Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fiatalok és idősebbek! Lenne...

Fiatalok és idősebbek! Lenne pár kérdésem a fűvel kapcsolatban. Mi a nézeted vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Próbáltátok e a füvet?

Ha igen, milyen volt?

Hogy itélnéd meg azokat akik füveznek?

Van e olyan, aki a mai napig füvezik? Ha igen, miért? :)


Biofüvesek is irhatnak, bár inkább a sima füvesekre lennék kiváncsi.



2015. febr. 16. 03:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1; Igen

2; Jobb mint az alkohol. Első időkben nevetsz sokat majd lazulsz és 2-3 óra alatt ki jön belőled és nincsenek a másnapossággal töltött bajok (pl: munkába menet).

3; Nem ítélem el őket hiszen ha megnézed veszel 1g füvet 2500ft-ért mondjuk annyiból kijön 2-3 cigi. Annyi pénzért manapság mit veszel? 1 fütyülőst ami fele ennyi élvezetet nem nyújt.

4; Nos ez is olyan kérdés hogy attól függ ki mikor használja. Azt hogy miért hát mi másért ha nem azért min aki iszik? Sok pozitívuma van. Bulikban első osztályú ha jól akarod érezni magad de másnap mész munkába vagy bárhova. Ha valaki mindennap szív az nem egészséges annyira mint aki havonta 2-3x. Ezt is okosan kell használni hogy a javadra váljon, hisz a mértékletesség a fontos.

2015. febr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem próbáltam

És azért nem, mert elég jól ismerem magam, élvezném, tetszene, könnyen rákapnék, ja és már az effajta butaságokból "kinőttem" ( másokból még nem :):):))

Próbálok nem elítélni senkit, inkább sajnálom azokat akiknek nincs egyéb más hasznos, élvezetes, értelmes, legális dolog ami VALÓDI örömet okozna...

És van valami amit sokan nem vesznek számításban, valójában sosem tudjuk mi van a drogokban, mennyire vegytiszták...

2015. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

2000 szilveszterén próbáltam ki először, azóta több kevesebb kihagyással, de folyamatosan a marihuána használók közé sorolom magam.

A megítélésem változó. A gyerekeket, ami én is voltam, mikor elkezdtem, akik, csak szívnak és szinte minden pénzüket erre költik, nem tudnak nélküle bulizni, sok esetben a társaságot sem tudják elképzelni fű nélkül, őket mostanra mélységesen elítélem. Viszont, ha vannak ambícióid, és nem minden napos, hanem inkább csak pl önismereti célokból használod, akkor teljesen megértem és nincs is vele semmi baj.

A fű az aktuális tudatállapotodat fokozza, ritka az, hogy vacak a hangulatod és a fűtől jobb lesz, sokkal valószínűbb, hogy befordulsz. Akinek hajlama van mentális betegségre, azt hajlamos a felszínre hozni, ezért szenvedek már 8 éve deperszonalizációs zavarban és pánikbetegségben. Bár az utóbbi 2 évben már csak 1-2 alkalommal volt komolyabb agyelszállós rohamom. Gyerekkori ismerőseim közül, akikkel túlzásba vittük egy időben, többen is vannak mentális betegek, depresszió, skizofrénia a legjellemzőbb.

2005-2007 között árultam is ebből tartottam fen a fősuli mellett az életemet, akkoriban nem volt ritka, hogy haverokkal 2-3gramot is elszívtunk fejenként naponta. Abból az életből csak a rendőrség segítségével tudtam kikászálódni, ezért aztán van néhány rosszakaróm, és néhányan, akik a börtönben csücsülnek és remélhetőleg lehiggadnak mire szabadulnak...

Mindezek ellenére rengeteg pluszt kaptam a fűtől, sok dologra sokkal nyitottabb vagyok, sokkal könnyebben kommunikálok az emberekkel, és soha nem diplomáztam volna le(vizuális kommunikáció), ha nem szívok, és persze a munkámban is sokat segít, hogy nem úgy látom a világot, mint a legtöbb ember.

Biofüveseket 100%ban elítélem...

Füvön kívül volt szerencsém, hasis(ami ugyi a fű gyantája), LSD, speed, sok sok féle eki és egyetlen egyszer orrba heroin(ami rettenetesen jó volt, ezért soha többé nem mertem hozzányúlni).

2008 óta leginkább nem Magyarországon dolgozom és élek, azóta szigorúan csak Hollandiában szívok évi 2-3 alkalommal, de akkor egy héten át :D.

Példaképem Hunter Stockton Thompson :D csak én nem tudok írni, uh maradok a fényképezőnél.


Gyűlölöm azokat a füveseket, akik a hülye propaganda szövegekkel akarnak meggyőzni mindenkit arról, hogy szívni milyen jó, és legalizáció ellenes vagyok.

Aki szívni akar az úgyis megoldja, a többiek dolgát meg ne könnyítsük már meg vele..

2015. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem rossz, de egy jó beb.aszáshoz képest lósz.ar :D. Meg sokkal drágább a piánál, és nem tart addig
2015. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, próbáltam.

2. Az elsőnél semmit nem éreztem, de a későbbiekben nagyon bejött. Olyan, mintha egy mentális napszegen át néznéd a világot. Persze túl sokat nem szabad egyszerre szívni, a múltkor pont tűnődtem, h létezem-e egyáltalán, bármilyen furcsán hangzik is ez. Amúgy nem lehet leírni, csak körülírni.

3.Hogy ítélem meg? Te hogy ítéled meg a pálinkafogyasztókat úgy en bloc? A 16 éves rocker és a 40 éves ügyvéd ugyanúgy ide tartozhat.

4. Én a mai napig is szoktam. Nem tudom megmondani, miért, alapvetően azért, mert mókás. Elszívsz egyet, és mondjuk beülsz a tévé elé nézni a VV-összefoglalót röhögni a prosztókon. Olyan más lesz minden, minden tárgynak és történek van vmi filozofikus mélysége.

Biofű? Én damianát ok dohány-helyettesítőnek.

2015. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1. Próbáltam.

2. Első alkalommal nem igazán éreztem semmit, a többi alkalommal változó, függ a társaságtól, hangulattól, de mindenképpen csak jó társasággal érdemes (vagy egyedül, ha valaki úgy szereti, én egyedül nem szoktam). Volt olyan, mikor csak simán, nevetgéltem, jól éreztem magam tőle, máskor ellazultam, mosolyogva, csöndben ücsörögtem, nyugalmat éreztem. Összességében mindig jó volt. :)

3. Konkrétan ez alapján nem ítélem meg az embereket, lehet jó ember is, rossz is. Általában lazák, jófejek. Viszont vannak, akik nagyon ráállnak, napi többször tolják, és idegesek nélküle (én még személyszerint nem találkoztam ilyennel, de elvileg van ilyen is..)

4. A mai napig csinálom, de csak alkalmanként, havonta 1-2x, de van, hogy csak néhány havonta. Azért, mert jólesik, feldobja a hangulatot a társaságban, ha együtt szívunk stb. :) (De az sem zavar, ha pl. van egyvalaki a társaságban, aki nem szeretne szívni, az ő dolga) :)


Biofüvet még nem próbáltam, nem is szeretném.

2015. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

#2

Látszik hogy gőzöd sincs a témáról.

2015. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
#2 tõl csak azt kérdezném, mi az a VALÓDI öröm? az öröm érzet az agy biokémiájában jön létre az öröm az öröm... nincs valódi, meg hamis öröm...
2015. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor már én is írok egy kicsit :)


Szerintem is jó, persze mértékkel, mint mindent az életben...

Megnyit, felturbózza a gondolkodásod, tudattágító hatású. Sokkal jobban átlátod a dolgokat, értelmesebben magyarázol tőle. Mellesleg happy feelinget is ad, ami megintcsak + :)

Legalábbis nekem ilyen.


Elítélni nem ítélem el a biofüveseket, inkább sajnálom, hogy nincs lelkierejük arra, hogy kijöjjenek belőle. Aki meg élvezi, annak meg egészségére, majd 25-30 évesen meghal a szíve miatt.

2015. febr. 23. 10:23
 10/18 A kérdező kommentje:

Le akartam írni még előző kommentbe, na nembaj most pótlom:


Én próbáltam a biofüvet, kétszer. Egyszer azért, mert kíváncsi voltam miért olyan jó ez nekik, másodjára "véletlenül" beleszívtam egybe, nem kérdeztem hogy rendes e, azthittem.

Az első nagyon szar volt, 5 másodperc után beütött, 5 perc után csak néztem az autókat leszakadt aggyal.

A második nem volt olyan rossz, de a csúcsponton ugyanúgy leszakadt az agyam, hogy gondolkozni nem tudtam...

Szóval nekem így ez a 2 bőven elég volt egész életemre.

2015. febr. 23. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!