Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a károsabb?

Melyik a károsabb?

Figyelt kérdés
A sima dohányos cigi, vagy a füves?

2015. máj. 24. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a füvesbe szoktak dohányt rakni és szűrő nélkül szívják szóval az :) amúgy tisztán (vagy mondjuk bongból/vaporizerből) a fű kevésbé ártalmas
2015. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én inkább a vaporizerre szavazok mint legjobb alternatíva

Bong után alig bírok levegőt venni, mintha egy nyárfát tüdőznék le annyira brutális az a sűrű füst

2015. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

A dohányos káros, ha a füves alatt marihuánát értesz, az nem káros. Sőt, vannak betegségek, amikben javasolt is a használata.

Angol nyelvű cikkekben vannak tények róla.

2015. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
soha ne gondold azt, hogy a joint nem káros! félre ne érts én teljes mértékben legalizáció-párti vagyok, de az nem igaz, hogy a marihuána szívása nem káros. egy forró, idegen gőzt jutatsz le a tüdődbe, ahova tiszta, normál hőmérsékletű levegőnek kéne mennie, ezek után szerintem mindenki rájön, hogy ez nem egészséges annyira :) de nem is károsabb, mint a cigi
2015. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én füstszűrővel szívom a füves cigit tehát a sima cigi károsabb
2015. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
de úgy elvileg nem sok értelme van, mert a THC-t is kiszűri :/ legalábbis nagyrészt :( amúgy úgy valóban nem károsabb
2015. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sima dohányba több káros anyag van mint a sima füves cigibe,sőt a sima füves cigiben nincs olyan anyag ami függőséget okoz.

Amúgy gyógyászati célra azért szokták ajánlani az orvosok mert fájdalom csillapító és meghozza az étvágyat.

2015. máj. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Előző baromságokat írsz

Ezt honnan vetted hogy a dohányban több a káros anyag?

Füves ciginél is ugyan úgy karcinogén égéstermékeket tüdőzöl le, semmivel sem egészségesebb mint a sima cigi sőt...itt szűrő sincsen

Ez meg nem nagyon értelmezhető hogy nincs benne olyan anyag ami függőséget okozna

A fű hatóanyaga a thc, és baromi gyorsan rá lehet kattanni

Persze ez egy elég enyhe függőség, de akkor is vigyázni kell vele

Amúgy legalizáció párti vagyok de hülyeségeket nem kéne terjeszteni

2015. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8

Jah csak a cigi fizikai függőséget okoz még a thc max. pszichikait ami nem ugyan az pszichikai akár egy csoki zabálási függőség is.

2015. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És a fű szívásnak van a bong pia szívási módja is.

Ennek előnye, hogy a benne lévő víz kiszűri a füstben lévő káros anyagok egy részét és le is hűti füstöt, így csökkentve a használó tüdejére nehezedő terhet.

Vagy

Vaporizerel

A vízipipától eltérően az úgynevezett párologtató berendezés (vaporizer) használata esetén csak minimális mennyiségű káros égéstermék keletkezik.

2015. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!