Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Naponta egy cigaretta mennyire...

Naponta egy cigaretta mennyire vészes?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el dohányozni, egyébként 19 éves vagyok, és csak iskola után egy szálat szívok hazafelé menet. Mennyire lehet ennek káros hatása?

2016. szept. 14. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a veszélye, hogy majd egyre többet kívánsz.
2016. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem vészes egyáltalán.
2016. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindnyájan így kezdtük,most napi egy doboz sem elég.

Ne cigizz!

2016. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Sosem értettem, egy ember miért kezd el cigizni.


A cigi szar. Le lehet pontozni, de mindenki emlékszik az első néhány szálra gyerekkorából, fiatal korából, mennyire köhögött, szédült, és volt rosszul tőle. Nem értem, hogy ilyen élmény után miért küzdenek az emberek kitartóan azért, hogy szívják. Mert bizony az első néhány száltól nem lesz hirtelen kellemes, ez hónapok kitartó munkája, hogy a szar érzés elmúljon. A függőséghez pedig évek kitartó munkája kell, hogy kialakuljon. Röhögtem, amikor a 18 éves osztálytársaim, akik 16 évesen kezdtek cigizni nyomatták, hogy ők le akarnak szokni. Leszokás 2 év után? Könyörgöm még a függőség sem alakult ki.


A dohány lehet élvezeti cikk, mert iszonyú jó szivarok és pipadohányok vannak, de a cigi a rengeteg kátránytól szerintem undorító, és cseppet sem elegáns.

2016. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es: igazad van...
2016. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vészes, de ha már naponta 1 szál, akkor több lesz belőle.

Én is így kezdtem, mikor 18-19 voltam, most 20 vagyok, és napi minimum 6-7 szálat szívok.

Hidd el jobban jársz ha rá se szoksz, pénzt takarítasz meg, és az egészséged is megmarad.

2016. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hosszútávon káros főleg ha többet szívsz.
2016. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Az semmi.Még 2-3 szál is belefér ha jól osztod el.

Nem kell a sok antidohányos tüdőrák monológjait komolyan venni.

A mai világba sokkal nagyobb az esély, arra hogy egy kocsi elcsap, mint a tüdőrák.

Amíg 3 szállnl nen lesz több, addig ne aggódj.

2016. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Ne is vegyél senkit sem komolyan, én komolyan, örülök a sok dohányosnak.


A dohány keresletükkel munkahelyeket teremtenek. Rengeteg ember dolgozik a dohánycégeknek, top menedzserek rakják zsebre a zsíros pénzeket, amiért a dohányosok megveszik azt a jó nagy szart. És megveszik, teljesen mind1, hogy 500ft vagy 4000, megveszik, mert ők függők, és egy tárgy irányítja a gondolataikat.


Emellett a dohányosok rengeteg adót fizetnek a központi költségvetésnek. A megvásárolt dohánytermék 2/3 adó, az állam húzza le tőletek. A dohánygyárak bevétele is adóköteles, vagyis én, mint nemdohányos jól járok, a ti pénzetekből finanszírozzák az útfelújítást a házam előtt.


És ha ez még semmi, a dohányosok idő előtt halnak. Dolgoznak, befizetnek egy csomó adót az államnak, és mikor végre élvezhetnék ennek a fordítottját a nyugdíjas éveikben, mikor az állam fizet nekik, addigra ők szépen meghalnak. Vagyis az állam megint jól jár velük: nem kell rájuk nyugdíjat fizetni.


Én személy szerint támogatom a dohányzást, hajrá! Egyik ismerősöm úgyis dohánycégnél dolgozik, amilyen bónuszokat kap, na az odabsz, a fizetését már nem is említem.

2016. szept. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy szál még nem vészes, de minden dohányos így kezdi :D


4-es: Nem mindenki egyforma. Nekem elsőre nem esett rosszul, ahogy jól sem, olyan közömbös volt, de rosszul nem lettem tőle. Viszont nagyon hamar kialakul a függőség, egy héttel később gyújtottam rá újra, és már jól esett, rá egy hétre már alig vártam, hogy rágyújthassak. Erről a heti egyről három hónap alatt eljutottam a napi fél dobozig. Ez volt 10 éve :( Lett ez egy doboz is azóta. Azóta csak annyit tudtam csak elérni, hogy 1 doboz helyett fél doboz is elég egy napra.

2017. márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!