogy újra tudok majd rendesen énekelni, és ha igen mennyi idő után? (5 évig dohányoztam)

És mit tanácsolnátok?



2014. okt. 12. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
5 év dohányzás után a hangod nem módosul a cigi miatt hacsak nem napi 10 dobozzal szívtál el, az meg ugye 190 szál, amit nem hiszek. Szóval mutált a hangod.
2014. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el énekelgetni, gyakorolni minden nap, 1-2 éven belül ki fog tisztulni, de lehet, hogy jóval hamarabb is. A hallásoddal gondolom nincs baj, tehát csak a hangszálaidat kell kicsit edzésbe hoznod.
2014. okt. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ. nekem 16 évnyi dohányzás kikezdte a hangom, de nekem szakma a szólóéneklés. Amikor krónikus rekedésem lett illetve nem nagyon volt levegőm, akkor raktam le a cigit.

Mivel nekem foylamatos terhelés alatt volt (tehát cigi/ének egyszerre ment kb 10 évig)

Durván 1 hónap, amig renbejön. A szervezet nagyon gyorsan regenerálódik :)

Úgyhogy minden oks lesz :)

2014. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!