Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Változtat bármit is a nikotin...

Delavega kérdése:

Változtat bármit is a nikotin A VÉRVÉTELEN?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A nikotin befolyásol e bármit is a vérvétel eredményein? évente kontrol-ra kel mennem prolaktin ellenörzésére, "ez több éve rendben van, "néha Nikotin rágózni szoktam a jobb tűrőképesség miatt, sajnos eléggé fárasztó munkám van. csak jót tapasztaltam használatakor, és már azt is megértem hogy miért szívják. Csak kérdésem az volna, hogy változtat e bármit is a vérvétel eredményeken? De lehet rossz helyen teszem fel a kérdést. A választ előre is köszönöm. M

2016. aug. 9. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel most feladtad a leckét. Biztosat nem tudok mondani, de szerintem nem. A dohányosoknak is rendben szoktak lenni a hormonjaik :)

Esetleg a stresszhormonokban jelent változást, de ott is csak minimális időre. A nikotin nagyon gyorsan lebomlik.

2016. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönömöm a válaszod! Max majd nem doháznyzok vagy rágok vérvétel előtt 3 nappal, nálam a prolaktint nézik csak. Igen pont ezért próbáltam úgy fogalmazni, hogy érthető legyen, Köszi a választ! Sok jót olvastam a nikotinról, mármint csak róla, ezért is csak így veszem magamhoz mint rágó, és nem cigaretta, abban azért nem csak nikotin van. :). "kipróbáltam elszívtam egy dobozzal, persze beosztva, valahogy nem hatott meg, rá se szoktam, viszont a rágó az bejött nálam, Valahogy jobban bírom vele a fizikai/szellemi munkát, ez lehet csak véletlen? Vagy másoknál is ez a tapasztalat? A válaszod előre is köszi! Néha pipázni szoktam azért, de az sem cigaretta dohány tudtommal.
2016. aug. 9. 12:35
 3/9 A kérdező kommentje:
A köszönömöm"-öm" csak duplán nyomtam meg véletlen, Gyors és gépírással írok, néha mellé. De már egyre jobban megy :).
2016. aug. 9. 12:37
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Maga a nikotin erős méreg :) Sőt, az egyik legerősebb :) pillanatnyilag megemeli ugyan a pulzust, de semmiképpen sem javallott használni :)Főleg, ha nem vagy függő.

Én dohányos vagyok és nagyon szeretném abbahagyni. Gyűlölöm magam, amiért valaha rágyújtottam.

Egyébként 20-50 mg a halálos dózisa, és bizonyos kártevőirtókban is nikotin a hatóanyag.

Szóval mielőbb hagyd abba, ha teheted, mert erős függőséget okoz és utána nagyon nehéz megválni tőle. :)

2016. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ritka dohányosnak tartom magam. Amit észrevettem, hogy javult a rövidtávú memóriám, ha van jobb ötletetek e helyett szívesen fogadom. a vicc hogy el panaszoltam a mit miérteket és miért rágom a rágóm, az orvosomnak, a dokim megengedte, de csak heti 1 alkalommal, kismértékben nem veszélyes, csak nagyban ahogy írtad. Agyi kapacitásomat szeretném növelni, valahogy nyugalmat ad ez a szar. Meg megnöveli a teljesítményem. Abba ahagyom ezt is. Csak nekem mivel részkép memória zavarom van, ezzel szeretném csökkenteni, és sikerült is. A munkám meg nem akarom emiatt elveszíteni. Folyamatosan keresem a megoldást. Ha tudtok jobbat kipróbálom, a Ciginél ti nem lesztek beszédesebbek és lazábbak? a többieknél ezt tapasztaltam.
2016. aug. 9. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja így már értem.

Ha az orvos engedélyt adott rá, akkor nem szóltam.

Én nem lazulok el tőle, pusztán kielégítem a sóvárgásomat. Inkább attól feszülök, ha nem kapom meg :)

Érdekes, hogy az orvosod nem javasolt más alternatívát a memóriazavarra. Talán van valami egyéb betegséged, ami miatt nem javalltak a memóriaserkentők?

2016. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Pont ezeket tapasztalom én is, igen, sajnos "itt elmondhatom" kisebb oxigén hiánnyal születtem a világra,mindig is később és lassabban fejlődtem idáig mint mások. "betegségemre támogatást nem kapok, sőt még kártyámat is elakarták venni kéthónapja, csak kivertem a balhét". ez segít valamennyire arra a normális szintre visszahozni ami alapból normálisnak kellene lennie, " pár éve agyalapi mirigy duzzanatom volt vagy mi a szösz, kicsit magas prolaktin szintel, arra gyógyszert kel szednem, mellékhatása pont az álmosság, " kávéban is van nikotin meg a zöldteában is" yógyszertől rendben vannak az eredményeim nagy baj nincs, csak az álmosság és a lassúság visz a sírba néha. No meg sok évet elvesztettem az életemből annó.. Szal a dokim megértette a problémámat. Azóta 6 hónapja nem vagyok beteg, van lendületem, és jobb életkedvem van, "valszeg a dopamin szint miatt. Nézd én már átböngésztem angol és magyar oldalakat erről, ez nem rákkeltő anyag, csak a cigifüsttel az mert abban vannak más anyagok is. Amit tapasztaltam étvágy csökkenés, fogyás legalább 15kg, és jobb kedv. A rágó és tapasz annyival jobb, hogy nem füstölsz tele mindenkit. Csak a vérvétel miatt izgulok kicsit, bár én jól érzem magam, nem vagyok se sápadt se gyenge se semmi. Majd megírom hogy jártam vele, hó végén megyek vérvételre. A dokim megpróbáltatta velem a mocrimet? Attól csak a fejem fájt, és nem tudtam aludni. Nézd meg a linket ha teheted. :) Én vagy nagyon jól vagyok, vagy ku.rva nagy gáz van. Ez is olyan hogy amire eddig azt írták hogy ha megpróbálod kampec aztán mostanában jönnek az új vélemények hogy hoppá, Egyeseknél segíthet.

2016. aug. 9. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze én nem is a rák miatt izgultam, nem sejtettem, hogy ilyen gondod van, így már minden világosabb :)

Csak ugye eleve nikotint egy nem nikotinfüggőnek nem szívesen ajánl senki, ha erre konkrét oka nincs. Viszont neked van.


Én még régebben hallottam, hogy a nikotin az Alzheimer kórt megelőzi. Sosem jártam utána, hogy ez most igaz lehet vagy sem.

2016. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, Ez is olyan mint a koffein, csak gyorsabban hat. Igen, pont ezt szeretném elkerülni, azoknál az embereknél akiknél ilxesmi van. Sajnos benne van a lehetőség.
2016. aug. 9. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!