Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan álljam meg, hogy...

Hogyan álljam meg, hogy kipróbáljam a cigit? 15/L

Figyelt kérdés

Minden este hazajövet ki szeretném próbálni, osztályba nagyon sokan dohányoznak, mikor kínáltak, sose fogadtam el.


Leginkább, mikor egyedül megyek hazafelé, akarok venni/vetetni egyet, de eddig sose tettem meg.


Annyian mondják, hogy ha stresszes vagy tök jó, meg nyugtató, de aztán mindig belegondolok, hogyha függő leszek, sehogy se tudok majd leszokni, és mindig azt kell tervelgetnem hogy gyújtsak rá, hogy otthon ne vegyék észre, stb. Nem beszélve arról, hogy milyen káros.


Na de ezeket annyiszor elfelejtem és nagyon félek hogy egyszer lesz valahonnan cigim és megizlik és rászokom.


Még életembe nem dohányoztam, 1 slukkot se, de valahogy nagyon ki szeretném próbálni.

Lehet írjátok majd azt, hogy vegyek, és szívjak el 5-öt a legerősebből egymás után, de lehet attól függetlenül is rászokom.



Mit tegyek?


2014. dec. 30. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Gondolkozz. Fél éven belül szeretnél minden mondatod előtt/közben/után köhögőrohamot kapni? Szeretnéd, ha sárgák lennének a fogaid és a körmeid? Szeretnéd, ha nem csókolna meg egy nem dohányzó srác sem, mert undorodna a szájízedtől? Szeretnéd, ha nem a finom parfümödet érezné a szerelmed, mikor átölel, hanem a keserű cigibűzt? Szeretnél férjet, gyerekeket és élni sokáig?
2014. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira ki akarsz próbálni valami ilyesmit, szerintem a macskamenta legyen vagy valamilyen kivonata. Nem addiktív, emelett hasonló a hatása fűhöz. A stressz ellen a szex is jó és egészségesebb is.
2014. dec. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, igen.

De nem értem, hogy dohányozhat 2 ember kivételével az egész osztály. 28-an vagyunk, senki nem gondol magára?


Annyit olvastam a cigi káros hatásairól, de aztán mindenki úgy fogja fel hogy "nem érdekel, egyszer élünk", mikor nem szabad az életed tőle.


Csak tudod most ezeket írom, de máskor ezt mind elfelejtem.

2014. dec. 30. 00:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Második - Erről jut eszembe, hogy van egy ismerősöm aki szárított petrezselymet szív, és akkor amikor akar, mert nem tud rászokni. Mentolos hüvelybe elvileg jó íze van, bár azt se próbáltam még.
2014. dec. 30. 00:17
 5/12 anonim válasza:
63%
Nem miskolci vagy véletlenül?
2014. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer élsz. Ezért nem mindegy hogy meddig.

Amúgy ha legközelebb kínálnak fogadd el.

1. slukk senkinek sem jó.

Meg amúgy felfogás kérdése az egész :)

pl az én esetem:

16 éves vagyok nagyon cigi ellenes voltam régebben (tényleg nagyon) aztán kipróbáltam.. Hát jó szar volt. Utána nagyon ritkán buliban szívtam.. Utána egy házibulira vettem én is és tök jó volt.

Utána nagyon-nagyon ritkán vettem ha buli volt (egy doboz eltartott 3 hónapig, kegyetlen rossz volt a vége).

Majd összehaverkodtam egy sráccal, aki cigizik, sokszor kínált én elfogadtam elég sokszor. (2 naponta 1 szál kb, de volt hogy lejött hozzám vagy lementem, mert 1 utcára lakik és 1 óra alatt 3-at elszívtam ami nekem rekord volt)

Aztán egyszer vettem egy dobozzal ezzel a gondolattal:

"hmm vajon milyen lehet rendszeresen cigizni napi 5 szállal? kipróbálom már."

Ekkor a 2. szál már rohadt szarul esett.

Nekem a cigi nem azért jó mert nikotin meg mittudoménmi, hanem mert csak haverral, meg buliba szívom és így a cigizés megmarad egy ilyen "jól érzem magam akkor cigizek" szokásnak.

Rászokni szerintem nem tudnék.

Volt amikor már kívántam egy kicsit, akkor 1 hét full stop és kész.

Azóta is így megy.

Csak buliba vagy haverral cigizek.

Életem első 30 szálát olyan stresszesen szívtam.. Ne tudd meg. Remegtem, meg minden bajom volt :DD tiszta vicces így visszagondolva :)


Összegezve: ki hogy viszonyul hozzá. Nem kell rástresszelni, de ne állj be a sorba, akik most cseszik el az életük egy részét. Felesleges.

Meg hát most őszintén...

Napi fél doboz. 365 nap van egy évben, 182 doboz cigi, 182 ezer forint. És ez "csak" fél doboz.

Általában a fiatalok a kajapénzükből veszik a cigit, mert a szülei úgy vannak vele, hogy majd vesz valami finomat belőle. De ebbe ne menjünk bele mert így is r*hadt hosszút írok.

Te azt el tudod tenni vagy te veszel belőle normális kaját.

És 100 ezer forintból gondolj bele. Mennyi ruhát vehetnél :o és milyen jó cipőt.. hmmm ;)

2014. dec. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Inkább 18-20körül próbáld ki, olvasd el ezt

[link]

2014. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld ki! 50-50% az esélye annak, hogy rászokj. Ha csalódsz benne, akkor egy életre megmenekültél. De, ha pozitív élményed lesz, akkor egy életre dohányos leszel.
2014. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy szaltol semmi bajod nem lesz.
2014. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első szál cigi mindent fog tenni veled csak jót nem. Ha letüdőzöd rendesen akkor elszédülsz, ha nem akkor csak cigiszagú leszel.


Azt kéne megfejteni, hogy mi az ami ennyire vonz téged a cigiben. Sokszor vagy stresszes és a nyugtató hatásra vágynál? (Ami egyébként nincs, a cigi a dohányosnak örömet okoz, tehát ha ideges nem nyugtatja meg, csak okoz neki mellé egy kis jót is). Vagy vagány dolognak tűnik? (Nem oltás, a te korodban nekem annak tűnt). Jó lenne a többiekkel együtt pöfékelni? Hiszen még nem próbáltad, nem tudod milyen maga a dohányzás, mégis valami nagyon vonz benne. Mi az?

2014. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!