Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy rákos leszek 3 év alkalmi dohanyzastol?

Figyelt kérdés
Buta, felelőtlen tini voltam, kipróbáltam a cigit és alkalmanként 3 éven keresztül szívtam, ez azt jelenti , hogy nem minden nap es csak keveset , maximum bulikban volt, hogy többet. Ezt még az is tetozi, hogy az elején le se tudtam tüdőzni mikor még csak próbálgattam. Már abbahagytam, de mostanság rettenetesen félek attól, hogy már kialakult valami rák. Elmegyek majd dokihoz kivizsgaltatni magam, de addig érdekelne, hogy szerintetek mennyi az esélye? És az a baj, hogy van pár 1-2 rossz fogam amit sajnos elhanyagoltam , de már fogorvoshoz is van idopontom , viszont elméletileg ez is segítheti pl. A szajrak kialakulását
2016. aug. 26. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem leszel rakos. Annal joval tobbet kellett volna cigizned, de ez amugy genetika kerdese. Ha valaki a csaladodban rakos/volt, akkor van ra esely, de a tudo hamar regeneralodik, 1-2 ev alatt teljesen helyrejon, tehat nem kell aggodnod. :)
2016. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz probléma.
2016. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem éri meg cigizni, de szerintem ha alkalmanként, egy egy buli alkalmával vagy stresszesebb időszakban elszívsz párat attól még nem hiszem hogy bármi bajod lesz.

Egy a lényeg, ne szokj rá, ne legyél függő, mert rengeteg pénzbe kerül és az egészséged egy idő után visszavonhatatlanul károsulni fog. De ismétlem, azzal szerintem nem nyírod ki magad, ha alkalmanként elszívsz egyet. Én nem vallom magam dohányosnak, de bulikban rágyújtok vagy ha néha néha úgy érzem hogy mostmár muszáj.

A rák sajna cigitől függetlenül is bármelyik pillanatban kialakulhat. Vannak, akik tüdő rákot kapnak pedig életükben nem szívtak el egy db cigit sem. Igazságtalan, de ez így van.

2016. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!