Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha szájon tüdőzöm le a cigit...

Ha szájon tüdőzöm le a cigit akkor szédülök miért/mitől?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre ha szájon tüdőzöm le a cigit el kezdek szédülni de ha orron tüdőzöm le akkor nincs semmi bajom..

2015. okt. 25. 23:54
 1/6 anonim válasza:
Ha "orron tüdőzöl " akk semmi mert az nem tüdőzés ha pedig szájon ( igazi tüdőzés) akk azért mert még meg kell szoknod a cigi mérget. Hány éves vagy? Hányadik szál cigi (KB.) ? Milyen sűrűn szívsz?
2015. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Mert a szervezeted tiltakozik a káros anyagok ellen.
2015. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom a többi mennyire igaz hogy tiltakozik e pl ..

De én azt hallottam meg tapasztaltam ha túl intenzíven szívod a cigit akkor nem jut oxigén a szervezetedbe

2015. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Üdv Piros hosszú viceroy-t szívok és 17 éves vagyok.:)

De próbáltam 1 töltött cigit és úgy nem szédülök..

2015. okt. 26. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A hirtelen, rövid ideig tartó megszédülést ciginél a szénmonoxid/dioxid, és ezáltal az ideiglenesen fennálló oxigénszint csökkenés okozza.


Ha szájon át tüdőzöd, akkor több füst kerül a tüdődbe, plusz sokkal koncentráltabb keverékben. Szóval kevesebb "fals" levegőt tüdőzöl le közben.


Ez az érzés egy idő után nem fog többet előjönni, ha sokat cigizik az ember. A dohányzó emberek vérében a szénmonoxid szint jóval magasabb mint nemdohányzó társaiknál. Viszont ha mondjuk egy dohányzó ember 2 napig nem gyújt rá, az elegendő idő, hogy a szénmonoxid távozzon szervezetéből. Utána megint rágyújt, akkor nagy valószínűséggel az első pár slukknál megint meg fog szédülni.


Mondjuk én ezt tapasztaltam úgy is, ha este elalvás előtt 1-2 órával nem cigiztem, akkor a reggeli első ciginél megint szédültem elsőre. Szóval szerintem ez személyenként változó.


Viszont javaslom, hogy szokj le minél hamarabb. Vagy ha a leszokást nagyon nem akarod, vagy nem tudod megvalósítani, akkor legalább szokj át elektromos cigire.

18 évig dohányoztam, szóval tudom, hogy mivel jár.

2015. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit az #5 ös leírt utána néztem érdeklődésből és hátha valakit még érdekelni tud


[link]

2015. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!