Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tüdőrák, vagy mi lehet a baj?

Tüdőrák, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, kb 6 éve dohányzom, régen sok füvet szívtam is. Az elmúlt 4-5 hétben egész nap tartó mellkasi és háti fajdalmaim vannak, amiket intenzív érzek. Köhögni nem nagyon szoktam, de ha igen beszakad a mellem. Néha fáradékony is vagyok. Ez attól lehet mert 5 hete nagyon felfáztam és beteg voltam, vagy tüdőrák vagy esetleg más?


Válaszotok előre is köszönöm!!


2014. dec. 1. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Felfáztál vagy megfáztál? Ha felfáztál, attól a tüdődnek semmi baja nem lehet (csak gyakrabban jársz wc-re), ha megfáztál, akkor tüdőgyulladásod is lehet. Nem vagyok orvos, irány a doki, ő megmondja.
2014. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Nagy valószínűséggel rák.... Ez angy baj, menj azonnal orvoshoz.
2014. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Azért 21 éveseen azt már illik tudni, hogy a megfázásnak nem sok köze van a tüdőrákhoz. Viszont megfázás után, közben szövődményként tüdőgyulladás alakulhat ki, ami veszélyes betegség, tehát holnap irány a házidoki, remélhetőleg mellkasröntgent is csinálnak, hogy kizárják a tüdőgyulladás lehetőségét, ha mégis az, akkor szigorúan feküdni kell és erős antibiotikumot szedni, nem szabad vele szórakozni.
2014. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megfázás(felső légúti nyavalya) rendszerint átmegy alsó légúti gyulladásba,ami igen kellemetlen és fájdalmas. Egy nagyobb bronchitis elég sza.r ügy, aki dohányos annak meg elég gyakori. Ott nincs sűrű köhögés, de ha elindul nem bírod abbahagyni, produktív (feljön a cucc), és szakad be a hátad. Nekem is sokat van,én is dohányos vagyok. Ennek ellenére egy röntgen nem ártana, de nem vagy rákos,az biztos.

26/l

2014. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én akkor hagytam abba a cigit, amikor hasonlót kezdtem érezni. Egyfolytában fájt. Amióta nem dohányzom, szép lassan elmúlt. Hajrá!
2014. dec. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet mellhártyagyulladás, vagy tüdőgyulladás is, de a tartós köhögéstől is fájhat a hátad, mellkasod, mielőbb menj el a háziorvoshoz, ő meghallgatja a tüdődet és elküld ha kell mellkasröntgenre, ne halogasd.
2014. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!