Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak engem idegesítenek azok,...

Csak engem idegesítenek azok, aki szerint a dohányzás nem is káros?

Figyelt kérdés
Folyton megtalálnak azok az emberek, akik azt bizonygatják, hogy a dohányzás, elhízás, alkohol nem káros, mert az xy nagyapja egész életében....és még is eddig meg addig élt. Ezzel pedig igazoltnak látják hogy nem is káros az, csak a lobbi van mögötte. Magukat nyugtatgatják, hogy jó ez így, nem kell megválniuk a szenvedélyüktől, mert annak nincs következménye? Az orvosi vélemény, kutatások, meg az a rahedli ember ember, aki a szövődmények miatt ment a levesbe meg mind humbug?

2016. aug. 10. 09:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem vagyok dohányzás ellenes, mindenki azt csinál amit akar, amíg másnak nem árt vele.
2016. aug. 10. 09:10
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
azért csinálják, mert különben nem lenne olyan jó, ha folyamatosan azt mondanák, hogy talán rákos leszek.. én is dohányzom, nem tartom egészségesnek, se egészségtelennek.. nekem segít, szóval olyan középútnak tartom :) ilyen alapon lehetne azt is mondani, hogy nagyjából minden, amit boltban kapsz mérgező, mert a zöldség/gyümölcsön rovarirtók, a fagyasztott dolgokban, és a polcokon lévőkben mű dolgok.. a levegőben terjeng a gyárak mérgező füstje, a vízben ott a szennyvíz, szóval ne is fürödj a Balatonban, se sehol, nincs mindenkinek saját kertje, ahol persze a föld is lehet mérgezett, mert főleg műtrágyázva van.. :D szóval ilyen alapon, ha csak ezen gondolkozol, végül semmit sem lehet csinálni az életben.. ha meg már csinálunk valamit, élvezzük! :)
2016. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem hasznos, de nem is olyan káros, ahogyan mondják. Igaza van az elsőnek, sokkal több káros hatás éri ma az embereket. Az orvosi kutatások pedig manipuláltak. Nem csak ebben a témában, de szinte mindenben.

Több ismerősöm halt meg tüdőrákban, aki nem dohányzott és a környezete sem. Viszont én is ismerek olyan időseket, akik dohányoztak egész életükben, még sem lettek rákosak. Nem egyértelmű a dolog.

2016. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja! Csak manapság dohányosok defenzívában vannak. Azt meg, hogy mi egészséges, elcsapott rendőrök meg antalvalik mondják meg.
2016. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt sem vitatom, hogy mennyi káros dolog éri a szervezetünket, a tusfürdők adalékanyagától kezdve, a tartósítószerekig. És nem is szoktam senki győzködni, hogy szokjon le a dohányzásról, nem is különösebben zavar (kivéve, ha a pasaim közvetlenül csókolózás előtt dohányzott, vagy ha valaki rámfújja a füstöt, de az szimpla bunkósság egy egyéntől)

Az én nagyapám egyébként pont a dohányzás miatt kapott gégerákot, szóval nekem is van ellenpéldám, de ilyenkor meg lehurrognak, hogy nem tudom bizonyítani, hogy attól.

2016. aug. 10. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:

A dohányzás nem káros, ahogy az alkohol sem. A túl sok az, ami káros mindkettőből.

Régen a paraszt vacsora után kiült a tornácra és elszívott egy pipát. Ez volt a dohányzás, és senki se hallott tüdőrákról, de még nikotinfüggésről sem. Napi 1-2 szál cigarettát simán tud kompenzálni a szervezet, és függőséget sem okoz. Napi 20-50-... szál az már a sír felé visz, és egyébként is rontja az életminőséget. Szánalmas, mikor valaki 30 évesen fut 50 métert a busz után, és aztán 10 percig fuldoklik...

2016. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!