Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szidjatok le! Nagyon sokszor...

Szidjatok le! Nagyon sokszor próbáltam letenni a cigit, egy hétre sikerült de ha elkap az ideg az első a cigi és ez miatt utálom magam! Mit tegyeeek?

Figyelt kérdés
10 éve dohányzom 25 éves vagyok, utálom, hogy bagó szagom van, a párom is utál mert dohányzom és kibárándító, h a sok ellenérv miatt szívom! Hát ki vagyok akadva magamon! Valaki akinek van valami tehetsége akár mocskos formában is de olvasson már be nekem, valami jó mély, durva előadásban, hátha valaki tud úgy rám hatni (bár h már a párom sem akkor kétlem, de hátha), hogy elgodolkodjak mekkor gyenge kaki vagyok! Köszönöm!
2015. júl. 27. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyod abba előbb-utóbb beteg leszel, nehogy már ne te legyél az erősebb!
2015. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nézegess tüdő- és gégerákról készült fotókat.

A durvaságnak nem sok értelme lenne, így ezt én mellőzném.

Vannak tapaszok, akkupunktúrás eljárások, s van az elektromos cigi is.

A nikotinmegvonás ne legyen teljes és azonnali, szerintem.

2015. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elhiszitek, hogy már mindent kipróbáltam? E cigi, 2 zacskó cukor a pofiba, zabáltam, lájtos kis nyugtató mellett is... Vannak napok,h tök jól bírom és birnám is de a baj, hogy ha ideges vagyok, valaki felmérgel vagy csalódás ér akarva akaratlanul is rá akarok gyújtani vagyis rá is gyújtok, nem tudom kezelni a stresszt cigi nélkül.. Ez valami bűn rossz, hogy ilyen gyenge vagyok, kiábrándulok saját magamból. Egy határozott jellem vagyok de ez a szutyok kifog rajtam áááá
2015. júl. 27. 12:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mi csak kivulrol latjuk magunkat es a belso bajainkrol csak akkor veszunk tudomast, amikor beut valami baj, vagy nagyon faj. Pedig a szervezeten belul is zajlik az elet, ugyan olyan kisebb seruleseket szenvedunk, mint amikor napjaban beutod magad valahova, vagy elvagjuk a kezunk. A belso sebeink is ugyan ugy gyogyulnak mint a felszini seruleseink, hegesednek/varrasodnak. Ha ezek a serulesek az erfalon tortennek, akkor a hegesedes miatt szukuletek keletkeznek (rengeteg szukulet, testszerte mindenhol) ... ez idaig gondolom tok ertheto es minden emberre vonatkozik. Ahogy korosodik az ember es mindenfele kornyezeti hatas eri, ugy gyulik fel a verben mindenfele anyag, amik jol ellubickolnak az ercsatornakban.


Dohanyzas:


Dohanyzas folyamata egy tokeletlen eges, ezert szenmonoxid keletkezik es meg olyan karos anyagok jutnak a szervezetbe mint a katrany es a nikotin.

Szenmonoxid egy baromi agressziv anyag (szenmonoxid mergezesbe altalaban beleszokas halni!). Ratelepszik a hemoglobinra, aminek pont az oxigen szallitasa lenne a feladata, de nem tudja elvegezni, mert ott csimpaszkodik az a franya szenmonoxid. De nem csak elfoglalja az oxigen helyet, hanem a bererekben utazasa alatt szepen tonkre is teszi az egesz errendszert. Szenmonoxid ezert nem jo.

Nikotin viszont ragasztoanyagkent viselkedik a verben. Osszeszedi es kis csomagocskakba tomoriti a verben uszkalo kulonbozo anyagokat, amik mar ilyen nagyobb labdacsokkent utaznak tovabb a veraramban.

Igen am, de a korabban emlitett erfali seruleseknel kepzodott szukuletekben ezek a nikotinos labdacsok lerakodhatnak, vagy akar el is zarhatjak az eret. Pontosan ez az az ok, ami miatt nem szabadna dohanyozni.


Attol fuggoen, hogy ezek a labdacsok hol akadnak el, ezektol fuggoen kaphatunk infarktust, vagy trombozist. Elzarodas miatt nem lesz keringes, ami az egyik oldalon tulnyomast eredmenyez, de az elzart oldalon oxigenhianyt (oxigenhianytol pedig elhalnak a szovetek).


Ezek a bajok termeszetesen egeszseges emberben is megvannak, hiszen korral jarnak az erfali serulesek, de az egeszseges ver nem feltetlenul fog elzarodni ... ezzel szemben a dohanyos ember vereben uszkalo csomagocskak nagyobb valoszinuseggel fognak problemat okozni.


Hat ezert ne dohanyozz!

2015. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm mindenkinek! Kiemelve az utolsó hozzászólást! :) Ez egy tanulságos komment volt!!!
2015. júl. 27. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az agyadban zarodik el az er, akkor a tulnyomasos oldalon ott az agyverzes, az elzerodott oldalon pedig az agyi infarktus, ami reszleges agyhalalt jelent. Ha bekovetkezik, talan mar soha eletedben nem leszel tobbe teljeserteku ember, lebenulhatsz, elhulyulhetsz ... egyik sem fincsi.


Ha a vegtagjaidban zarodik el valami, akkor megszunhet a keringes, alhalhatnak a szovetek es siman lekaphatjak (amputacio) egyik masik alkatreszedet. Ha a szerveidben all be valami, akkor pedig megall a vese, nem dolgozik a maj ... es sorolhatnank.


Viszont ha a motorral (sziv) tortenik ilyen, akkor ott az infarktus ... errol mar jobb nem is beszelni, pedig ennek is kulonbozo fokozatai vannak, de mivel egyik sem szerencses, ezert globalisan megallapithato, hogy a szivkornyeki erek egeszsegesen tartasa szinte a legfontosabb.

2015. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ceri ***** válasza:

A bagózást 2 dolog miatt csinálja az ember.


1. megszokta a szervezeted a nicotint és ha nem pótolod elvonási tüneteid lesznek -idegesség, indiszponáltság, koncentrációs zavarok.


2. Hiányzik a dohányzás ceremóniája, tehát ami vele jár -meggyújtás, slukkolás, hamuzgatás, stb.


Én volt, hogy 5 évre leszoktam, mégis ez az utóbbi -ha volt valami probléma a számítógépezés közben pl - akkor jelentkezett. Konkrétan matattam a cigi után . Nicotin hiány természetesen már nem volt pár hét után sem.


Most E-cigizek. Pótolom vele a nicotint, de nincsenek szagok, krahácsolás, nem füstölöm össze a lakást, nem zavar senkit, sőt jó illatú. Az egészségre is minimálisan ártalmas, de az is csak neked, nincs passzív dohányzás.

Ezt ajánlom neked is kipróbálni. Különböző nicotin tartalmú lötyiket lehet hozzá venni, akár nicotin menteset is.

Árban pedig a sodort ciginél is olcsóbb, viszont elsőre kel venned 1 E-cigi szettet (kb 10 rugó egy használható, jó cucc) utána havi 5-10 ezer környékén kijössz.

Én ezt ajánlom, ha nem tudsz leszokni.

2015. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Hát igen, elég gáz, hogy gyengébb vagy, mint egy pár centis papírfecnibe gyömöszölt száraz gaz. -_-
2015. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én 1 éve szoktam le 8 év dohányzás után. Sokszor próbáltam de nem ment. Egyszer úgy berúgtam hogy 3 napig az ágyban feküdtem annyira szarul voltam, akkor rá se gyújtottam, nem is hiányzott. Gondoltam most vagy soha. Aztán eltelt egy hét, majd 2 hét, 2 hónap és így tovább. Hatalmas sikerélmény volt számomra. fél után kb. rágyújtottam szilveszterkor részegen, de annyira bűntudatom lett és ráadásul rosszul is esett hogy azóta nem gyújtottam rá, eszembe se jut ennyi idő után.
2015. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csicska vagy!
2015. júl. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!