Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet kiszáradt, erős...

Hogy lehet kiszáradt, erős dohányt gyengíteni (fekete dohány)?

Figyelt kérdés

Ismerősömtől kaptam egy zacskó fekete Tilburyt. (Tilbury golden blend, fekete a zacskója, Tilbury felirat arany színű, piros háttérrel)


Ez most nagyon erős nekem. Eléggé fájt a torkom tegnap (+párszor tüsszögtem) ill a nyirokcsomónál fájt.

Tudom, "MINEK dohányzol, szokjál le!!".. és egyéb. Nem kérek az ilyen megjegyzésekből. A saját döntése mindenkinek, hogy dohányzik-e vagy sem.

Kérem, csak az írjon, aki ezt megérti. A továbbiakban:


- alapvetően gyengítettem az évek során. Régen piros LD + piros club hüvellyel szívtam. Töltöttem a cigarettát. Azóta kb. az 1/2-ére csökkentettem a mennyiséget (vagy kb. 3/5-ödére) a mennyiséget, amit 1 nap elszívok.

- váltottam kb. 1 éve kék club hüvelyre, vagy más gyenge cigarettahüvelyre (bond stb)

- kb. 1,5 éve váltottam kék cigarettadohányra (kék multi, sopi, rgd )

- az utóbbi időben volt hogy még kevesebbet szívtam és gyakrabban vettem szürke vagy fehér (pl szürke vagy fehér benson and hedges) dohányt és jobb minőségű szűrőt vagy aktív szeneset (aktív szenes club, úgy tapasztaltam mintha jobban megszűrné és gyengébb lenne tőle a cigaretta)


A dohányzók ne nézzenek furinak, ám van egy ilyen szokásom:

szerintem ha sodródohánnyal (pl. domingo) bekeverek egy kis "sima" cigarettadohányt (pl. winston) akkor gyengébb cigarettát kapok.

Sőt az utóbbi 2-3 hónapban előfordult hogy csak sodródohánnyal töltöttem be a cigit (sárga, kék camel) max ha nagyon nedves volt picit hagytam levegőn kiszáradni. De jobban szeretem a nedves dohányt, ha értitek mire gondolok; nem kaparja annyira a torkot.


Na, következő a probléma:

nagyon erős cigarettadohányt (tilbury, fekete) kaptam ajándékba, sőt még ki is van száradva... vagy a tilbury alapból ilyen. mindegy. nagyon száraz. 2 napja kék winstont vettem az sima cigarettadohány ám jóval nedvesebb volt.


Mivel tudnám gyengíteni vagy valahogy "vizesebbé" tenni a tilburyt?

1. próbáltam azt a módszert hogy almát teszek a tilburybe mert azt olvastam a kiszáradt dohány közé ha almát teszünk az segít hát de nem segített..

2. próbáljam meg "felfőzni" vagy minek hívják átmosni?

(felforralok vizet és vízgőz fölé tartom, így nedvesebb lesz)

3. most azt is megpróbáltam hogy itt a szobába egy kis sima hideg vizet rálöttyöntettem egy nagyon kicsi tilburyre, de nem forró vízzel sima vízzel. most még szárad.


Vagy ne is próbálkozzak ilyen vízgőzös / vizes módszerrel?

Mit lehetne csinálni hogy ne legyen ilyen erős?

Vagy ne is szívjam inkább, és vegyem a szokásos gyenge (gyengébb) cigarettadohányt? (pl. kék winston fehér benson)


Azt is próbáltam hogy kis lyukakat fúrtam a hüvely filterébe alulról kicsit jobb lett nem bántja a torkomat ám szerintem még mindig erős.


Help!

Ui.: nem kérek a szokj le a dohányzásról!! kommentekből. Kérem csak az írjon, aki segíteni tud a kérdésben.


23 lány



2016. júl. 9. 06:58
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 mondatba belefert volna a lenyeg, helyette egy egesz eletrajzot irtal ami roppant unalmas, de miert kinzol minket, beszelgetni akarsz vagy valasz kell? Leteznek kulonbouo chat olfaalk ilyen celra.
2016. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!