Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valaki segítene e-liquid...

Valaki segítene e-liquid keveresben?

Figyelt kérdés

Az tudom mi kell bele: glicerin, aroma, desztillált víz, esetleg nikotin.

Az a problémám, hogy nem tudom miből hány milli kell egy adagba? Valaki aki szokott ilyet csinálni,el tudná mondani az ő bevallt receptjét? Hogy tudjak keverni? Sokat segítenének, előre is köszi!



2015. aug. 20. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt az oldalt használom. Nem tudom, mennyire tudsz angolul, de a következők vannak rajta:


Source - Alapanyagok

Propylene glycol - PG %-ban

Vegetable glycerine - VG %-ban

Water - %-ban (opcionális, én kihagyom)

Nicotine - amilyen erős az alapfolyadékod, amit beletöltesz, nekem 36-os

Flavour Base - milyen alapú az alapfolyadék, ami szinte mindig PG


Target - Cél, amilyet keverni szeretnél

Quantity ml - Hány ml folyadékot szeretnél

Propylene glycol - Hány százalék legyen PG a kész folyadékban

Vegetable glycerine - Hány százalék legyen VG a kész folyadékban

Water - mennyi vizet tegyél bele (nekem 0)

Nicotine - 1 ml hány mg nicotint tartalmazzon. A webshopoknál látható felosztás lehet irányadó, 3-as nagyon gyenge (fehér), 6-os gyenge (sárga, ezüst), 9-es közepes (kék, arany), 12-es erős (piros, fekete), 18-as nagyon erős, 24-es töltött erősségű


Flavour - érdemes kinullázni


Oldalt pedig látod a diagramon, hogy mennyi a VG és PG arány, mennyi a beletöltött nikotinos alaplé.


Ha torokhatást szeretnél, tehát erős legyen, akkor PG többletűt (ízbajnok) kell készíteni, pl (PG 70%, VG 30%), ha pedig inkább gőzmennyiség kell (füstbajnok), akkor fordítva érdemes (VG 70%, PG 30%)


Általában a különböző aromák más-más sűrűségűek, és ízhatásúak, amit én használok és nekem ajánlottak, annál 12 cseppet érdemes tenni 10 ml-be, tehát amikor én 30 ml folyadékot készítek, ami egy hétre elég, vagy tovább, abba 36 cseppet szoktam rakni.


Egyébként az ecigiforum.com weboldalon sok anyagot találsz hozzá és segítenek is a tagtársak.

2015. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez számomra homály meg mindig, akkor veszek vgt meg pgt tegyük fel 50ml-50ml-t. Ebbe akkor mennyi aromát rakják bele? És víz nem is kell bele? Ha mondjuk nem akarok bele nikotin akkor, osszekeverem a pg-t meg a vg-t és már csak aromát csopogtetek bele? Vagy mi?
2015. aug. 20. 15:41
 3/11 A kérdező kommentje:
A te konkret recepted le tudnád írni? Nikotin nélkül. Ha lehet mindent milibe. Mert ebből nem értek semmi.. van felül is pg % alul is pg%. Ezért totál vakon vagyok.
2015. aug. 20. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nikotinmentes likvidet szeretnél készíteni, akkor egyszerű dolgod van.


1. Döntsd el, hogy milyen folyadékot szeretnél!

a) Füstbajnok (sok gőz, kevés íz) ekkor 70% VG, 30% PG környékére rakd

b) Ízbajnok (erős íz és torokhatás) ekkor 70% PG, 30% VG környékére rakd

c) Egyensúly (íze és "füstje" is van) ekkor 50% PG és 50% VG.


2.) Miután kiválasztottad, hogy milyen jellegűt szeretnél és hány milliliter kész folyadékot szeretnél, egyszerűen beszorzod a készíteni kívánt mennyiséget (itt 30 ml) azzal a %-os értékkel, amit megadtam korábban (30 , 50 vagy 70, de fontos, hogy az összetevők adják ki a 100-at)


Ha pl. 30 ml egyensúlyt szeretnél, akkor

VG: 30 ml*0,5 = 15 ml kell belőle

PG: 30 ml*0,5 = 15 ml kell belőle


Így lesz 30 ml egyensúly keveréked, amiben ugyanannyi a PG és a VG, ehhez csepegtetsz hozzá 36 cseppnyi aromát kb, jól összerázod, és hagyod picit állni, aztán jó.


Ha ezek után sem érthető, szerintem készre kevert folyadékkal próbálkozz inkább. :)

2015. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem kész alapfolyadékot vegyél és hozzá aromákat.

Kicsit drágább, de ha többféle aromát keversz bele az is épp elég macerás lesz :)

Ha ez bevált, és még jobban elmélyülnél a kotyvasztásban, akkor előtte látogass meg több fórum oldalt is, ahol legalább olyan részletesen leírják, mint az előttem szóló, hogy mit, hogyan keverj.


Pár oldal segítségül:

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni.

Jó gőzölést :)

2015. aug. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na így végre már tiszta köszönöm szépen,es a csepegtetes hogy van? Ezek az aromás flakonok alapból olyan kialakitasuak mint az illóolaj? Tehát lehet őket csepegtetni? Vagy ha nem akkor hol tudok vásárolni pipettat? Gyogyszertarba? Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek. Alapfolyadekot nem szeretnék venni hiszen 1 liter glicerin kb 1200 99,5%os, a pg kiloja meg kb 1300 szóval tudod izbajnok, meg fustbajnokot is keverni.
2015. aug. 21. 09:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Èn fecskendőt használok, az pontosabb.

2+5+10ml-es fecskendő összesen nem kerül többe 50Ft-nál.

2015. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ilyet hol lehet beszerezni?
2015. aug. 21. 16:09
 9/11 nobilisto válasza:

Fecskendőt bármelyik gyógyszertárban be tudsz szerezni. Én is ott vettem.

A gyógyszertári steril, és olcsóbb is, mintha a neten vásárolnád

2015. aug. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kosziszepen!:)
2015. aug. 22. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!