Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő után mondhatom el,...

Mennyi idő után mondhatom el, hogy leszoktam a cigiről?

Figyelt kérdés

Partidohányosként kezdtem 14 évesen, majd évekig 7-8 szálat szívtam el, aztán 15 lett a napi adag.(most 23 vagyok)

Nemrég igazi dohányosok közé kerültem a munkahelyem, ők óránként 2 szálat szívnak.

Csatlakoztam hozzájuk, elszívtam egy nap vagy 30-40 szálat, és rosszul voltam a cigitől.

De azért szívogattam, mert kikapcsolódás volt addig is.

Aztán egyik nap már annyira nem éreztem jól magam, hogy fél szálakat nyomtam el, hazajöttem, és 16-tól este 22-ig rá sem gyújtottam.

Aztán nem mentem ki a munkahelyemen se dohányozni, csak ha kedvem volt.Elszívtam egy nap 5-6 szálat, később már csak 3-at (nem akartam leszokni, egyszerűen nem esett jól)

Egy hónapja megfogtam az összes cigimet, és feldobtam mindet a padlásra.

Aztán 1 hétig nem gyújtottam rá, majd elővettem egy szálat, megszédültem tőle mint a régi szép időkben, aztán rosszul voltam megint.

Így azóta 3 hete hozzá sem nyúltam.(rendes dohányboltból vett cigi)

Most is szívesen ellőnék egyet, már annyi kompromisszumot kötöttem magammal, hogy majd csak napi 1-2 szál, reggel meg este, de egyenlőre bírom, nem akarok kompromisszumot, győzni akarok a cigaretta ellen.

Kérdés,hogy mennyi idő után mondhatom,hogy leszoktam?


Persze van ismerősöm aki 10 év után gyújtott rá ismét, de én arra vagyok kíváncsi,hogy mikor múlik el a "kattogás" meg,hogy ez a gondolat foglalkoztasson?


2016. szept. 10. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pár hónap, de bizonyos szituációkban később is megkívánhatod.
2016. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Te azt mondasz, amit akarsz. De mivel a nikotin is egy drog, már életed végéig függő maradsz. Most csak szüneted van.
2016. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

"2" válasz jogos


Leszokni soha, csak abbahagyni lehet , ez egy döntés, a TE döntésed, hosszútávon okos döntés.

2016. szept. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyre enyhebb lesz a sovargas.. hajrá!:)
2016. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, a fizikai függőség pár hét alatt elmúlik, utána már csak a mentális marad, csak rajtad múlik, le tudod-e gyűrni. Ez a három hét baromi jó, én a helyedben most már nagyon igyekeznék, hogy ne kezdjem újra, annyira felesleges és káros hülyeség ez.
2016. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!