Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Volt dohányosok! Hogyan...

Volt dohányosok! Hogyan sikerült leszoknotok a cigarettától, és egyáltalán miért szoktatok rá?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Én akkor szoktam le mikor megtudtam hogy terhes vagyok. És azért kezdtem el cigizni mert "menö" volt.
2015. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mamám azért szokott le mert megunta, a legjobb barátom apja meg utánaszámolt mennyi pénzt dobott ki vele az ablakon.
2015. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
75%
Azért szoktam rá,mert menő volt.Mióta megismerkedtem a párommal inkább a péniszét szopogatom.
2015. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szeptembertől szoktam rá, mert unatkoztam és mindig cigiztünk a haverommal. Most már kezdem unni, el is jöttem onnan, abba fogom hagyni. 20/F
2015. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Allen Carr könyvével szoktam le, és azért szoktam rá, mert egy birkaszellemű kis pi.csa voltam.:D
2015. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bernarfater válasza:

Ha megmondanám hány éven át cigiztem, nem hinnéd el. A gyerek miatt szoktam le róla, hogy ne lásson rossz példát. Elmentem egy biorezonanciás kezelésre (egyet fizet-kettőt kap)és az a cigi volt az életben az utolsó, amit a bejáratnál szívtam el.

Ja, a csikket el is kérték a kezeléshez.

De sem a kezelés nem lett volna elég önmagában, sem a szent elhatározás. De a kettő együtt elég volt.

2015. ápr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 naisz válasza:
100%

23 évig cigiztem, 16 voltam mikor elkezdtem unalom meg a haverok, azután az lett a legjobb barátom.

2 féle dohányos van,van aki csak szívja mert szívja, na ez a csoport könnyen le szokik, sok ilyen barátom van.

A másik a kemény nekik a társuk a cigaretta, én is ide tartoztam. Biorezonancia meg volt, 3 hónapig zokogtam belűről.Persze megint cigiztem, kell valami sokkal fontosabb a ciginél, ami segít lerakni. Már nem tudom mennyi ideje nem cigizek, de sosem bántom őket csak ha az orrom alá füstölnek, mert kutya nehéz a lerakás.

2015. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bognár Etelka ***** válasza:
100%
Amikor rászoktam a 60-as évek második felében, majdnem mindenki dohányzott a korosztályomban. 37 év múlva, hosszasan győzködtem magam (9 hónapon át!), hogy le kéne szokni. Aztán vettem egy mély levegőt, 2004. június 17.-én 16 órakor, elszívtam az utolsót, és megfogadtam, hogy többet nem gyújtok rá. Azóta nem dohányzom, és soha nem zavart, ha mások dohányoztak a társaságomban. A családom 2 hétig észre sem vette, hogy nem dohányzom! Ők akkor még javában szívták, és a fiam még ma is. Szóval csupán elhatározás, és kellő akarat kérdése az egész!
2015. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

17 éves koromtól 35-ig cigiztem.


Aztán megpróbáltam leszokni, és kiváncsi lettem, hogy mit szívok.

Kiderült, hogy a normál cigi átmétője 7,65mm.

Pontosan ennyi a standard géppisztoly golyójának átmérője.

Plusz ugyanazon a gépen lehet őket gyártani, egy kis átalakítással.


Aztán kiderült, hogy a mai cigarettákban nem is a nikotin a legveszélyesebb anyag, hanem a nesterséges szerek, amik kifejezetten nehézzé teszik a leszokást.


És még figyelembe vettem, hogy mi értelme van pénzt adni olyan embereknek, akik a lassú halálomat idézik elő, büdössé teszik az autómat, lakásomat, ruhámat, satöbbi.

Cserébe adnak egy kis örömérzetet az agyban, ami hamar elmúlik, és megint rá kell gyújtani.


Ezeket összevetve nem csak intellektuálisan, hanem érelmileg is megszületett a döntés: Leszokom.


És úgy is lett.

Időnként kipróbáltam, hogy végleges-e, rágyújtottam párszor... de köhögve dobtam el megint.


A nikotin, meg a sunyi vegyszerek okozta apró örömérzést az pótolta, hogy elkezdtem érezni az ételek, italok ízét, elkezdtem különböző inyencségeket vadászni, mint exotikus teákat, fűszereket, és "rászoktam" a főzésre...


És azóta is boldog nemdohányos vagyok.


Mindenkinek kívánok hasonló sikereket e téren.


A KULCS : nem csak az ember eszével kell akarni a a leszokást, hanem érzelmileg is "érezni" és akarni.

Én igyekeztem nem a cigarettát látni, hanem a teljes dohányipart, amelyik vezetői mesésen élnek abból, hogy engem beteggé, majd halottá tesznek.

A legtöbb dohányos legalább egy autó árát adja oda ezeknek a gazembereknek.


Azt a pénzt lehetne a családra, gyerekekre, vagy valami hasznosabbra is költeni.

2015. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb. 13 év dohányzás (napi egy doboz) és két nikotinrágós nekifutás után a harmadik alkalommal én úgy szoktam le, mint Etelka (#8), egyik nap még cigiztem, a másik nap már nem. Engem a köhögésen túl az zavart a legjobban, hogy általában büdös és sárga volt a kezem a cigitől, a nikotintól. Az volt az első, amire tisztán lélegezve rádöbbentem, hogy a dohányzás borzalmasan büdös hobbi.

Néhányszor rákérdeztem saját magamnál, hogy miért is szívom? És soha sem tudtam magamnak őszintén, értelmesen válaszolni, csak hülye kifogásokat találtam.

Lehet, hogy egyeseknek jól jön mellé egy kis segítség vagy kezdőlökés (könyv, ilyen-olyan módszer, biorezonancia, gyerekvállalás), de ezek csak eszközök, szerintem ez fejben dől el, mert az elhatározást mindenkinek magának kell meghoznia.

De megéri.

2015. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!