Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szeretné ennyire a...

Miért szeretné ennyire a barátnőm, hogy kipróbáljam a cigarettát? 25L

Figyelt kérdés

Soha életemben nem dohányoztam, viszont legjobb barátnőm (Aki 26 éves) elkezdett cigizni 7 hónapja. Tudja jól, hogy én igyekszem egészségesen élni és sportolok is, mégis, mostanában nagyon szeretné, hogy kipróbáljam.


Folyamatosan győzköd engem, hogy már nagylány vagyok és bőven belefér, ha esetleg kipróbálom, illetve, hogy 1 alkalomtól még nem fogok rászokni. Tegnap is, sok alkalommal kinált meg engem, illetve nagyon sokszor kérte, hagy cigizzen mellettem, mert neki ez nagyon fontos lenne. (Eddig tiszteletben tartotta, hogy nem szeretem a cigaretta füstött.)


Fontos megjegyeznem, hogy 3 hete volt egy fontos esemény, amikor majdnem kipróbáltam a cigarettát. Nagyon sokszor megkínált engem, folyamatosan győzködött. Egyáltalán nem zavart a füst, sőt, gyakorlatilag megkívántam a cigarettát. (Főleg, hogy meg is kínált sokszor.) Gyakorlatilag sóvárogtam, hogy kipróbálhassam, akkor, abban a pillanatban, nagyon szerettem volna a dolgot. (A hangulat is remek letolna hozzá.)


Soha nem voltam a káros dolgok rajongója, alkoholt sem fogyasztok, viszont a cigi valahogy a szívemhez kezdett nőni. Nem szeretnék a rabja lenne, de nagyon érdekel a dolog. Pedig egészségesen élek, minden héten megyek karate edzésre, sok fontos ételt fogyasztok, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem.


Amikor valahol, a városban járva megérzem a cigaretta füstött, nem a kellemetlen szorongás fog el, mint korábban, hanem a kellemes emlékek a barátnőmmel kapcsolatban. Gyakorlatilag egy szép, vidám emlék lett számomra a cigi illata.


A barátnőm hatására elkezdett foglalkoztatni a dohányzás esetleges kipróbálása. Az most már alap, hogy minden alkalommal, amikor találkozunk, mondom neki, hogy nyugodtan cigizzen mellettem. Baj lenne, ha kipróbálnám egyszer?


2016. júl. 18. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Egy ilyen barátot otthagynék a p*csába. De komolyan. Nem tiszteli a te életmódod, meg azt sem, hogy téged nem vonz a cigaretta. Dugja fel a seggébe a cigijét.
2016. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha egészségesen élsz és sportolsz, akkor ne engedj a kísértésnek, nem szeret a barátnőd ha ilyenre akar rászoktatni.
2016. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Mi a csudának akarsz rászokni olyasmire, ami büdös, nagyon drága és sokféle betegséget okoz?

Inkább te szoktasd őt rá az egészséges életre és a sportra.

2016. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Mint két tini olyanok vagytok. :D
2016. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyszeri alkalomtól, hogy kipróbálod nem lesz semmi bajod. Megjegyzem, hogy ha eddig nem cigiztél, akkor valószínűleg nem is fogsz. A legtöbb dohányos, középiskolában kezd el cigizni.
2016. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem.
2016. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valójában 15 és 16 évesek vagytok, ugye? Csak nem akartál beszólásokat kapni.
2016. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem , elég sok huszonéves olyan mintha tini lenne.
2016. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szamo77db ***** válasza:
Attól senki nem lesz "menőbb" vagy "nagyobb", hogy elkezd cigizni. Legfeljebb tüdőbeteg. Hiányzik ez neked? Most dobd el a cigarettát, míg jóformán el sem kezdted.
2016. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy szálat elszivhatsz de többet se ha rászoksz a cigire nagyon nehéz lesz leszokni róla
2016. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!