Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 18 éve vagyok passzív dohányos...

18 éve vagyok passzív dohányos. (Apám, anyám, nővérem és a barátaim nagy része is dohányzik) Ez gyakorlatilag ugyanannyira káros mint az aktív dohányzás?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nem
2016. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Már legalább 30 éve bizonyított tény, hogy a passzív dohányzás legalább annyira, ha nem jobban árt, mint az aktív.

Én is rengeteget voltam rákényszerítve, hogy más emberek füstjét nyeljem, és ezek az évek nem múltak el nyom nélkül. Ma már sajnos visszafordíthatatlan légzőszervi elváltozásaim vannak, miközben nekem a kezemben sem volt cigi soha.

2016. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ugyanannyira káros, de káros.

Attól függ, hogy alakítod ki az életed.

Lehet pár méterrel arrébb is állni, vagy nem odamenni amikor cigizik.

2016. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem annyira káros. Persze így sem jó, de közel sem annyira durva, mintha Te cigiznél.

Mondjuk ez is függ pár dologtól, pl, hogy mennyire vagy hajlamos légzőszervi megbetegedésekre, asztmás vagy e, illetve, hogy kis területen összezárva kapod e a töménytelen füstöt állandóan (pl kocsiban bezárt ablakok mellett, én így nőttem fel), vagy egy nagyobb szobában illetve szellőzéssel.

2016. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tőtős Benjámin válasza:
Általába jobban árt ha mások cigiznek körülötted de ez sokmindentől függhet
2016. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A dohányzás nem csak a családod egészségét károsítja, akik rendszeresen szívják a cigarettát, akikkel egy légtérben vagy, hanem a te egészségedet is, még akkor is, ha csak passzív dohányos vagy. Ugyan olyan betegségek érhetnek téged is, mint olyanokat, akik aktívan dohányoznak körülötted. Például, légzőszervi, asztmás, szív, vagy még súlyosabb betegségeket a tüdőrákot is okozhatja, a passzív dohányzás is. Érdemes lenne ezt megszívlelni a családodnak, és ezen elgondolkozniuk. Talán még nem késő
2016. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyit akartam írni neked, hogy beszélj velük, hogy a saját egészségük, és a te egészséged érdekébe szokjanak le a dohányzásról. Talán még nem késő.
2016. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!