Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudnátok nekem érveket mondani...

Tudnátok nekem érveket mondani a dohányzás ellen?

Figyelt kérdés

Két barátnőmmel voltam, akik dohányoznak, és azt mondták, mondjam el, hogy szerintem miért rossz. Azon kívül, hogy egészségtelen.

Mondtam, hogy ronda lesz tőle az ember, mert hamarabb ráncosodik, stb. Azt mondták, rengeteg ember dohányzik, és ugyanolyan szép.

Mondtam, hogy rákkeltő, erre mondták, hogy "a szalonna is az".

Mondtam, hogy büdös, annyit mondtak: Parfüm, rágó.

Megkérdeztem őket, miért jó, azt mondták jó érzés, meg stresszoldó. Erre én mondtam, hogy nm hiszem el, mert én már próbáltam, és nem éreztem semmit.

Segítsetek, még miket tudnék mondani a dohányzás ellen?



2015. nov. 15. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Egyszerűen csak annyit,hogy minden szál cigaretta egy percet vesz el az életükből! A szervezetük egy idő után tönkremegy legfőképp a tüdő! Sárguló fogak,köhögés! De szerintem ha ezt maguktól nem látják be,hogy káros ez a sok érv sem nyeri meg őket arról,hogy ne dohányozzanak! :)
2015. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is dohányzok már vagy 18 éve, és a káros hatása nem is fiatalon mutatkozik.

Elmondhatod a barátnődnek, hogy így kezdtem a mondatomat: Sajnos.

Ami azt jelenti, hogy mire már vannak kellemetlen következményei, addigra az ember képtelen lemondani róla.

A legrosszabb a reggeli köhögés és köpködés.

A nemdohányzó akkor is érzi a cigiszagot a hajon, bőrön, ha telefújja magát parfümmel, és rágózik.

Egyszer amikor egy nemdohányzó sráccal randiztam, képes voltam megállni, hogy a társaságában nem gyújtottam rá, de mégis rákérdezett, mert megérezte, holott a találkozás előtt egy óra eltelt, amíg elszívtam az utolsó cigit.

És ez ciki!

Amikor kialakul a függőség, akkor még egyéb mentális, pszichés következményei is vannak, ami erősen befolyásolja azt, hogy jól érezze magát az ember.

Ilyenekre gondolok hogy ha elmegyünk színházba, moziba, étterembe ahol nem lehet dohányozni, a dohányos elkezd feszengeni, és frusztrált lenni, hogy nem gyújthat rá egy ideig. Ettől aztán nem érzi jól magát, nem élvezi a pillanatokat. Csak azt lesi mikor osonhat ki lopva végre egy pár slukkra.

Ha én bent rekednék egy wc-ben, vagy liftben, az volna a legnagyobb gondom, hogy addig sem szívhatok el egy cigit míg kiszabadítanak. A dohányos számára a kötöttség, a bezártság a legnagyobb stressz. És főleg, hogy lányok vagytok, megemlítem még az egyik legfontosabb tényezőt: A gyerekvigyázás.

Én akkor szenvedtem a legjobban, amikor gyerekekre kellett vigyáznom, mert nyilván gyerek mellett nem füstölök, viszont rengeteg stresszhelyzetet bírnak okozni, amitől megint azt kell érezze az ember, hogy de jó volna már pár slukk. Aztán ez a vágy el is veszi a figyelmet a gyerekekre való odafigyelésről.

A férjem még rosszabb eset, ha bárhova bemegyünk akár rövid időre is, neki előtte rögtön el kell szívni egy cigit, mintha az élete múlna rajta, hogy majd 20 percig nem gyújthat rá. Ezek a dolgok rengeteg időt vesznek ki az ember életéből, és azt veszik el, amire valójában koncentrálni kellene.

A költségekre nem hivatkozok, azt bárki kitudja számolni magának, hogy megéri-e ennyi pénzért függőnek lenni.

Az az indokod, hogy megpróbáltad és nem éreztél semmit, azt nem fogadják el a dohányosok, mert eleinte senki nem is érez semmit amitől jó lenne. Az elcsúnyulás sem feltétlenül van így, adottság kérdése is.

Javarészt eddig minden dohányos rájött, hogy nem jó semmire, de akkor, amikor már nem tud tőle szabadulni.

Egyre többet csak a negatívot látja benne, de a bűzrúd maga az ördög.

Volt, hogy elfelejtettem ,hogy már ég egy cigi a hamutálban, és meg akartam gyújtani a következőt.

Akkor jöttem rá ,hogy ez már nem élvezet, nem lazulás, csak veszem a számhoz, mint más a levegőt.

Velük is ez fog történni, ha nem hagyják abba még időben.

2015. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudnák, de nem teszem, mert fölösleges. Inkább majd borsót hányok a falra.
2015. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A cigi egészséges. Még az sem győz meg, hogy a fél tüdőm kivették, és a másik is rohad.
2015. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhet még! :)

De azt mondják, nem szoknak rá, mert heti 1 szálat szívnak csak el, és hogy akarat kérdése.

2015. nov. 15. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van három nagyon megérintő videó.



[link]


Remélem tudtam segíteni! :)

Ez csak megerősítette bennem, hogy le kell szoknom.

És rajtam kívül még 2 barátom is csatlakozott hozzám, mert együtt erősítjük egymást! :)

2015. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A dohányosok tisztában vannak vele, hogy a dohányzás káros. A cigizés élményéért vállalják az egészségkárosodást.


Felesleges nekik (vagy mondjuk úgy, hogy nekünk, hiszen én is erős dohányos vagyok) érveket felhozni ellene, tisztában vannak az ellenérvekkel.

2015. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!