Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzástól mennyi idő...

A dohányzástól mennyi idő alatt alakul ki tüdőrák?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve kezdtem dohányozni... kipróbáétam, aztán csináltam 2 hónapig, azután majdnem egy teljes évre abbahagytam. Azóta megint csinálom, van olyan,h hónapokig nem, de olyan is megesik hogy hónpokig rendszeresen max napi 4-5 szálat. Megfigyeltem,h amikor sok ideje először gyújtok rá, akkor este amikor lefekszem, fáj a hátam amikor levegőt veszek...

Ugye nincs baja a tüdőmnek?:S


2008. aug. 15. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

nos nemárt orvoshoz elmenni de szerintem itt tüdőrák még nem alakult ki, nekem van olyan ismerősőm-sőt több is-aki naponta több mint egy dobozt szivnak és kb 15-16 évesek


de mindenesetre SZOKJÁL LE RÓLA MER KIBAZSOTT KÁROS A FASZODRA MEG A TÖDŐDRE MEG A VÉRKERINGÉSEDRE IS!!!

2008. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ...

Nincs faszom, mert csaj vagyok...

Jah és leszokni nem lesz nehéz, mert sosem szoktam rá

2008. aug. 16. 00:35
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éve dohányzom, napi fél doboz (van hogy több). Mostanában kezdem érezni hogy valami nincs rendben a tüdömmel, bár orvosnál nem jártam még.

Neked még szerintem nincs miért aggódnod, bár én is azt mondom, hagyd abba amíg rendesen rá nem szoksz. Rengeteg felesleges pénzkidobás, büdös tőle az ember, sárgul a bőre, foga, én is most próbálok leszokni.

2008. aug. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A dohányzástól nem feltétlen alakul ki tüdőrák. Az összes daganatos betegség az esélyekről szól. Az okai ugyanis mutációk, azaz a sejt örökítőanyagának megváltozásai és mint ilyenek véletlenszerű események következményei. A rákkeltő anyagok (PL. a cigi) csak a DNS károsodás és ezzel a rák kialakulásának valószínűségét növelik. Évtizedeken át dohányozhatsz anélkül, hogy tüdőrákot kapnál és úgy is meghalhatsz tüdőrákban, hogy összesen csak egy dobozzal szívtál el.


Ezek a dolgok statisztikai alapon működnek, vagyis nem dohányzók közül csak minden tízezredik betegszik meg tüdőrákban, míg dohányosok közül minden huszadik. Lehet, hogy te éppen abba a tizenkilencbe tartozol, aki éppen nem, de ezt sajnos előre nem lehet tudni, csak amikor már megvan a baj. A dohányzás abbahagyásával csak a rák kialakulásának az esélyét tudod csökkenteni, így célszerű lenne mosta azonnal abbahagyni.


A dohányzásnak számos káros mellékhatása van ezen kívül, úgyhogy ne csak a tüdőrák miatt aggódj! Például ha nő vagy, nem félted a majdani gyermekeidet? Ugyanis például a születésedkor meglévő petesejtállománnyal rendelkezel egész életedben, így az őket ért károsodások halmozódnak.

2008. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem szoktál rá,akkor miért cigizel????????Talán mert menő???Hát szerintem kurvára nem az!!!!

Én terhes lettem,ezért raktam,le a cigit,de,ha nem esem teherbe nem tudom,hogyan lett volna erőm lerakni!

Addig fejezd be,amíg még tudod!!!!!

2008. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
azt a pénzt inkább költsd másra... felesleges pénzkidobás én is négy évig dohányoztam, de abbahagytam, mert szar volt a tüdőm és a szívem is miatta - már fiatalon! Inkább költöm benzinre és motorozok egyet. Keress valami hobbit, ami mellett nincs időd rá gondolni sem! segít! nem ajánlo, hogy nikotintapasszal, vagy rágóval próbálkozz, mert az is pénzkidobás, és nem lesz könyebb a leszokás. Miden az agyban dől el.
2008. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De mondtam, hogy nem vagyok rászokva...
2008. aug. 17. 13:12
 8/17 anonim válasza:
49%
Azért szívja, mert jó.Úgy mint én.:D
2008. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A hugom annak idején ugyanezzel a szöveggel jött, hogy ő nem is szokik rá a cigire, mert csak buliban gyújt rá, mert "nem tud mit csinálni a kezével". Ez kb. öt-tíz éve volt, de azóta is cigizik, mert nem tudja letenni. Nikotintapaszt, nikotinos rágót is próbált már, mégsem megy neki.
2008. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg 20 éves kor alatt nem képes a szervezet arra , hogy kialakitsa a tüdőrákot..Nem tudom mennyire lehet ebben hinni, de sztem ne csak a tüdőrák miatt ne cigizz , hanem azért , mert egy nő ne legyen büdös bagós.Hidd el , elég kiábránditó , amikor smárolsz egy dohányos emberrel,vagy éppen remegsz attól hogy mikor mehetsz már ki cigizni..és egy csomó pénzt megtakaritasz , amit aztán csinos ruhákra költhecc.. :D:)
2008. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!