Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy sikerült abbahagynod a...

Hogy sikerült abbahagynod a dohányzást? L/22

Figyelt kérdés
Már lassan 6 éve cigizek, de nem sokat, napi 7-8 szálat. Leakarok szokni már 2 napja nem gyújtottam rá, de nagyon hiányzik, szinte rosszul vagyok.

2015. jún. 1. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer arra gondoltam, hogy túl sok pénzt költök rá, az az összeg inkább mehetne a könyveimre. Így abbahagytam másnapra.
2015. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 évig dohányoztam, 23 éves vagyok és két éve szoktam le. Előtte is sokszor le szerettem volna szokni, próbáltam csökkenteni, vagy csak nem rágyújtani, de egész nap azon pörögtem, még többet szívtam, mint rendesen :) Aztán egy nap megérett bennem az elhatározás és du. 3 órakor gyújtottam rá utoljára, volt még egy fél doboz cigim, ami azóta is porosodik. Néhány jó tanács: A leszokáshoz csak egy dolog kell: akarat. Ha megvárod,hogy elfogyjon egy doboz, a "holnaptól", vagy elsejétől és a többi ilyen alkudozás önmagaddal nem fog sikerülni. Elcsépelten hangzik, de tényleg csak elhatározás kérdése.
2015. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és mennyi idő után múlt el a hiánya?
2015. jún. 1. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szenvedtem "elvonási tünetektől".
2015. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még mindig rágyújtanék néha, de ez egyáltalán nem olyan leküzdhetetlen erős vágy. Mondom, amikor megvolt az elhatározás, könnyű volt.
2015. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es menyiert adod el a porosodó cigidet??
2015. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokat segít, ha sportolni kezdesz, mert például 5 km futás után abszolút nem kívánja az ember a bagót. Sőt, így még a leszokás utáni hízás veszélye is csökken.
2015. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ! hogy 6 évnyi cigarettázást kell abbahagyni, vagy 20-30 évnyi súlyos nikotinfüggőséget , én 25 év után tettem le, napi 1-1,5 dobozt szívtam 10 éve nem dohányzom , borzasztó nehéz volt letenni!(Barátom elvesztése után határoztam el akit a tüdőrák 1 év alatt elvitt) nagyon sokadik próbálkozásra sikerült , sokszor vissza estem , iszonyú nehéz leszokni, és rettenetesek a sóvárgás elvonási tünetek, amikor mindig csak a cigire cigire gondolsz, nem szabad számolni a napokat na már mióta nem dohányzom.. mert mindig a cigi és a cigi lesz az eszünkben .. nagyon le kell foglalnunk magunkat, a gondolatainkat elterelni a cigiről, mert fél éven keresztül szinte vele kelünk vele fekszünk majd (ezt a régi súlyos nikotinfüggő emberekre értem) legalább 6 hónapig elviselhetetlen sóvárgás tünetet kell átvészelnünk , hullámokban jön..egy jó kajálása után , vagy kv ..nagyon nagy akaraterő kell ,de mindig legyen a szemünk előtt miért szokunk le, (Halálos tüdőrák) és ne biztassuk magunkat azzal , hogy miért pont nekünk jönne ki a rák meg hogy a Pista bácsi 90 éves és 10 éves kora óta szívja és él és virul..mindenképpen rakjuk le a cigarettát.
2015. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

aki azt mondja hogy iszonyú nehéz az ne kezdjen rá semmilyen függőségre

egyszer csak gondoltam egyet én most lerakom

ez volt hétfőn szerdán már egy szál cigire nem gyújtottam rá és azóta se

2015. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Beteg lettem tőle. Onnantól kezdve egy szálat se kívánok.

Lehet érdekesen hangzik, de 2 év dohányzás után gyűlölöm a cigit. Egy erős elhatározás kell, hogy többet már pedig 'emiatt az elhatározás' miatt nem fogok rágyújtani. Jelenleg is 2 doboz cigivel a táskámban mászkálok. Bármikor rágyújthatnék de nem fogok! Egyébként az első pár napban én rágóztam amikor rá akartam gyújtani.

2015. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!