Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E cigihez kellene növényi...

E cigihez kellene növényi glicerin, és propilén-glikol. Gyógyszertárakban próbálkoztam venni glicerint, egy helyen azt mondták hogy csak orvoslásra adhatják ki, máshol meg nem volt. Miskolc környékén hol tudnám beszerezni ezt a kettőt?

Figyelt kérdés
vagy feltétlen netről kell rendelnem?

2015. okt. 1. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát sajna miskolcot nem vágom.

Itt pesten nekem két különböző gyógyszertárban is kiadták, mindenféle probléma, és kérdés nélkül, mivel nem kell vény vagy ilyesmi hozzá. (mentol kristályt is ott vettem, szintén az e-cigi lötyihez)

Illetve növényi glicerint mindkettőben, propilén glikol viszont csak az egyikben volt.


Szerintem próbálj meg több patikát/gyógyszertárat. Semmilyen valós jogi akadálya nincs annak, hogy kiadják. Aki nem akarja kiadni, az gyanúsnak vél téged, és félt, hogy hülyeséget csinálsz vele. Kérj meg esetleg egy felnőttet, ha máshogy nem sikerül.

2015. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is Miskolcról írok, és Borsod megyében tiltva van az ÁNTSZ által, hogy PG-t árusítsanak. Elméletileg a megyehatárt elhagyva bárhol meg tudod vásárolni, ahol árulnak. Mivel megközelítőleg egy árban mozog, mintha webshopból rendelnéd, és ha nem gyakran hagyod el a megyét, célszerű netről rendelni. Pl. vape42 pont hu-ról.
2015. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bensdorp ***** válasza:

Kedves első válaszoló, ha nem ismered a vonatkozó jogszabályokat, akkor inkább ne adj azokkal kapcsolatban tanácsot! Ugyanis VAN jogi akadálya a glicerin és a propilén-glikol vény nélküli kiadásának a gyógyszertárban.

Gyógyszertárban gyógyszeralapanyag ugyanis kizárólag gyógyászati célra adható ki, mégpedig vény nélkül csak a Formulae Normales (gyógyszerészeti szakkönyv) és az Országos Gyógyszerészeti Intézet egy 2004-es módszertani levelében meghatározott mennyiségben. Amelyik alapanyagot pedig ez a két alapmű nem tartalmazza, az egyáltalán nem adható ki önmagában vény nélkül - ahogy a két keresett vegyület sem.

Amelyik patikában nem kapod meg őket, ott betartják ezeket a jogszabályokat (akár betegbiztonsági okból, akár az ellenőrző hatóságoktól való félelemből). Mindenesetre végigjárhatod Miskolc gyógyszertárait, hátha szerencséd lesz.

2015. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bensdorp ***** válasza:
50%
A második választ pedig kiegészíteném azzal, hogy a szabályozás nem csak bizonyos megyékre érvényes, hanem az egész országra.
2015. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt, Zalaegeszegen sem találtam még egyetlen patikában sem, pedig négyet végigjártam. Herbáliában is kerestem, ott sem volt. Egyedül egy kis öko-bio-natur-reform üzletben mondta a néni, hogy tud rendelni VG-t, ha kell.

Esetleg ha van borász ismerősöd, kérdezd meg tőle, úgy tudom ők is használnak VG-t.

2015. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3. válaszadó.

Azért bátorkodtam tanácsot adni, ezek szerint tévesen. (bár vonatkozó szabályt még leírásod alapján sem találtam, konkrétan a keresett alapanyagokkal kapcsolatban)

Mert az egyik szóban forgó patikában konkrétan rákérdeztem. Ezekszerint a patikus sincs tisztában a szabályokkal, mert probléma nélkül kiadott 1deciliter növényi glicerint, és 1dl propilén-glikolt.

Továbbá 20gramm tömény mentolkristályt.

Alapból 250ml-ert kértem mindkettőből, de azt mondta, hogy csak ennyit tud adni. hogy pontosan miért, azt nem tudom, azt hittem, hogy mennyiségi korlát van rá mint az alkoholra. (amit amúgy szintén bármelyik gyógyszertárban megkapok adott mennyiségig)


Nem kételkedek szavaidban, viszont ez esetben nevetséges a törvény. Főleg a növényi glicerint tekintve, hiszen azzal ártani sehogy senkinek sem lehet, viszont sok felhasználási területe ismert.

2015. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bensdorp ***** válasza:

Ez a jogszabály [link]

és ez [link]

szabályozza, hogy amelyik alapanyag nem található meg

ebben a könyvben [link]

vagy ebben a dokumentumban [link]

azok még kis mennyiségben sem adhatók ki önmagukban vény nélkül a gyógyszertárakban.

A glicerin, a propilén-glikol és a mentol sincs köztük, tehát a kiadásuk jogszabályba ütközik.

Az pedig, hogy ezt betartják-e egy-egy patikában, azt az adott gyógyszertár főgyógyszerésze dönti el. Nem jelenti azt, hogy nincsenek tisztában a szabályozással, csak áthágják - ki milyen mértékben, neked például csak maximált mennyiségeket adtak ki, de ezeket a mennyiségeket ők szabták belső szabályként, ami még mindig ütközik a joggal.

A 70%-os alkohol például kiadható, igen, de egyszerre csak 50g.


Egyetértünk, a szabályozás mindaddig nevetségesen ostoba, amíg gyógyszertáron kívül (lásd internet) beszerezhetők ezek az alapanyagok. Épp ezért én mint gyógyszerész, azt az utasítást adom a beosztott asszisztenseimnek, hogy kiadhatnak bizonyos alapanyagokat a kért mennyiségben, mert betegbiztonságilag éppen az az okosabb, ha az alaposan bevizsgált, gyógyszertári alapanyagokat használják a kétes eredetűek helyett.


Egyébként zárójelben még megjegyzem, hogy nagy mennyiségben fogyasztva bármilyen anyag okozhat halált, a glicerin, de akár a víz is.

2015. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy ha helytelenül, vagy túl sokat használ valaki valamiből, akkor az ártalmas.

A pillanatragasztó akár kis mennyiségben is ártalmas lehet. Csak az nincs szabályozva.

Ha szabályoznák, akkor az azt feltételezné, hogy nagyon hülyének nézik az embereket. Ami szerintem felháborító, ahogy az általad írt szabályozás is.


Viszont köszönöm a válaszodat, számomra hasznos volt, legalább tanultam valamit.

2015. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt olcsón vehetsz bármelyiket:


[link]

2015. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!