Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szivarka károsabb mint a cigi?

Szivarka károsabb mint a cigi?

Figyelt kérdés

Pár hete ráálltam a szivarkára, pénzügyi okok miatt, meg lustaság miatt.

Tölteni nem szeretem, dobozosat mindig jobban szerettem. Eddig piros Marlborot szívtam, aztán elfogyott, kínomban vettem Sopiane szivarkát, 530ft. Viszont mivel nem érzek különbséget a Sopiane és a Silverado között, utóbbit veszem, ami 350ft.

Tényleg "életveszélyesek" ezek a szivarkák, vagy mindegy, hogy ez, vagy sima cigi?


2015. dec. 1. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bonts ki egy darabot.Konkrétan kartonba!!!! Van csomagolva... Szerinted?
2015. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
81%

Kit érdekel, hogy milyen? A lényeg, hogy előbb megdöglesz, mint a normális ember.

Tiszteletem!

*egy láncdohányos*

2015. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egy cigis szállító szerint a szivarkákba "konkrétan a sz*rt töltik bele"! Arról nem beszélve,hogy nem csak károsabb,de büdösebb is! Inkább töltsd a cigarettát! :)
2015. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Borzasztóak a szivarkák, és sokkal károsabbak mint a cigi, én arról sem vagyok meggyőződve, hogy az normális dohány-e ami benne van, de alapból (ahogy írták) egy sima kartonpapírba van csomagolva.


Ha már mindenképp szivarkázni akarsz akkor Bond szivarka (a Sopiane még ezek között is a legalja) az "elvileg" dohánylevélbe van csavarva, jobb az íze is egy kicsit. Ugyanannyiba kerül.


De alapvetően kb. fél óra alatt meg lehet tölteni egy napi cigiadagot, én (is) ezt ajánlanám inkább. Az sem egészséges (sőt) de azért a szivarkától messze áll.

2015. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azért nem biztos ogy előbb xD lehet a másikat elütí egy busz azt csáó már tovább éltél ;)
2015. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mark990728 válasza:
100%

Óóóóóóh ti balf4szok legalább ne írnátok ilyen baromságot már egy hónapja ezt szirom (sláger,bond,Pegazus)de nem sz4rból készül hanem olyan anyagokból ami éppen hogy erősebbé teszi a burkolatot és nagy részt dohány levélből készül és csak egy kis történelem:


A szivarka eredetileg a cigaretta magyarosított neve volt. Vörösmarty Mihály alkotta meg a "szivar" szót a korábbi "szipa" helyett. Ezt fejlesztették tovább, és a kis cigaretta tehát a szivarka lett.


A szó valójában az spanyol Cigar - Cigarillo (szivar, szivarka, kicsi szivar) páros fordítása, mely a hagyományosnál jóval rövidebb és sokkal vékonyabb szivart jelöl, de ennél a belső dohánytartalom mellett a külső borítás is valódi dohánylevél.Magyarországon később a dohányfóliába töltött cigarettát nevezték így. Például ilyen volt a Corvina. A dohányfólia porrá zúzott dohányból készül, különféle anyagokkal összekevert és összeragasztott, papírhoz hasonló, barna színű anyag.


És nem sz4r

Egyébként a wiki-ről néztem

2016. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Szofi, fecske és társai mind szarok. Az igazi szivarkák sokkal jobbak és drágábbak.
2016. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!