Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Körülbelül mennyi ideig érzi...

Körülbelül mennyi ideig érzi az ember az elvonási tüneteket a dohányzás abbahagyása után?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 16 éves korom óta dohányzom. Már jó ideje áttértem a töltött cigikre, mert sokkal olcsóbban kijön, naponta kb. egy 20 szálat szívok el, tehát borzasztóan sokat. Most jött el az a pillanat, hogy azt érzem, le kell szoknom, de nagyon tartok a leszokási folyamattól. Mennyi ideig tart ez körülbelül?
2015. jan. 30. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két és fél eve nem gyújtottam ra, de néha most is rámtör, hogy mennyire kívánom. Kb egy hónapig szenvedtem, aztan hétről hétre jobb volt. Csak pár percig próbálj küzdeni ellene amikor már nagyon kívános, és utána elmúlik! Hajrá, képes vagy rá! 37N
2015. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*kivanod
2015. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Apám egyik napról a másikra lerakta, mert muszáj volt, az elején hiányzott nei pár hétig, de vagy ez rövid időn belül már levegőt se szív. Gondold meg még 2x, mi neked a fontosabb és az motiváljon.
2015. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 3 napban félóránként eszembe jutott hogy rá kéne gyújtani és félretettem pénzt arra, hogyha nem bírom ki dohányzás nélkül, akkor elmegyek biorezonanciás cigileszoktatóra. Aztán nem mentem el végülis. Ideges voltam, megfájdult a gyomrom, bevettem néhány nospát, hogy a gyomrom ne fájjon, vettem tic-tac-ot, azt ettem cigi helyett, félóránként egyet. Azzal már könnyebb volt kibírni, és nincs benne nikotin. Nem bírtam ülni a seggemen, nem bírtam számítógépezni, elkezdtem takarítani és kitakarítottam az egész lakást. Vettem kakaót, csokit és mindenféle édességet ami jókedvre derített, és sok vizet ittam. Az első 3 nap volt így rossz, de 2 hét után már nem is gondoltam a cigire és már eltelt 2 hónap, még mindig semmi, egyáltalán nem hiányzik. Híztam 7 kilót, de mindig nyugodt vagyok. Olyan nyugodt, mint régen akkor amikor épp rágyújtottam. Szerintem vissza tudok fogyni, ha majd kicsit kevesebbet eszem. Ez nem lesz probléma, és kb most jött el az idő, hogy leszokjak a zabálásról. Mindig van valami amiről le kell szokni :D


Próbáld ki a tic-tac-ot. Olcsóbb mint 1 doboz cigi.

2015. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Druidarya válasza:
100%
Többszöri nekifutás után csi kung edzéssel összekötve sikerült leszoknom. A klasszikus elvonást a fanatikus -napi háromszori- gyakorlatozás miatt jóformán nem is éreztem, viszont állandóan pokoli éhség kínzott, és 13 kilót híztam három hónap alatt. Ennek már tíz éve, de még mindig kerülöm az olyan helyeket, ahol megy a cigizés...
2015. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges félni, bár én is paráztam egy kicsit, de végülis sikerült és nem is voltam tüneteim. Ami szerintem nekem megkönnyítette, hogy az első 1-2 hétben amikor még kívántam, akkor sportoltam, futottam, jógáztam, tornáztam, tehát használtam a tüdőmet, és így nem kívántam a cigit. De lehet hogy ez csak nálam jött be, mert amikor kifáradtam előtte se nagyon kívántam.

egyébként én is 16 évesen kezdtem és 19 évesen raktam le.

2015. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!