Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány milliliter 12 mg nikotint...

Hány milliliter 12 mg nikotintartalmú folyadékot lehet elszívni egy nap e-cigivel?

Figyelt kérdés
Mekkora mennyiség fenyeget nikotinmérgezéssel?
2016. jan. 26. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0,9mg/kg a halálos adag, tehát ha 70 kg körül mozogsz, akkor az 4.-nek már ne kezdj neki együltő helyedben! A régóta dohányzóknak valamivel nagyobb a "teherbírásuk", illetve a nikotin viszonylag gyorsan, nagyjából 4 óra alatt teljesen kiürül a szervezetből.
2016. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál, de még mindig nem egészen világos


kb. 55 kg vagyok, a cigim tartálya másfél milliliteres ..

akkor ennek fényében hány tartállyal szívhatok el egy nap?

2016. jan. 26. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kb. napi 5ml-t fogyasztok, de 4mg/ml-es szívok. Szóval, ha erős dohányos vagy, akkor 2-3ml elég lesz ebből, ha mellette nem szívsz "analóg" cigit. Aztán szép lassan tudod csökkenteni a liquid koncentrációját. Nagyobb teljesítményű e-cigivel elegendő a gyengébb folyadék is, igaz, abból viszont több fog fogyni.

Szerintem egyébként szívással túladagolni ezt sem lehet, mert itt is ugyanúgy öklendezni fogsz, amikor már nem kell több.

2016. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 -H.- ***** válasza:

Azért ez nem úgy működik, hogy szívod, szívod, aztán egyszer csak lefordulsz a székről, és ott halsz meg. Az ember érzi, mikor elég.

A legkomolyabb mérgezés, amiről eddig hallottam az volt, hogy emberünknek elkezdett fájni a feje a nikotintól.

Előbb kezdesz el szédülni, hányni, fájni a fejed, mint hogy komolyabb bajod legyen tőle.

Egyébként, ahogy írták már, nem mindegy, hogy 10 perc alatt, vagy 5 óra alatt viszel be azonos mennyiségű nikotint. Egy átlagos dohányos a halálos dózis többszörösét fogyasztja el naponta, még sem a nikotinmérgezésbe szoktak belehalni.

2016. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!