Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az erős dohányzás mennyire...

Az erős dohányzás mennyire savasítja el a szervezetet? (Lehet evvel a problémával küzdök. )

Figyelt kérdés
pH értékben megállapítható? Mi a pH értéke? (A kávé is savasít annak úgy olvastam 4-es pH értéke van.)

2015. júl. 2. 15:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy elkezdtem lúgosítani enyhén, de feszült leszek, egy ismerősöm azt mondta, hogy amiatt mert sokat cigizek így a bevitt lúgos anyag összetűzésbe kerül a savas közeggel, emiatt meg feszült vagyok, de ha nem lúgósítok akkor meg fáradt vagyok és levert.
2015. júl. 2. 15:56
 2/4 anonim válasza:
100%
Gondolom lepontoznak de leírom az igazat. Ez az elsavasított szervezet egy nagy marhaság. A szervezet váladékai alapvetően savas környezetben léteznek, ott van az optimumuk (kivéve a spermát). A vér és a bőr is alapvetően 5-6 pH között változik és ez teljesen megfelelő. A bevitt anyagoktól ez kismértékben függ, hisz nyilván ha ez az optimális a szervezet ezt fogja megtartani. A lúgosítás pedig többet árt, mint használ (mit használna ha az alapvetően megfelelő mikrokörnyezetet alakítja át?). Nagyrészt kitaláció, akárcsak a méregfelszaporodás... (a vér a benne lévő zsírsavaktól pl koleszterintől lesz savas, ami NORMÁLIS mennyiségben hasznos, illetve a többi oldott tápanyagtól, a verejték pedig a benne oldott sóktól [ a bőr is természetesen savas, ami teljesen hasznos]).
2015. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A lúgosítás valószínűleg azért tesz agresszívabbá, mert csökkenti azon anyagok mennyiségét, amelyek által függőség alakult ki a dohányzás miatt (pl nikotin).
2015. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hosszútávon jobban jársz ha leraknád.
2015. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!