Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az e-cigimnél (mini) miért...

Az e-cigimnél (mini) miért kell újabban többet várni, hogy normálisan porlasszon és érezzem az ízét is, mint új korában?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vacak, az a legkisebb, legegyszerűbb (le fogom cserélni normálisra), viszont nem értem. Új korában tudtam rendesen szívni, és nem kellett 2-3 perceket várni, hogy a következő slukknál is átadja rendesen az aromát, és hogy rendesen jöjjön a pára, most viszont ugyanez megtörténik, csak lényegesen több időt kell várnom, különben ilyen semmilyen inkább kesernyés füst íze van. Az lenne a kérdés, hogy mi az oka? Olyan mintha a folyadékot később szívná fel, de ez nem logikus, mert akkor új korában hogy tudta tartani a tempót, most meg nem?

2015. dec. 29. 23:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja ezt kiegészíteném azzal, hogy ha szívás helyett ilyenkor erősebben belefújok (akkor ugye beizzik), a következő slukknál rögtön adja megfelelően az ízt.
2015. dec. 29. 23:32
 2/7 -H.- ***** válasza:

Legalább azt közölhetted volna, hogy milyen típusú e-cigid van, akkor érthetőbb lenne a válasz.

Lényegében a jelenséget az okozza, hogy a fűtőszál kokszolódik, lerakódnak rá a liquidben lévő, el nem párolgó miniatűr részecskék, ill. esetleges egyéb aprócska kosz.

A legegyszerűbb megoldás, ha kicseréled a porlasztót (ez tartalmazza a fűtőszálat, és a vivőanyagot, ami nálad valószínűleg üvegszál).

Ha cigarettaformájú e-cigid van, a filter részét kell kicserélni.

Ha nagyobb, szivar méretű a cigid, és átlátszó tankos patronod van, akkor a tankban található porlasztót kell kukáznod, és behelyezned egy újat.

A pontos típus ismerete nélkül ennyit tudok mondani.

2015. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó:


[link]


Az a legegyszerűbb mini változat porlasztó olyan cigihez, amit erősen szívni kell, hogy bekapcsoljon. Igazából ajándékba járt egy normális mellé, aztán tesóm ezt a kis vackot lepasszolta nekem. Viszont most eljátszottam azt, hogy slukk után lecsavarom az akkuról, belefújok ellentétes irányban, visszacsavarom, és akkor úgy jó. Olyan mintha úgy kéne fújással beleerőszakolni a liquidet, mintha nem tudná magától felszívni adott időn belül, pedig az az üvegszál pamacs nem tűnik sérültnek, akármikor nézem rendesen nedves. Amikor az akku rajta van, akkor persze vigyáznom kell milyen erővel fújok bele, mert akkor beizzik, és az akkut is gyorsabban lemerítem. Igen tudok róla, hogy bekokszolódhat. Amikor nem jön rendesen a pára, akkor hallom, hogy úgy szürcsög, ellenkező esetben amikor úgy csendes, akkor adja legerősebben, mint új korában is.

2015. dec. 30. 00:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, ezt tisztítani semmiképp sem lehet? Pl. alkohollal? Aztán kiszárítva újra használni? Nem értem ha működik, akkor miért kell egyből cserélni? Funkcionálisan jónak tűnik, csak lassú a folyamat.
2015. dec. 30. 00:47
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt alkalmazhatom?


[link]

2015. dec. 30. 01:18
 6/7 -H.- ***** válasza:

Igen, ezt a módszert alkalmazhatod. Én úgy szoktam, hogy először elmosom a porlasztót csap alatt, aztán forró vízbe rakom, ott hagyom ázni akár 1-2 órán át is, majd megint elmosom csap alatt, kifújom, és radiátoron megszárítom.

Lehet, hogy hatékonyabb, ha sima víz helyett forró citromos vízben mosod el.

2015. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. :) Bár most amióta így belefújok és utána szívok olyan mint új korában. :D
2016. jan. 2. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!