Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan akinek kiadják...

Van itt olyan akinek kiadják 18 alatt a cigit?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok kinek adják ki és kinek nem. Antidohányosok kiméljenek.

2016. jan. 18. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még régebben, mikor nem voltak dohányboltok, volt olyan hely, ahova 14 évesen is bementünk és odaadták. Hozzáteszem, még csak nem is rossz környéken, hanem a 12. kerületben, a Böszörményi úton.


Miután bejöttek a dohányboltok, de még nem voltunk 18 évesek, akkor is bementünk, és volt olyan hely, ahol odaadták, de volt olyan is, ahol elsőre is nemet mondtak. Volt, ahova visszamentem másodjára, akkor már kért személyit, pedig ugyanaz az ember volt ott. Volt, ahol csak megkérdezték, hogy elmúltunk-e 18, de nem ellenőrizték, hogy igazat mondunk-e.


Most meg már amúgy is kiszolgálnak, de hozzáteszem, már régóta nem dohányzom, anno is csak alkalmanként szívtam el pár szálat, de mivel idősebbnek néztem ki, engem küldtek be.


19/L

2016. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Más valaki? :D én 15 vagyok, és nem voltam még sosem dohányboltban ezért kíváncsi vagyok, hogy másoknak kiadták-e.
2016. jan. 18. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
küldj be valakit..
2016. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak tök gázul néz ki míg várakozok a dohánybolt előtt (egy sarkon van, ráadásul szemben a rendőrséggel) mint valami k...a és kb 1 óra mire jön valaki olyan. De majd bepróbálkozok.
2016. jan. 18. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

#1 vagyok


Gázul néz ki, hogy kinn vártok, de az is gáz, hogy 15 évesen bepróbálkoztok, miközben 18+ embereket is ugyanúgy ellenőriztetnek, személyit kérnek, stb. Meg amúgy is, 15 évesen dohányozni... Nem mintha én jobb lettem volna, 14 évesen napi több szálat szívtam, de bánom is, hogy így volt.


A te életed, azt csinálsz, amit akarsz, csak ne olyan kifogásokkal gyere, mint hogy "gáz kinn állni a dohánybolt előtt", mert alapból az egész szitu gáz úgy, ahogy van.


Ami a rendőrséget illeti: nem is értem, miért ott akartok próbálkozni. Tele van az egész ország dohányboltokkal, nem tudok úgy 100 métert menni Budapesten, hogy ne hagynék magam mögött legalább 3-at. Keressetek egy másikat.

2016. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert mondjuk nem Budapesten lakom?😃 én nem is arra mondtam, hogy majd minden nap ott állok, meg nem is akarok rászokni a dohányzásra.
2016. jan. 18. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Még mindig #1.


És a környéken nincs másik dohánybolt? Mert amúgy ha észreveszik, akkor csúnya dolgok lehetnek belőle. Legalábbis úgy tudom, hogy már azt is büntetik, ha úgy adja ki a pultos a cigit, hogy tudja, hogy kiskorúnak lesz. De ebben nem vagyok biztos.


Nem rám tartozik, de ha már ide kiírtad a kérdést, akkor kötelességemnek érzem, hogy rákérdezzek (persze le lehet hurrogni, meg figyelmen kívül hagyni, amit írok): ha nem akarsz rászokni, akkor egyáltalán minek neked cigi? :)


Nem akarok szentet játszani, mert nem vagyok az. Próbáld ki, nagyon sokan kipróbálják. De akkor ne vegyél, hanem kérj valakitől egy szálat. Mert ha már megveszed azt a dobozt, akkor önkéntelenül is elszívod az egészet, vagy legalábbis egy részét.


Kitartást kívánok, hogy ne szokj rá, de ha megfogadsz egy tanácsot: ne kezd el. Én anno sokat szívtam, és már nagyon bánom, hogy így volt, de már nem lehet azt visszacsinálni. Később talán te is bánni fogod. Még most legyél erős, és bele se kezdj, mert ha egyszer rászoksz, utána nagyon nehéz kimászni belőle. És itt nem elég az, hogy "nem tervezek rászokni", mert ez nem feltétlenül olyan, hogy eldöntöd. Nekem szerencsém volt, nem alakult ki függőség, de van olyan ismerősöm, aki már lassan 20. éve dohányzik, és képtelen leszokni, pedig akarna.


Nna, ennyit az anyáskodásról, a legjobbakat kívánom, és dönts úgy, ahogy a leghelyesebbnek véled!

2016. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már elmúltam 18, de amíg nem múltam el nekem kiadták. Igaz 17 éves próbálkoztam először.
2016. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos, nem tudom nekem kiadnák-e mert 185 centi magas vagyok, de nem nézek ki túl felnőttesen...
2016. jan. 23. 19:28
 10/10 anonim válasza:
83%

vegyél álszakállt :D

egyébként vannak hajléktalanok, akiknek ha fizetsz, bemennek és vesznek neked, amit szeretnél. másrészt kit érdekel, ha állsz a sarkon? mondjuk vársz valakire, keresel valamit, mittudomén, annyi mindent rá lehet mondani a "sarkon állásra". de nem is muszáj ott megállnod, arrébb is mehetsz mondjuk kirakatot nézni, olvashatsz könyvet, akármi. senkit nem érdekel hogy a sarkon állsz, amíg nincs rajtad seggig érő szoknya és hasig dekoltált, oldalt sliccelt, flitterrel kivarrt "póló"

2016. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!